Церебральний параліч – лікування

Незважаючи на те, що для лікування церебрального паралічу не існує лікування, для лікування багатьох симптомів доступні різні методи лікування.

Лікування церебрального паралічу зазвичай передбачає команду медичних працівників з різними спеціалізаціями. Команда може включати в себе

Група допомоги допоможе розробити індивідуальний план допомоги для вирішення будь-яких потреб або проблем, які має ваша дитина. План буде постійно переглянутий, коли ваша дитина стає старше, і їх потреби змінюються.

Фізіотерапія

Вам і вашій дитині також буде призначений ключовий працівник, який буде першим контактом між вами та різними службами підтримки. Коли ваша дитина молода, головний працівник, імовірно, буде відвідувачем здоров’я. Коли ваша дитина стає старше, а їхні потреби стають більш складними, найважливішим працівником є ​​соціальний працівник.

Там немає єдиного плану лікування для дитини з церебральним паралічем. Замість цього існує широкий спектр доступних процедур, призначених для покращення симптомів вашої дитини та дозволити їм бути максимально незалежними. Деякі основні методи лікування описані нижче.

Мовна терапія

Фізіотерапія зазвичай починається, коли ваша дитина діагностується церебральним паралічем. Це один із найважливіших способів допомагати вашій дитині управляти своїм станом.

Основними цілями фізіотерапії є

Там є ризик контрактури у дітей, які мають проблеми з розтягуванням м’язів в результаті м’язової жорсткості. Якщо м’язи не можуть розтягнутися, вони не ростуть так швидко, як кістки. Це може призвести до деформацій, що спричиняє вашу дитину біль і дискомфорт.

Фізіотерапевт навчить вашої дитини ряду фізичних вправ, щоб зміцнити і розтягнути свої м’язи, які вони можуть виконувати кожен день. Спеціальні підтяжки рук або ноги (ортози) також можуть бути використані, щоб допомогти розтягнути свої м’язи та покращити їх позу.

Мовна терапія може допомогти дітям, які мають проблеми спілкування, дозволяючи їм практикувати свою промову за допомогою вправ, або навчаючи їх альтернативному способу спілкування, наприклад, мовою жестів або зображеннями.

Також може бути доступним спеціальне обладнання, яке допомагає вашій дитині спілкуватися, наприклад комп’ютер, підключений до голосового синтезатора.

Молодшим дітям може бути наданий пристрій, подібний до ноутбука, який накритий символами повсякденних предметів та дій. Після цього дитина натискає комбінацію символів для спілкування.

Трудотерапія

Професійна терапія передбачає психотерапевта, який визначає проблеми, які ваша дитина може виконувати щодня.

Ліки для м’язової стійкості

Ліки для дискінетичного церебрального паралічу

Вони можуть порадити вашій дитині найкращим чином виконувати завдання, які потребують руху, такі як відвідування туалету або одягнення.

Професійна терапія може бути надзвичайно корисною для підвищення вашої дитини самооцінки та незалежності, особливо в міру їх старіння.

Якщо м’язи вашої дитини особливо жорсткі, викликаючи дискомфорт або не дозволяючи їм виконувати повсякденні завдання, можуть бути запропоновані ліки для розслаблення м’язів.

Якщо необхідне швидке та короткочасне лікування м’язового болю та жорсткості, діазепам може бути рекомендований. Це ліки можна приймати у вигляді рідини або таблетки.

Побічні ефекти діазепаму можуть включати в себе

Якщо діазепам не працює, є й інші розслаблячі м’язи, які можна використовувати, наприклад, дантролен або тизанідин. Вони мають подібні побічні ефекти до діазепаму, хоча регулярні аналізи крові необхідні для перевірки на наявність більш серйозних побічних ефектів, таких як пошкодження печінки.

Для довготривалого лікування баклофен може бути рекомендований. Як діазепам, це може бути прийняте в рідких або таблеткових формах.

Побічні ефекти баклофена можуть включати в себе

Лікування проблем живлення та згоряння

У деяких випадках замість таблеток може бути рекомендоване лікування баклофеновим насосом. Це передбачає хірургічне введення маленького насоса під шкіру біля талії, яка з’єднується через трубки до спинного мозку.

Хірургія

Насос забезпечує регулярні дози баклофена прямо в рідину, що оточує спинний мозок. Це означає, що він має менше побічних ефектів, ніж таблетки баклофена, і це краще при зниженні жорсткості м’язів.

