Granuloma annulare

Granuloma annulare – це тривалий висип, який виглядає як кільце з маленькими червоними або шкірними ударами.

Висип зазвичай з’являється на спині передпліч, рук або ніг. Це, як правило, впливає на дітей та молодих людей, і це трохи частіше в жінок.

У гранульоті анулюють дерму (тканина під верхнім шаром шкіри, яка відома як епідерміс) стає надчутливою та запаленою. Незрозуміло, що викликає реакцію шкіри таким чином.

Стан іноді пов’язаний з діабетом.

Висип, як правило, є єдиним симптомом гранульоми, аннуляцією, і більшість людей з ним інакше здорові. Це може бути трохи свербіж, але це звичайно не болюче.

Може бути декілька кілець, які ростуть повільно, поки вони не перевищують 2.5-5 см (1-2 дюйми). Потім вони стають більш льотними і більш фіолетовим кольором, а потім зникають.

Що викликає гранульозу?

У рідкісних випадках висип може поширюватися по всьому тілу, або може бути один або декілька твердих грудей під шкірою рук або ніг (це відоме як підшкірна гранулема аннуляція).

Гранулома annulare, як правило, зникає без лікування протягом двох років, хоча іноді це може тривати довгі роки і з’являтися нові кільця. Це не інфекційно або викликане алергією.

Зв’яжіться зі своїм лікарем, якщо ви помітили кільце на будь-якій ділянці вашої шкіри, яка не зникає протягом декількох тижнів. Вони зможуть виключити інші можливі причини, такі як грибкова інфекція.

Оскільки гранульова аннуляція є нешкідливою, для цього вам не потрібне лікування. Однак, можливо, ви захочете розглянути лікування, якщо поява висипу вас турбує.

Там немає конкретного лікування для гранульоми ануляції, і докази використання ліків обмежені.

Сильні стероїдні креми або мазі, або ін’єкції стероїдів безпосередньо в кільця, можуть допомогти очистити висип. Проте, стероїди повинні бути використані ретельно, тому що довгострокове використання може схуднути шкіру. Дізнайтеся більше про кортикостероїди (стероїдні препарати).

Висип

Серйозні або поширені випадки гранульоми аннуляції можна лікувати терапією ультрафіолетового світла (PUVA) або ліками, які пригнічують імунну систему, як правило, іміквімод, такролімус або крем пімекролімус.

У деяких випадках криотерапія (заморожування ударів рідким азотом) може бути рекомендована як спосіб їх видалення та стимулювання нового росту шкіри. Однак цей вид лікування не завжди ефективний, і це може бути болючою і викликати постійні рубці.

Що робити

Актуальні кортикостероїди – це креми, гелі та мазі, які використовуються для лікування ряду шкірних станів

Як це трактується?