Целіакія – симптоми

Симптоми целіакії можуть варіюватися від легкого до серйозного, і часто приходять і йдуть.

Легкі випадки целіакії можуть не викликати жодних помітних симптомів, і стан часто виявляється тільки під час тестування на інший стан.

Проте лікування рекомендується, оскільки у цих випадках все ще може виникнути ускладнення.

Загальні симптоми

Найбільш поширеним симптомом целіакії є діарея, викликана тілом, не здатним повністю засвоювати поживні речовини (мальабсорбція).

Малабсорбція може також призвести до стільця, що містять аномально високий рівень жиру (стеаторея). Це може зробити їх неприємним запахом, жирним і пінним. Вони також можуть бути складно змити туалет.

Недоїдання

Інші поширені симптоми включають в себе

Якщо целіакія не піддається лікуванню, нездатність перетравлювати їжу звичайним способом може спричинити занепокоєння вами, змусити вас почувати себе втомленим і не мати енергії.

Недоїдання у дітей може призвести до нездатності зростати з очікуваною швидкістю, як з точки зору ваги та висоти, так і відстроченої статевої зрілості у старших дітей.

Хоча це і не є симптомом целіакії, якщо у вас є аутоімунна реакція на глютен, ви також можете розвинути тип висипу шкіри, відомий як дерматит герпетиформ.

Висипання свербіть і характеризується пухирцями, які розриваються під час подряпин. Висип зазвичай з’являється на ліктях, колінах та сідницях, хоча це може з’явитися в будь-якому місці вашого тіла.

За оцінками, кожен з п’яти людей з целіакією також розвивається герпетиформ дерматиту.

Точна причина дерматиту герпетиформ не відома, але, як і при целіакії, стан пов’язаний з глютеном. Подібно целіакії, це слід очистити після переходу на дієту без глютену.

Герпетиформні дерматити

Близько 2% людей. У вас є алергія на харчування, але у багатьох інших є непереносимість їжі

Дізнайтеся, як боротися з чутливістю на пшеницю за допомогою спеціальної дієти без пшениці та проти набряків