IUS (внутрішньоматкова система) або гормональна котушка – посібник з контрацепції

Контрацепція безкоштовна для чоловіків і жінок на. Дізнайтеся, де можна отримати контрацепцію, а також інформацію про всі 15 методів

Ви можете завагітніти через 21 день після народження. Дізнайтеся, які методи контрацепції можна використовувати, коли вам потрібно їх розпочати, і ті, які слід уникати, коли ви годуєте груддю

Де ви можете піти на контрацепцію, інформацію та поради

Жінка може завагітніти, якщо чоловіча сперма досягає одного з її яєць (яєць). Контрацепція намагається зупинити це, тримаючи яйце та сперму на самоті або зупиняючи виробництво яєць. Одним методом контрацепції є IUS, або внутрішньоматкова система (іноді називається гормональною котушкою).

На перший погляд: факти про IUS

Як працює IUS?

Як це запобігає вагітності

Хто може використовувати IUS

Переваги та недоліки IUS

Ризики ВІС

Де взяти IUS?

IUS – це невеликий пластиковий пристрій типу Т, який вставляється у вашу маток (матка) спеціально навченим лікарем або медсестрою.

IUS випускає гормони прогестагену в утробі матері. Це поглиблює слиз з шийки матки, утрудняючи сперматозоїди та проникнення яйця. Він також поглинає укладку матки так, що вона менше сприймає запліднену яйцеклітину. Це також може зупинити овуляцію (виділення яйця) у деяких жінок.

Наявність IUS

IUS – метод довготривалих протизаплідних засобів (LARC). Вона діє протягом п’яти років або трьох років залежно від типу, тому вам не треба думати про контрацепцію кожен день або кожного разу, коли ви статеві. Використовуються дві марки IUS. – Мірена і Джейдс.

Ви можете використовувати IUS, незалежно від того, чи є у вас діти.

Як це запобігає вагітності

Наявність IUS

Як визначити, чи існує IUS

Як визначити, чи існує IUS ще

Видалення IUS

IUS подібний до IUD (внутрішньоматкового пристрою), але працює трохи по-іншому. Замість того, щоб випускати мідь, подібну до ВМК, IUS випускає гормон прогестагену, який аналогічний природному гормону прогестерону, який виробляється в жіночих яєчниках.

Видалення IUS

Прогестоген поглиблює слиз з шийки матки (відкриття матки), завдяки чому сперматозоїди пересуваються по ньому і досягають яйця. Це також змушує утворюючу підкладку ставати тоншою і менш ймовірно приймати запліднену яйце. У деяких жінок IUS також зупиняє яєчники звільнення яйцеклітини (овуляція), але більшість жінок продовжують овуляцію.

Якщо вам 45 років або старше, коли у вас є IUS, його можна залишити, поки не досягнете менопаузи, або вам більше не потрібна контрацепція.

Знайдіть клініку біля вас

IUS може бути встановлений на будь-якій стадії вашого менструального циклу, якщо ви не вагітні. Якщо він встановлений протягом перших семи днів вашого циклу, ви будете захищені від вагітності відразу. Якщо він встановлений в будь-який інший час, вам потрібно використовувати ще один метод контрацепції (наприклад, презервативи) протягом семи днів після його встановлення.

Перш ніж мати придатний IUS, у вас буде внутрішнє обстеження, щоб визначити розмір та положення вашої матки. Це необхідно для того, щоб переконатись, що IUS може розташовуватися у правильному місці.

Ви також можете перевірити наявність будь-яких інфекцій, таких як ІПСШ. Найкраще це зробити, перш ніж підключити IUS, щоб можна було лікувати будь-які інфекції. Вам можуть бути призначені антибіотики одночасно з підключенням IUS.

Використання IUS після народження

Для вставки IUS потрібно близько 15-20 хвилин

Процедура приготування може бути незручною або болючою для деяких жінок, і після цього може виникнути судоми.

