Шрами

Шрам є відміткою, яка залишається на шкірі після рани або травми, до якої поверхня шкіри зцілилася.

Шрами є дуже поширеними – більшість людей мають принаймні один на своєму тілі. Вони є природною частиною процесу загоєння.

Шрами можуть виникнути всередині та поза тілом. Наприклад, вони можуть виникати на внутрішніх органах, де розріз був зроблений під час операції, і може розвинутися після певних шкірних станів, таких як вугрі і вітряна віспа.

Коли шкіра поранена і відбувається перерва в тканинах тіла, організм виробляє більше білка, званого колагеном, як частину процесу загоєння. Колаген накопичується там, де тканина пошкоджена, допомагаючи лікувати і зміцнювати рану.

Протягом приблизно трьох місяців або довше, новий колаген продовжує формуватися, і збільшується кровопостачання, завдяки чому шрам стає підвищеним, грудним і червоним. Деякий колаген тоді розбивається на місці рани, кровопостачання зменшується, а шрам поступово стає більш гладким, м’яким і блідим.

Хоча шрами є постійними, вони можуть зникати протягом періоду до двох років. Навряд чи вони зникнуть вже після цього часу.

Як утворюються шрами?

Рани шкіри можуть бути викликані багатьма речами, у тому числі

Дізнайтеся більше про причини шрамів.

Рубці непередбачувані і варіюються від людини до людини. Деякі області тіла більш піддаються ризику рубців, таких як судини, спина, частка вуха та плече.

Шрами, що утворюються на колінах і плечах, можуть з’явитися розтягнуті або розширені внаслідок процесу загоєння, що протікає над рухомими суглобами.

Різні види шрамів включають в себе

Дізнайтеся більше про типи шрамів.

Де утворюються шрами?

Залежно від типу та віку шрамів, різноманітні різні процедури можуть допомогти зробити їх менш помітними та поліпшити їх зовнішній вигляд.

Шрами навряд чи зникнуть повністю, хоча більшість з часом поступово зникають.

Якщо рубці є непривабливими, незручними або обмеженими, можливі варіанти лікування

Часто трапляється комбінація процедур.

Види шрамів

Дізнайтеся більше про лікування рубців.

Рубці, особливо якщо це на обличчі, можуть бути дуже тривожними, особливо якщо ви відчуваєте, що ви дивитеся на. Якщо ви уникаєте зустрічей з людьми внаслідок вашого появи, ви можете стати соціально ізольованими. Це може призвести до почуття депресії.

Якщо ви відчуваєте, що ваші рубці роблять вас депресивними або впливають на вашу повсякденну діяльність, переконайтеся, що ви відвідуєте свого лікаря.

Лікування рубців

Неможливо запобігти утворенню шрамів, але є речі, які ви можете зробити, щоб допомогти вашому рубцю бути менш помітним і краще лікувати, наприклад, негайно очищати бруд, предмети та мертву тканину від ран.

Інші способи поліпшення рубцювання включають в себе

Розтяжки – це види шрамів, які з’являються на поверхні шкіри внаслідок різкого зростання, наприклад, вагітність або збільшення ваги.

Дізнайтеся більше про розтяжки.

Емоційні ефекти рубців

Запобігання або покращення рубців

Зберігайте шкіру здоровими в усіх вадах. Плюс поширені шкідливі стани та лікування, у тому числі вугри

Марія Ангела розповідає про дорослішання особистою родимий знак та про те, як допомагала служба камуфляжу шкіри “Зміна обличчя”

Розтяжки