Pityriasis Rosea

Pityriasis rosea – це відносно поширений стан шкіри, який викликає тимчасову висипку шкіри з піднятою, червоною лусочкою плям на тілі.

Висипання може бути дуже свербіжним і, як правило, виявляється протягом 2-12 тижнів, але в окремих випадках може тривати до 5 місяців. Зазвичай не залишають шрамів, хоча деякі люди після цього змінюють шкіру, що може тривати кілька місяців.

У багатьох випадках на вашому грудях, спині або животі з’являється один рожевий або червоний овальний паток лусокої шкіри, який називається “пастухом вісника” приблизно за 5-15 днів до розвитку висипу.

Дізнайтеся більше про симптоми pityriasis rosea.

Якщо у вас є незрозуміла висипка, зверніться до лікаря для діагностики. Як правило, вони зможуть підтвердити, чи це pityriasis rosea, або щось інше, як екзема, псоріаз чи грибкова шкірна інфекція.

Якщо є певна невизначеність, вас можуть звернутися до дерматолога.

Коли побачити свого лікаря

Якщо у вас розвиваються пухирі або болючість, або у вас є очі, пошкодження статевих органів або рота, негайно зверніться до лікаря, оскільки це може означати інший, більш серйозний стан.

Невідомо, що викликає pityriasis rosea. Можливо, що висип може бути наслідком вірусної інфекції, хоча в даний час немає жодних підтверджень, що підтверджують це.

Pityriasis rosea не заразна і не може бути поширеною на інших людей фізичним контактом, тому немає потреби для того, щоб хтось мав умову бути утриманим від інших.

У більшості випадків pityriasis rosea очищатиметься без будь-якого лікування. Висип зазвичай зникає протягом 12 тижнів, хоча іноді це може тривати до 5 місяців.

Пом’якшувачі (зволожуючі речовини), стероїдні креми та антигістамінні засоби можуть допомогти зняти свербіж.

Дізнайтеся більше про лікування pityriasis rosea.

Чому це відбувається

Pityriasis roseia може вплинути на кого-небудь, але найбільш постраждали діти та молоді дорослі люди (віком від 10 до 35 років).

Стан захворює жінок частіше, ніж чоловіки. Це також більш поширене протягом весни та восени.

Більшість людей відчувають лише один епізод pityriasis rosea у своєму житті. Близько 1 з 50 людей повторювали епізоди.

Pityriasis versicolor – ще один типовий стан шкіри, який можна плутати з pityriasis rosea, оскільки висип може виглядати схожим.

Лікування пітріазу рої

Однак між ними існують важливі відмінності. Pityriasis versicolor викликається дріжджовою інфекцією і може лікуватися протигрибковими кремами або шампунями проти лупи.

Дізнайтеся більше про pityriasis versicolor.

Хто постраждав

Зберігайте шкіру здоровими в усіх вадах. Плюс поширені шкідливі стани та лікування, у тому числі вугри

Визначте загальні умови та проблеми шкіри, включаючи псоріаз, екзему, вугрів, стригучий лишай, стопи спортсмена та висип

Pityriasis versicolor