Використання IUS після викидня або аборту

Ви можете попросити місцевого знеболюючого або болезаспокійливого засобу, перш ніж встановити IUS. Обговоріть це з вашим лікарем або медсестрою заздалегідь. Сама ін’єкція анестезії може бути болючою, тому багато жінок мають процедуру без одного.

Як тільки IUS встановлений, він повинен буде перевірити лікар після трьох-шести тижнів, щоб переконатися, що все добре. Поговоріть зі своїм лікарем або клініцистом, якщо у вас виникли проблеми після цієї початкової перевірки або ви хочете, щоб IUS було видалено.

Також зверніться до свого лікаря, якщо у вас або у вашого партнера є ризик отримання ІПСШ, оскільки це може призвести до зараження в тазі.

Зверніться до лікаря або поверніться до клініки, якщо ви

Це може означати, що у вас інфекція.

У IUS є дві тонкі нитки, які злегка звисають з твоєї лона в вершину вашої піхви. ГП або клініцист, який відповідає вашим IUS, навчить вас, як почути ці теми, і перевірити, чи існує IUS.

Переваги IUS

Перевірте, чи ваш IUS встановлений кілька разів протягом першого місяця, а потім після кожного періоду через регулярні інтервали.

Недоліки IUS

Дуже малоймовірно, щоб ваш IUS вийшов, але якщо ви не можете відчути нитку або якщо ви думаєте, що IUS переїхав, ви, можливо, не будете повністю захищені від вагітності. Відразу зверніться до лікаря або медсестри та використовуйте додаткові засоби контрацепції, такі як презервативи, доки не буде перевірено вашу систему IUS. Якщо ви нещодавно займалися сексом, можливо, доведеться скористатися екстреною контрацепцією.

Ваш партнер не повинен мати змогу відчувати вашу ВМС під час сексу. Якщо він може відчути нитки, зверніться до свого лікаря або клініциста, щоб перевірити, чи існує ваша ІСС. Вони можуть трохи скоротити нитки. Якщо ви відчуваєте біль під час сексу, зверніться до свого лікаря або клініциста.

Ваш IUS може бути вилучено в будь-який час кваліфікованим лікарем або медсестрою.

Якщо ви не збираєтеся вводити інший ВМС, і ви не бажаєте завагітніти, використовуйте інший метод контрацепції (наприклад, презервативи) протягом семи днів, перш ніж вилучити ВМС. Сперма може жити протягом семи днів в організмі і може запліднити яйце після того, як IUS буде видалено. Як тільки буде вилучено IUS, ваша нормальна фертильність повинна повертатися.

Більшість жінок можуть використовувати ВІС, у тому числі жінки, які ніколи не були вагітними, та тих, хто є ВІЛ-позитивним. Ваш лікар або клініцист запитає про вашу історію хвороби, щоб перевірити, чи IUS є найбільш підходящою формою контрацепції для вас.

Ваша сім’я і історія хвороби визначають, чи можна використовувати IUS. Наприклад, цей метод контрацепції може не підходити для вас, якщо у вас є

ВІС може не підходити для жінок, які мають неліковану ІПСШ. Лікар, як правило, проводить перевірку, щоб у вас не було ніяких наявних інфекцій.

Зазвичай ІВС може бути встановлений через 4-6 тижнів після народження (вагінальний або кесаревий розтин). Вам треба буде використовувати альтернативну контрацепцію від трьох тижнів (21 дня) після народження, доки не буде введено IUS. У деяких випадках IUS може бути встановлений протягом 48 годин після народження. Здоров’я можна використовувати під час годування груддю, і це не вплине на ваше постачання молока.

ІСС може бути оснащений досвідченим лікарем або медсестрою прямо після аборту або викидня, якщо ви були вагітні менш ніж за 24 тижні. Якщо ви були вагітною більше 24 тижнів, можливо, вам доведеться почекати кілька тижнів, перш ніж можна буде встановити IUS.

