Інфекції, передані статевим шляхом (ІПСШ)

Інфекції, передані статевим шляхом (ІПСШ), передаються від однієї людини до іншої через незахищені статеві контакти або статеві контакти.

Ви можете пройти тестування на ІПСШ в клініці сексуального здоров’я, клініці сечостатевої медицини (ГУМ) або хірургії ГТ. Шукайте при собі сексуальну поліклініку та дізнайтесь, які послуги вони пропонують.

Ця сторінка містить огляд різних ІПСШ та посилань на додаткову інформацію про ці умови.

Хламідія є найпоширенішою ІПСШ. І легко передається під час сексу. Більшість людей не відчувають ніяких симптомів, тому вони не знають, що вони заражені.

У жінок хламідіоз може викликати біль або печію при сечовипусканні, виділення з піхви, біль у нижній частині живота під час сексу або після неї та кровотечі під час сексу або після нього або між періодами. Це також може викликати важкі періоди.

У чоловіків хламідії можуть викликати біль або печію при сечовипусканні, білі, хмарні або водянисті виділення з кінчика члена, а також біль або нежність в яєчках.

Хламідій

Також можлива наявність хламідійної інфекції у прямої кишки (дні), горлі або очах.

Діагностика хламідію проводиться з аналізом сечі або з допомогою тампона ураженої ділянки. Інфекція легко лікуватися антибіотиками, але може призвести до серйозних тривалих проблем зі здоров’ям, якщо їх не лікувати, включаючи безпліддя.

Дізнайтеся більше про хламідію.

Генітальні бородавки – це невеликі м’ясисті рости, удари або зміни шкіри, які з’являються на твоїй геніталій або анальній ділянці. Вони викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ) і є другим найбільш поширеним ІПСШ у Англії після хламідії.

Бородавки звичайно безболісні, але ви можете помітити деякий свербіж або почервоніння. Іноді вони можуть викликати кровотечу.

Вам не потрібно проникаючого сексу, щоб пройти інфекцію через те, що ВПЛ поширюється через контакт з шкірою до шкіри.

Генітальні бородавки

Деякі процедури доступні для гениталярних кондилом, включаючи креми та заморожування бородавок (криотерапія).

Дізнайтеся більше про генитальні бородавки.

Генітальний герпес – це загальна інфекція, спричинена вірусом простого герпесу (ВПГ), що є тим самим вірусом, який викликає ураження.

Деякі люди розвивають симптоми ВПГ через кілька днів після вступу в контакт з вірусом. Як правило, розвиваються невеликі, болючі пухирі або виразки, які можуть спричинити свербіння або поколювання, або спричинити болючість сечовипускання.

Генітальний герпес

Після того, як ви заразилися, він залишається неактивним (більшість часу). Тим не менш, деякі тригери можуть повторно активувати вірус, що спричиняє розвиток бульбашок знову, хоча вони зазвичай менші і менш болісні.

Легше пройти тест на ВПГ, якщо у вас є симптоми. Незважаючи на відсутність лікування генитального герпесу, симптоми зазвичай можна регулювати за допомогою антивірусних препаратів.

Дізнайтеся більше про генітальний герпес.

Гонорея

Гонорея – бактеріальна ІПСШ, яка легко передається під час сексу. Близько 50% жінок та 10% чоловіків не мають жодних симптомів і не знають, що вони інфіковані.

У жінок гонорея може викликати біль або печію при сечовипусканні, виділення з піхви (часто водянисті, жовтий або зелений), біль у нижній частині живота під час або після сексу та кровотечі під час або після сексу або між періодами, іноді викликаючи важкі періоди .

У чоловіків гонорея може викликати біль або печію при сечовипусканні, білий, жовтий або зелений виділення з кінчика члена, а також біль або нежність в яєчках.

Можлива також інфекція гонореї у вашій прямій кишці, горлі та очах.

Гонорея діагностується з використанням аналізу сечі або взяттям тампона ураженої ділянки. Інфекція легко лікуватися антибіотиками, але може призвести до серйозних тривалих проблем зі здоров’ям, якщо їх не лікувати, включаючи безпліддя.

Дізнайтеся більше про гонорею.

Сифіліс

Сифіліс – це бактеріальна інфекція, яка на ранніх стадіях викликає безболісне, але дуже інфекційне захворювання на ваших статевих органах або навколо рота. Болить може тривати до шести тижнів до зникнення.

Потім можуть розвинутися вторинні симптоми, такі як висипання, грипоподобная хвороба або розпливчастість волосся. Вони можуть зникнути протягом декількох тижнів, після чого у вас буде фаза без симптомів.

