Інфекція нирок – ускладнення

Більшість інфекцій нирок успішно лікуються без ускладнень, хоча деякі люди можуть розвинути додаткові проблеми.

Ускладнення ниркової інфекції рідкісні, але ви, швидше за все, розвиватимете їх, якщо ви

Деякі основні ускладнення інфекцій нирок викладені нижче.

Абсцес нирки

Абсцес нирки є рідкісним, але серйозним ускладненням інфекції нирок, де гній розвивається всередині тканини нирки.

Якщо у вас діабет, вважається, що у вас найвищий ризик розвитку абсцесу нирки.

Отруєння крові

Симптоми абсцесу нирки аналогічні симптомами ниркової інфекції. Найпоширеніші є

Абсцеси нирок є потенційно серйозними, тому що бактерії всередині абсцесу можуть поширюватися на інші частини вашого тіла, наприклад, у ваш кров’яний рух або легені, і вони можуть бути фатальними.

Менші абсцеси можна звичайно лікувати антибіотиками через крапель. Хірургія зазвичай потрібна для більших абсцесів. Це передбачає зливання гною з абсцесу за допомогою голки, яка вставляється в нирку.

Отруєння крові (також називається сепсисом) є ще одним рідкісним, але потенційно смертельним ускладненням інфекції нирок. Це трапляється, коли бактерії поширюються з нирок у кровотік. Як тільки бактерії знаходяться у твоїй крові, інфекція може поширюватися на будь-яку частину вашого тіла, включаючи всі основні органи.

У людини з інфекцією нирок, симптоми отруєння крові включають

Отруєння крові – це невідкладна медична допомога, яка, як правило, вимагає вступу до лікарні інтенсивної терапії (ICU), тоді як антибіотики застосовуються для боротьби з інфекцією.

Якщо ви приймаєте певні лікарські засоби для діабету, такі як інгібітори метафіліну або ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), вони можуть бути тимчасово вилучені, поки ви не відновите. Це тому, що вони можуть спричинити пошкодження нирок під час епізоду отруєння крові.

Сильна інфекція

Іншим рідким, але потенційно смертельним ускладненням інфекції нирок є стан, що називається емфізематозний пієлонефрит (ЕПН).

Ниркова недостатність

Інші проблеми

ЕПН є важкою інфекцією, де тканини нирок швидко руйнуються, а бактерії, що викликають інфекцію, починають виділяти токсичний газ, який накопичується всередині нирок.

Точна причина ЕПН незрозуміла, але майже у всіх випадках у людей з діабетом.

Звичайним лікуванням є операція надзвичайної хірургії для видалення деяких або всіх постраждалих нирок. Можна жити повноцінним і активним життям лише з однією ниркою.

У дуже рідкісних випадках інфекція нирок може викликати важкий пошкодження нирок, що призводить до ниркової недостатності. Це коли нирки перестають працювати належним чином.

Порушення нирок потенційно смертельне, але його можна лікувати шляхом діалізу або трансплантації нирок.

Інфекція нирок також може спричинити інші ускладнення, включаючи високий кров’яний тиск (гіпертонія) або передчасну працю та народження.

Дізнайтеся, як доглядати за нирками, і чи потрібно їх перевіряти

Що може трапитися з вашими нирками і чому, включаючи захворювання нирок, камені в нирках та рак нирки