Пошкодження матки

Хоча IUS є ефективним методом контрацепції, існує декілька речей, які слід враховувати, перш ніж встановити IUS.

Тазові інфекції

Відхилення

Не існує жодних доказів того, що IUS вплине на Вашу вагу, або що наявність IUS підключеного збільшить ризик раку шийки матки, раку матки чи раку яєчників. Деякі жінки зазнають змін у настрої та лібідо, але ці зміни дуже малі.

Ускладнення, спричинені ВМЗ, є рідкісними і зазвичай трапляються протягом перших шести місяців після його встановлення. До них відносяться

У рідкісних випадках (менше одного з 1000 вставок) IUS може перфорацію (утворити дірку) у черевній порожнині або шийці матки (шийку матки), коли вона введена. Це може викликати біль у нижній частині живота, але не Зазвичай викликають будь-які інші симптоми. Якщо лікар або медсестра підходять для вашої IUS, ризик перфорації є надзвичайно низьким.

Якщо відбувається перфорація, вам може знадобитися хірургія для видалення IUS. Негайно зверніться до свого лікаря, якщо ви відчуваєте біль після того, як встановите IUS. Перфорації слід негайно лікувати.

Захворювання таза можуть з’явитися протягом перших 20 днів після введення ІСС.

Ризик інфікування ВІЛ надзвичайно малий (менше 100 жінок із низьким рівнем ризику ІПСШ отримують інфекцію). ГП або клініцист, як правило, рекомендує провести внутрішній огляд до встановлення IUS, щоб переконатись, що немає існуючих інфекцій.

Іноді IUS відхиляється (виганяється) лоном або може рухатися (це називається зміщенням). Це не є загальноприйнятим і, швидше за все, відбудеться після його встановлення. Ваш лікар або медсестра навчать вас, як перевірити, чи існує ваша ІСС.

Якщо ІСС не вдається, і ви завагітніли, ваша ІСС слід якнайшвидше зняти, якщо ви продовжуєте вагітність. Існує невеликий підвищений ризик позаматкової вагітності, якщо жінка стає вагітною при використанні IUS.

Більшість типів контрацепції доступні безкоштовно .. Контрацепція безкоштовна для всіх жінок і чоловіків через. Місця, де можна отримати контрацепцію, включають

Позаматкова вагітність

Знайдіть служби сексуального здоров’я поблизу вас, в тому числі клініки контрацепції.

Послуги з контрацепції є безкоштовними та конфіденційними, у тому числі для людей віком до 16 років.

Якщо вам молодше 16 років і хочете контрацепції, лікар, медсестра або фармацевт не буде повідомляти своїх батьків або опікуна, якщо вони вірять, що ви повністю розумієте інформацію, яку ви даєте, і свої рішення. Лікарі та медсестри працюють під суворими інструкціями при роботі з людьми віком до 16 років.

Вони заохочують вас подумати про своїх батьків, але вони вас не зроблять. Єдиний раз, коли професіонал може захотіти розповісти комусь іншому, якщо вони вважають, що ви ризикуєте заподіяти шкоду, наприклад, зловживання. Ризик повинен бути серйозним, і вони зазвичай обговорюють це з вами в першу чергу.

31/12 /

31/12 /

Послуги

Місцезнаходження

Що потрібно думати про те, коли ви розглядаєте, який метод контрацепції використовувати

Дізнайтеся, де ви можете піти, якщо вам потрібна порада про ІПСШ, контрацепції або вагітності

Дізнайтеся, де ви можете піти, щоб отримати інформацію про контрацепцію, а також отримати вибраний вами спосіб

Екстрені контрацепції (таблетки або ВМС) можна використовувати для запобігання вагітності після незахищених статевих органів

Дізнайтеся про різноманітні види інфекцій, які ви можете заразити через незахищений секс або контакт із геніталією