Spina bifida – лікування

Якщо ваша дитина має діагноз “spina bifida”, вам буде запропоновано звернутися до фахівців охорони здоров’я, які будуть залучені до їхнього догляду.

План догляду може бути рекомендований для задоволення потреб вашої дитини та будь-яких проблем, які вони мають. Коли ваша дитина стає старше, план догляду буде переоцінено, щоб враховувати зміни у їхніх потребах та ситуації.

Існує декілька різноманітних процедур для різних проблем, пов’язаних з spina bifida. Вони описані нижче.

Початкова операція по відновленню хребта

У дітей із спиною біфіди нерви і мембрани здатні виштовхнути від отвору в хребті та утворювати мішок. Це завдає шкоди нервам і може призвести до серйозних інфекцій, тому операція по відновленню хребта, як правило, відбувається протягом 48 годин після народження.

Під час операції хірург поставив спинний мозок і всі відкриті тканини або нерви назад у правильне місце. Зазор у хребті закривається, а отвір закривається м’язом і шкірою.

Лікування гідроцефалії

Якщо ваша дитина має гідроцефалію (надлишок рідини в мозку), вони, як правило, потребують операції. Хірург буде імплантувати тонкої трубки, яка називається шунт, щоб злити надлишкову рідину до іншої частини тіла, як правило, живота (живота).

У більшості випадків шунт залишатиметься на місці для решти життя вашої дитини. Подальша операція може знадобитися, якщо

Дізнайтеся про лікування гідроцефалії та ускладнень гідроцефалії для отримання додаткової інформації про те, що така операція пов’язана з такими ризиками.

Фізіотерапія є одним з найважливіших способів допомогти когось з spina bifida бути максимально незалежним.

Основною метою фізіотерапії є сприяння руху та запобігання ослаблення м’язів ніг.

Це може включати щоденні вправи, які допомагають підтримувати силу м’язів ніг, а також носити спеціальні шпильки для підтримки ніг.

Метою професійної терапії є допомога у пошуку шляхів здійснення повсякденної діяльності.

Фізіотерапія

Професійний терапевт може виявляти проблемні області в повсякденному житті, таких як одягнутися, і допоможе розробити практичні рішення. Це може бути заохочення певних рухів або надання обладнання, наприклад, поруччя, для полегшення роботи.

Трудотерапія

Допоміжні пристрої та засоби руху

Професійна терапія може допомогти підвищити самооцінку та дозволити людині, яка має spina bifida, стати більш незалежною.

Допоміжні пристрої можуть допомогти людям з spina bifida отримати більшу незалежність і подолати труднощі їх руху.

Люди, які не можуть використовувати свої ноги, зазвичай вимагають інвалідного візка. Електричні інвалідні коляски доступні, але використання ручної інвалідної коляски може допомогти зберегти хорошу міцність верхньої частини тіла.

Брекети для ніг та інші засоби для прогулянки можуть використовуватися людьми, які мають слабкість в м’язи ніг.

Дізнайтеся більше про лікування паралічу.

Подальша коригувальна операція може знадобитися, якщо є проблеми з розвитком кісток, такими як вивихи стегна або клубова нога (деформація стопи та гомілки). Цей тип хірургії відомий як ортопедична хірургія.

Багато дітей і дорослих з spina bifida зазнають нетримання сечі, але є цілий ряд процедур, які можна спробувати допомогти у вирішенні проблеми.

Деякі з найбільш широко використовуваних процедур описані нижче.

Лікування проблем кістки та суглобів

Чиста періодична катетеризація (CIC) – це метод, який використовується для очищення сечового міхура через регулярні проміжки часу.

Лікування сечі нетримання сечі

Катетер – невелика, гнучка мазійна трубка, яка вставляє уретру (трубку, яка видає сечу з тіла) і дозволяє витікати сечі з сечового міхура і в туалет.

Лікування нетримання кишечника

Як часто потрібно виконувати CIC, може відрізнятися. Деяким людям доведеться це робити лише один раз на день, тоді як інші повинні будуть використовувати цю техніку до шести разів на день.

Дізнайтеся більше про катетеризацію сечі.

Антимускарини – це ліки, які можуть допомогти розслабити м’язи сечового міхура. Вони можуть збільшити кількість сечі, яку може містити сечовий міхур, тому часто вам не потрібно йти в туалет.

Антимускарини можуть викликати ряд побічних ефектів, включаючи сухість у роті, запор, розмитість зору та втома.

Також можна провести низку процедур, які допоможуть контролювати нетримання сечі, у тому числі

Дізнайтеся більше про хірургічне лікування нетримання сечі.

Діти та дорослі з нетриманням сечі часто мають нетримання кишечника. Деякі випадки нетримання кишечнику можна лікувати, використовуючи комбінацію змін в раціоні та методів навчання для туалетів.

Дізнайтеся більше про лікування нетримання кишечника, включаючи інформацію про зміни в харчуванні, ліки та хірургічне лікування нетримання кишечника.

Нижче наведено деякі загальноприйняті методи лікування.

Катетер з кулею вставляється в пряму кишку. Балон закачується, щоб зробити ущільнення, а воду закачують, щоб промити нижню кишку. Коли повітряна куля здувається, катетер, вода і вміст кишечника вбирають у туалет.

Клітка антеградної континенції (ACE) – це хірургічна процедура, призначена для полегшення та зручності клізм.

Хірург використовує апендикс для створення каналу між кишечником і животиком. Потім на поверхні живота виготовляється отвір (стома). Катетер може бути вставлений в стому так, щоб рідини могли пропускатися в кишечник, щоб промити його вміст через анус.

Ці процедури рідко використовуються для дітей, але можуть допомогти деяким дорослим.

Під час колостомії хірург відводить ділянку товстої кишки так, що він з’єднується, щоб створити стому в животі. Сумка пов’язана з стомою, щоб зібрати табуретки.

Ілеостомія є аналогічною процедурою для колостомії, але кінець тонкої кишки, а не товстої кишки, відводять, щоб створити стому.

Більшість дітей з дією spina bifida матимуть нормальний рівень інтелекту, і вони часто зможуть відвідувати загальноосвітню школу.

Однак їм може знадобитися певна підтримка, щоб допомогти їм з будь-якими труднощами у навчанні, які вони можуть мати, а також будь-які фізичні проблеми, такі як нетримання сечі.

Якщо ви думаєте, що у вашій дитині може знадобитися додаткова підтримка в школі чи дитячій кімнаті, поговоріть зі своїм учителем або координатором спеціальних освітніх потреб (SENCO).

SENCO може провести деякий час з вашою дитиною, щоб з’ясувати, яка додаткова підтримка їм може знадобитися. Наприклад, це може бути іншим способом викладання або іншим дорослим у класі. Вашу дитину можна віднести до Оцінки потреб у галузі освіти, охорони здоров’я та догляду.

Дізнайтеся більше про проблеми з навчанням та спеціальними навчальними потребами (SEN).

26/01 /

26/01 /

Як спеціальні освітні потреби вашої дитини можуть бути задоволені через загальноосвітню школу або за допомогою заяви місцевої влади

Якщо ви турбуєтеся про інвалідів, ви можете отримати практичну, фінансову та емоційну підтримку

Отримуйте поради щодо зняття симптомів, живете в умовах нетримання сечі та куди звернутися за допомогою

Підтримка в школі