Імпетиго – Симптоми

Імпетиго не викликає жодних симптомів лише через чотири-десять днів після першого інфікування. Це означає, що люди можуть легко передавати інфекцію іншим, не усвідомлюючи цього.

Є два основних типи імпетиго, відомі як не бульозний і бульозний імпетиго, які мають різні симптоми. Більшість людей з імпетиго мають не бульозний тип.

Симптоми не бульозного та бульозного імпетиго описані нижче.

Не бульозний імпетиго

Симптоми не бульозного імпетигу починаються з появи червоних виразків – як правило, навколо носа і рота, але також можуть постраждати інші області обличчя та кінцівок.

Виразки швидко розриваються, залишаючи за собою товсті, золоті корти, як правило, близько 2 см. Поява цих корок іноді зрівняється з кукурудзяними фруктами, прикріпленими до шкіри.

Бульозний імпетиго

Після того, як коріння висихає, вони залишають червону мітку, яка зазвичай зцілює, не рубцюючи. Час, який потрібно для зникнення почервоніння, може змінюватися від декількох днів до декількох тижнів.

Виразки не болючі, але вони можуть бути свербіжними. Важливо не торкатися або царапати виразки, оскільки це може поширювати інфекцію на інші частини вашого тіла та інші люди.

Інші симптоми, такі як висока температура (підвищення температури) та опухлі залози, зустрічаються рідко, але можуть виникнути у більш важких випадках.

Симптоми бульозного імпетигу починаються з появи пухирців, що заповнюються рідиною (bullae), які зазвичай виникають на тулубі (центральна частина тіла між талією та шиєю) або на руках і ногах. Блістер, як правило, становить 1-2 см.

Блістеры можуть швидко поширюватися, перш ніж вибухнути після декількох днів, щоб залишити жовту корочку, яка зазвичай лікує, не залишаючи рубців.

Бульбашки можуть бути болючими, а ділянка шкіри навколо них може свербіти. Як і при не-бульозному імпетигу, важливо, щоб ви не торкались або не подряпали уражені ділянки шкіри.

Симптоми лихоманки та опухлих залоз частіше зустрічаються при бульозному імпетиго.

Коли звернутися за медичною допомогою

Більшість випадків імпетиго вилікуються протягом двох-трьох тижнів без лікування, але ви все ще повинні бачити свого лікаря, якщо ви думаєте, що у вас або у вашої дитини може виникнути стан.

Це відбувається тому, що симптоми можуть бути подібними до більш серйозних захворювань шкіри, і лікування може скоротити стан швидше, а також знизити шанси інфікування на інші.

Ваш лікар, як правило, зможе діагностувати імпетиго, провести просте дослідження вашої шкіри.

Зберігайте шкіру здоровими в усіх вадах. Плюс поширені шкідливі стани та лікування, у тому числі вугри

Визначте загальні умови та проблеми шкіри, включаючи псоріаз, екзему, вугрів, стригучий лишай, стопи спортсмена та висип