ВІЛ

Пізній або третинний етап сифілісу зазвичай виникає через багато років і може спричинити серйозні захворювання, такі як серцеві проблеми, параліч і сліпота.

Симптоми сифілісу важко розпізнати. Простий аналіз крові, як правило, може використовуватися для діагностики сифілісу на будь-якому етапі. Стан можна лікувати антибіотиками, як правило, ін’єкціями пеніциліну. При правильному лікуванні сифілісу можна запобігти подальшим стадіям.

Дізнайтеся більше про сифіліс.

ВІЛ найчастіше проходить через незахищений секс. Його також можна передавати, вступаючи в контакт з зараженою кров’ю, наприклад, поділивши голки на введення стероїдів або наркотиків.

Вірус нападає на ВІЛ та послаблює імунну систему, зменшуючи можливості боротьби з інфекціями та захворюваннями. Там немає ліків від ВІЛ, але є процедури, які дозволяють більшості людей проживати довге й інше здоровий спосіб життя.

СНІД є останнім етапом ВІЛ-інфекції, коли ваше тіло більше не може боротися з небезпечними для життя інфекціями.

Трихомоніаз

Більшість людей з ВІЛ виглядають і відчувають себе здоровими і не мають симптомів. Коли ви вперше розвиваєте ВІЛ-інфекцію, у вас може з’явитися хвороба, що схожий на грип з лихоманкою, біль у горлі або висип. Це називається сероконверсионной хворобою.

Лобові воші

Простий аналіз крові зазвичай використовується для тестування на ВІЛ-інфекцію. Деякі клініки також можуть запропонувати швидке тестування, використовуючи аналіз крові на пальцях або аналіз слини.

Дізнайтеся більше про ВІЛ та СНІД, а також про те, як справлятися з позитивним тестом на ВІЛ.

Трихомоніаз – ІПСШ, викликаний крихітним паразитом під назвою Trichomonas vaginalis (ТБ). Його можна легко передати через секс, і більшість людей не знають, що вони заражені.

У жінок трихомоніаз може викликати пневний жовтий або водяний піхвовий виток, що має неприємний запах, болючість або свербіж навколо піхви, а також біль при проходженні сечі.

У чоловіків трихомоніаз рідко викликає симптоми. Ви можете відчути біль або печіння після проходження сечі, білястого розряду або запаленої крайньої плоті.

Трихомоніаз іноді може бути важко діагностувати, і ваш лікар може запропонувати вам зайти в спеціалізовану клініку для тестування сечі або мазка. Як тільки діагностовано, його можна звичайно лікувати антибіотиками.

Дізнайтеся більше про трихомоніаз.

Лобові воші (“краби”) легко передаються іншим через близькі статеві контакти. Вони, як правило, зустрічаються в лобкових волоссях, але можуть жити під волосом, волоссям тіла, бородами, а іноді і бровями або віями.

В’язки повзають від волосся до волосся, але не стрибають або літають від людини до людини. Це може зайняти декілька тижнів, щоб ви могли помітити будь-які симптоми. Більшість людей відчувають свербіж, і ви можете помітити воші або яйця на волоссі.

Короста

Лобові воші, як правило, можна успішно лікувати спеціальними кремами або шампунями, доступними через лікарню в більшості аптек або в лікарні GP або GUM. Вам не потрібно голити лобкове волосся або волосся тіла.

Дізнайтеся більше про лобкових воші.

Короста викликані крихітними кліщами, які занурюються в шкіру. Це може бути передане через тісне тіло або сексуальний контакт, або від інфікованого одягу, постільної білизни або рушників.

Якщо ви розвиваєте коросту, у вас може бути сильний свербіж, що гірше вночі. Сверблячка може бути у вашому районі геніталій, але це також часто зустрічається між вашими пальцями, на зап’ястях та щиколотках, під руками або на вашому тілі та грудях.

Ви можете мати висип або крихітні плями. У деяких людей коросту може плутати з екземою. Як правило, дуже важко побачити кліщі.

Як правило, коростяви можна успішно лікувати за допомогою спеціальних кремів або шампунів, доступних через лічильник у більшості аптек або в лікарні GP або GUM. Стовбур може іноді продовжуватись протягом короткого періоду, навіть після ефективного лікування.

Дізнайтеся більше про коросту.

27/04 /

27/04 /

Ризик отримання інфекцій, що передаються статевим шляхом, через різні сексуальні заходи, включаючи оральний та анальний секс

Д-р Патрік Французький експерт сексуального здоров’я відповідає на питання про секс, контрацепцію, симптоми інфекції тощо

Що слід очікувати в клініці ІПСШ, включаючи тести, лікування та питання, які можуть бути задані