Циклотімія

Циклотимія або циклотимічне розлад – легка форма біполярного розладу (маніакальна депресія).

Людина з циклотимією буде мати історію перепадів настрою, починаючи від легкої депресії до емоційних максимумів.

Більшість симптомів у людей є досить м’якими, тому що вони не шукають психіатричного лікування, тому циклотимія часто не діагностується і не лікується.

Однак перепади настрою можуть порушити ваші особисті та робочі стосунки. Якщо ви думаєте, що у вас є циклотимія, це може допомогти побачити свого лікаря або звернутися за порадою з ресурсу психічного здоров’я.

Циклотимія може прогресувати в біполярному розладі, і люди часто не звертаються до лікування до цієї пізньої стадії.

Якщо у вас є циклотимія, у вас буде періоди низького настрою, а потім періоди ейфорії та ажіотажу, коли вам не потрібно багато сну.

Як я знаю, що у мене циклотими?

Періоди низького настрою не тривають досить довго і не є достатньо серйозними, щоб заслужити діагноз клінічної депресії, але вони, ймовірно, перешкоджають вашим вмінням працювати на щоденній основі.

Зміна настрій буде досить частим, а також наполегливим – у вас буде не більше двох безпомічних місяців поспіль.

Ваші флуктуаційні настрої повинні тривати принаймні два роки (один рік у дітей та підлітків) для діагностики циклотимії.

Причини циклотимії невідомі, але, мабуть, є генетична зв’язок – циклотимія, клінічна депресія та біполярний розлад, як правило, протікають у сім’ях.

У деяких людей травматичні події або переживання можуть діяти як тригер для цього стану, наприклад, важка хвороба або тривалі періоди стресу.

Циклотімія зазвичай починається на початку життя і однаково поширена як у чоловіків, так і у жінок.

Які причини?

Ніякі ліки не були спеціально схвалені для застосування при лікуванні циклотімії, але на практиці використовуються стабілізуючі засоби та / або антидепресанти, і вони можуть бути корисними разом із психотерапією.

Стабілізатори настрою включають в себе

Нещодавно деякі антипсихотичні засоби, такі як кветиапін, також використовувались як стабілізатори настрою.

Проте не всі люди з циклотимією реагують на ліки.

Як лікувати?

Психотерапія, така як когнітивна поведінкова терапія (КПТ), може бути ефективною. CBT передбачає спілкування з тренувальним терапевтом, щоб знайти способи, які допоможуть вам керувати вашими проблемами, змінюючи спосіб, який ви думаєте і поводитеся. Він не може видалити ваші проблеми, але може допомогти вам керувати ними більш позитивно.

Знайдіть найближчу службу підтримки депресії.

Це також може допомогти приєднатися до групи підтримки, щоб ви могли розмовляти з іншими, хто поділяє ваш досвід та проблеми. Ви також можете попросити свого лікаря, якщо є місцева група, з якою ви можете приєднатися.

Перспектива

Невідомо, скільки людей буде розвиватися біполярний розлад. Проте, за оцінками, менше половини людей з циклотимією бачать, що їх підвищений або депресивний настрій стають більш серйозними.

Інші люди знайдуть, що їх циклотимия триває, і їм потрібно керувати цим як умовами життя, або це з часом зникає.

Відчуття стресу, тривоги або депресії? Вибір Moodzone може допомогти вам на вашому шляху до почуття кращого

Розмова з іншими людьми з подібним досвідом може допомогти людям впоратися з депресією. Дізнатися більше

Тривога, депресія або проблеми з подоланням? Дізнайтеся, як отримати допомогу