Інформація про ліки

Оскільки ліки є важливою частиною медичного лікування, важливо добре розуміти їх.

Деякі ліки доступні у фармацевтів або супермаркетів, тоді як інші вимагають рецепта від вашого лікаря або іншого медичного працівника.

Наявність ліків залежить від того, який рівень нагляду експерти вважають необхідним, перш ніж використовувати певний лікарський засіб.

Відповідно до законів, що регулюють поставку ліків, можна придбати ліки за трьома категоріями

Вони пояснюються більш детально нижче.

Лікарські засоби, що призначаються лише за рецептом, потребують рецепта, виданого ГП або іншим кваліфікованим медичним працівником.

Як можна отримати ліки?

Потім заздалегідь прийміть рецепт до аптеки або хірургічного розподілу GP, щоб збирати ліки.

Аптечні ліки доступні в аптеці без рецепта, але під наглядом фармацевта.

Вам доведеться попросити співробітників аптеки про цей вид ліків, оскільки вони знаходяться за лічильником і недоступні на полицях аптек.

Фармацевт перевірить, чи правильно ліки для вас, а також ваша проблема зі здоров’ям. Вони зададуть вам запитання, щоб забезпечити відсутність причин, чому ви не повинні використовувати цей ліки.

Лікарські засоби загального користування можна придбати у аптеках, супермаркетах та інших торговельних точках без нагляду за фармацевтом. Вони іноді називають безрецептурними ліками.

Безрецептурні ліки включають тих, хто лікує незначні самовласні скарги, які люди можуть відчувати, недостатньо серйозно, щоб побачити свого лікаря або фармацевта.

Хто може призначати ліки?

Основні розпорядники називають незалежними призначеними, до яких відносяться

Незалежні розпорядники можуть оцінити когось та призначати ліки як частину цієї допомоги.

Існують також додаткові рецептори, які можуть призначати будь-які ліки за будь-яким станом у межах своєї компетенції, за згодою незалежного лікаря та пацієнта.

Дізнайтеся більше про те, хто може написати рецепт.

Чи можуть ліки змінювати свій статус?

Нові ліки, як правило, мають ліцензію у категорії “ліки, що відпускаються за рецептом”, так що фахівці з охорони здоров’я можуть контролювати їх використання протягом перших кількох років, коли вони доступні.

Якщо протягом кількох років ліки довели свою недоторканність у великій кількості пацієнтів, регулятивне агентство може розглянути питання про зміну статусу від рецепту до фармації.

Якщо він продовжуватиме залишатися в безпеці протягом кількох років, можна перейти до загального статусу списку продажів, щоб його можна було продати безпосередньо в торгових точках.

Як розвиваються ліки?

Якщо ліки переходить від рецепта тільки до аптеки або з аптеки до загального списку продажів, активний інгредієнт залишається точно таким самим. Це означає, що препарат настільки ж ефективний, як коли його потрібно було призначити кваліфікованим лікарем-розпорядником.

Це також означає, що існує той самий ризик побічних ефектів, якщо ви приймаєте занадто високу дозу або не дотримуєтесь інструкцій на етикетці. Тому важливо уважно дотримуватися інструкцій.

У багатьох частинах світу, перш ніж будь-яке ліки можна використовувати для лікування людей, його потрібно ліцензувати. Ліцензії надаються лише за умови дотримання високих стандартів безпеки та якості протягом усього процесу розробки, а продукт працює на цільові цілі.

У багатьох частинах світу ліцензії можуть надаватися лише Регуляторним агентством з питань лікарських засобів та медичних продуктів (MHRA) та Європейським агентством з лікарських засобів (EMA).

Потенційні ліки спочатку ретельно досліджуються за допомогою культури тканини, комп’ютерних методів аналізу та тестування на тваринах.

Якщо дотримуються суворі стандарти безпеки та ефективності, то можуть бути використані клінічні випробування, що стосуються людей. Якщо ліки проходять всі етапи клінічних випробувань, його можна ліцензувати для більш широкого використання.

Як регулюються ліки?

Весь процес від відкриття до ліцензування може тривати від 10 до 15 років.

Дізнайтеся більше про ліцензування ліків.

Чому ті ж ліки іноді мають різні назви?

Жоден препарат не є абсолютно без ризику, але MHRA та EMA намагаються забезпечити максимально безпечне використання будь-яких ліків, схвалених для широкого використання.

Окрім суворого контролю за процесом розвитку, ліки залишаються ретельно регульованими після того, як вони отримали ліцензію. Це передбачає перевірку проблем, таких як повідомлення про раніше невідомі побічні ефекти.

У рідкісних випадках ліки можуть бути відкликані, якщо існують значні проблеми з безпекою, або якщо ризики ліків перевищують можливі переваги.

Ви можете допомогти MHRA контролювати безпеку ліків, повідомляючи про будь-які підозрілі побічні ефекти на схему Yellow Card. Звіти також можуть бути зроблені від імені когось, якого ви піклуєтеся.

MHRA – лікар-сторожовий лікар. Схема жовтої картки збирає повідомлення про побічні ефекти для всіх лікарських засобів (включаючи доповнюючі ліки) та вакцини.

Якщо з’явиться новий побічний ефект, MHRA перегляне, як ліки можна використовувати, і попереджає громадськість про можливі ризики.

Дізнайтеся більше про безпеку та регулювання ліків.

Багато ліків містять щонайменше два різних назви – марку та загальну назву.

Назва марки, як правило, називається лікарською компанією, яка вперше відкрила та розвинула її. Загальне назва – це назва активного інгредієнта в лікарському засобі, що робить його роботою.

Спочатку протягом кількох років компанія, яка розробила ліки, є єдиною, яка може продати її, що означає, що вони можуть вибрати ціну.

Щоб отримати прибуток від дуже дорогого процесу розробки, це зазвичай означає, що ліки є дуже дорогими на даний момент.

Загальні копії дозволяється робити після закінчення цього періоду. Загальні лікарські засоби зазвичай настільки ж ефективні, як маркована медицина, оскільки вони містять ті ж активні інгредієнти.

Загальні препарати частіше використовуються для лікування, оскільки вони настільки ж ефективні, як оригінальне ліки, але коштують набагато менше.

Дізнайтеся більше про загальні й марку лікарські засоби.

Використання послуг місцевої аптеки може заощадити вам непотрібну поїздку до свого лікаря

31/10 /

31/10 /

Дізнайтеся про прийом ліків за рецептом та про те, як обговорити з вашим лікарем. Плюс, фармацевт відповідає на поширені запитання

Що робити, якщо вам чи когось, кого ви піклуєтеся, знаходять важкі ковтання таблетки, а також проблеми, пов’язані з дробленням таблеток та відкриттям капсул