Якщо ваша дитина має м’язова жорсткість, що впливає на певний м’яз або групу м’язів, то може бути запропоновано ін’єкції ботулінічного токсину.

Ефекти ін’єкцій ботулінічного токсину зазвичай тривають від трьох до шести місяців, однак можна повторювати ін’єкції. Лікування найбільш ефективно, коли після вдихання слідує програма розтягування та фізіотерапії.

У рідкісних випадках ботулінічний токсин може викликати серйозні побічні ефекти, такі як затримка ковтання. Група допомоги вашої дитини пояснить, як розпізнати ці проблеми, і вам буде запропоновано відразу поїхати до лікарні, якщо це станеться.

Якщо ваша дитина має дискінетичний церебральний параліч, інші препарати можуть бути випробувані, наприклад

Дізнайтеся більше про лікування дистонії.

Дітям, які мають проблеми з регулюванням положення голови та руху рота чи мови, часто важко проковтнути їжу та контролювати виробництво слини. Обидва ці препарати можуть бути потенційно серйозними і потребують лікування.

Якщо ваша дитина має проблеми з проковтуванням їжі (дисфагія), існує ризик того, що невеликі шматки їжі можуть потрапляти в легені. Це може пошкодити легені та викликати інфекцію (пневмонію). Якщо годування і ковтання є складними, то також важко отримати правильне харчування.

Якщо дисфагія у вашої дитини є м’якою, може бути можливо, що мовний та лінгвістичний терапевт навчить їх приймати рішення. Дієта м’яких продуктів також може бути рекомендована.

Якщо проблема є більш серйозною, то може знадобитися трубка для годування. Це можна помістити в їхній шлунок, через ніс і горло (назогастральні трубки) або безпосередньо через їх черевну стінку (гастростомію).

Якщо ваша дитина має проблеми зі сливанням, зайва слина може дратувати шкіру навколо рота, підборіддя та шиї. Це збільшить ризик зараження цих ділянок.

Ряд процедур може допомогти дітям контролювати їх слипання, в тому числі

Дізнайтеся більше про лікування дисфагії.

Ортопедична хірургія іноді може використовуватися для усунення проблем з кістками та суглобами. Це може бути рекомендовано, якщо дитячий церебральний параліч заподіює їм біль під час руху. Це також може поліпшити їх позу та рух, а також їхню впевненість і самооцінку.

Ортопедична хірургія може також задіяти

Якщо ці два поєднані, це називається багаторівнева хірургія.

Однак, для вашої дитини може знадобитися якийсь час, щоб отримати повну користь від ортопедичної хірургії, і після операції може знадобитися довгий курс фізіотерапії. Наприклад, якщо ваша дитина має хірургічне втручання, щоб покращити здатність ходити, може знадобитися до двох років, щоб досягти повного ефекту лікування.

Хірургія також може використовуватися для лікування інших проблем, включаючи кривизну хребта (сколіоз) та нетримання сечі. Для отримання додаткової інформації зверніться до лікування сколіозу та хірургії нетримання сечі.

Вашій дитині буде регулярно відслідковуватися та може знадобитися регулярний хребет хребта, щоб перевірити будь-які проблеми, які потребують корекції з операцією.

Селективна дорсальна ризотомія (СПЗ) – це хірургічна процедура, яка може допомогти дітям з важкою м’язовою спастичливістю в ногах для поліпшення ходьби. Як правило, це рекомендується лише в тому випадку, якщо сканування показує пошкодження білої речовини головного мозку (перивентрикулярна лейкомаляція) та інші методи лікування м’язової жорсткості.

Операція включає розрізування деяких нервів у нижній частині хребта, що може полегшити жорсткість ноги.

Проте, після операції буде потрібна велика фізіотерапія, яка триватиме кілька місяців, щоб допомогти дитині “вивчити”, як контролювати м’язи ніг.

Як і у всіх видах операцій, процедура СПЗ також несе ризик ускладнень, у тому числі

Ви і ваша дитина (якщо вони зможуть зрозуміти наслідки операції) повинні обговорити потенційні вигоди та ризики з вашим хірургом.

Для отримання додаткової інформації про СДР див. Рекомендації Національного інституту здоров’я та догляду (NICE) щодо селективної дорсальної ризотомії при спастиці при церебральному паралічах. Ця операція в даний час недоступна на.

15/03 /

########

Дізнайтеся, як фізіотерапія може сприяти зцілення та добробуту

Отримайте практичну, фінансову та емоційну підтримку, незалежно від того, чи ви вимкнули її або виховуєте