Хірургічна грыжа – Лікування

Лікування гріхи ураження зазвичай потрібне лише тоді, коли це викликає проблеми.

У більшості випадків у хворих з грижами виникають проблеми, якщо грижа викликає хворобу шлунково-стравохідного рефлюкса (GORD). GORD може викликати такі симптоми, як печія та неприємний смак у роті.

Зміна способу життя та медикаментозне лікування – це переважне лікування, хоча хірургія може використовуватися як альтернатива тривалому лікуванню, або якщо інші методи лікування неефективні.

Стиль життя змінюється

Є кілька речей, які ви можете зробити для того, щоб полегшити симптоми GORD, спричинені розладами грижу. До них відносяться

Якщо у вас надмірна вага, втрата ваги може допомогти зменшити тяжкість і частоту симптомів.

Ліки

Якщо ви курите, слід спробувати здатися. Тютюновий дим може дратувати вашу травну систему і може погіршити ваші симптоми.

Дізнайтеся про хороші продукти харчування, щоб допомогти вашому травленню та припинити куріння.

Різні різні ліки можна застосовувати для лікування симптомів розладу грижі. Вони описані нижче.

Антацидні ліки можуть полегшити деякі симптоми захворювання грижі. Вони надходять у рідку або таблеткову форму і можуть проковтнути або жувати. Вони допомагають нейтралізувати шлункову кислоту, коли вони проникають до стравоходу і шлунок, роблячи його менш кислими.

Проте антацидні ліки не працюють для всіх. Вони не є довгостроковим рішенням, якщо симптоми зберігаються або ви переживаєте надзвичайний дискомфорт.

Антациди не слід приймати одночасно з іншими лікарськими засобами, оскільки вони можуть припинити вживання інших ліків вашим організмом. Вони також можуть пошкодити спеціальне покриття для деяких типів таблеток. Попросіть свого лікаря або фармацевта за порадою.

Алгінати є альтернативною медициною для антацидів. Вони працюють, виробляючи захисне покриття, яке захищає прокладку шлунку та стравоходу від впливу шлункової кислоти.

Хірургія

У деяких випадках препарат, відомий як антагоніст H2-рецепторів (H2RA), може бути рекомендований, якщо при прийомі грижа викликає GORD. Приклади H2RA включають циметидин, фамотидин (PepcidTwo) і ранітидин.

H2RA блокує дію хімічного гістаміну, який ваш організм використовує для виділення шлункової кислоти. Тому H2RA допомагає зменшити кількість кисню в шлунку.

Побічні ефекти H2RA є рідкістю. Однак можливі побічні ефекти можуть включати діарею, головний біль, втома та висип.

Деякі H2RA доступні через лікарню в аптеках. Ці типи HR2A приймаються в меншій дозі, ніж ті, що доступні за рецептом. Попросіть свого лікаря або фармацевта, якщо ви не впевнені, чи підходять ці ліки для вас.

Ваш лікар може призначити препарат, названий інгібітором протон-насоса (ІЦП). ІЦП працюють за рахунок зменшення кількості кисню, виробленого у вашому животі. Приклади ІПП, які можна призначити, включають омепразол, лансопразол, рабепразол та езомепразол.

Більшість людей добре переносять ІПП, а побічні ефекти – нечасті. Коли вони трапляються, вони зазвичай легкі і можуть включати головні болі, діарею, почуття хворих або запор.

Щоб звести до мінімуму будь-які побічні ефекти, ваш лікар призначить найнижчу дозу ІПП, які вони вважають ефективними. Ви повинні дозволити своєму лікарю знати, якщо призначена доза ІЦП не працює. Можливо, потрібна сильна доза.

Хірургію, як правило, рекомендують лише для висувних грыж уражень (грижі, які рухаються вгору і вниз, в зону грудної клітини і з неї), якщо проблема не відповідає змінам способу життя та лікуванню.

Ви також можете захотіти врахувати хірургічне втручання, якщо у вас є стійкі та неприємні симптоми, але не хочете приймати ліки на довгостроковій основі.

Перед проведенням операції вам може знадобитися подальші дослідження, щоб перевірити, наскільки добре рухає стравохід (манометрія) і скільки кисню кип’ятять зі зворотним холодильником (24-годинне вивчення ртутного еоопажа).

Процедура, яку називають лапароскопічною фундопластикою Nissen (LNF), є одним з найпоширеніших хірургічних методів, що використовуються для лікування GORD та висувних грыж.

LNF – це тип операції з замком, що передбачає серію невеликих скорочень у вашому животі. Газ вуглекислого газу використовується для роздуву живота, щоб дати кімнаті хірурга працювати.

Під час ЛНФ шлунок повертається у правильне положення, а діафрагма навколо нижньої частини стравоходу затягується. Це повинно перешкоджати будь-якій кислоті, що рухається назад з вашого живота.

ЛНФ проводиться під загальним анестетиком, тому ви не відчуєте ніякого болю чи дискомфорту. Операція займає від 60 до 90 хвилин, щоб завершити.

Після LNF, ви повинні мати можливість залишити лікарню після того, як ви відновитесь від наслідків загального анестетика. Зазвичай це триває від двох до трьох днів. Залежно від типу роботи, яку ви виконуєте, ви повинні мати можливість повернутися до роботи протягом трьох-шести тижнів.

Протягом перших шести тижнів після операції рекомендується їсти м’яку їжу, як м’ясорубка, картопляне пюре або суп. Уникайте їжі важкої їжі, яка може застрягти на місці операції, наприклад, тосту, курки або стейка.

Поширеними побічними ефектами LNF є труднощі ковтання (дисфагія), відрижка, здуття живота та метеоризм.

Ці побічні ефекти повинні вирішуватися протягом кількох місяців. Проте приблизно в 1 з 100 випадків вони можуть бути наполегливими. За таких обставин може знадобитися подальша коригувальна операція.

Якщо у вас є пара-стравохідний перерва грижі, де шлунок проштовхується через отвір у діафрагмі біля стравоходу, хірургічне втручання може бути рекомендоване, щоб зменшити ризик защемлення грижі (див. Ускладнення переломів грижі для отримання додаткової інформації) .

12/03 /

12/03 /

Як їсти і пити, щоб забезпечити хороше травлення, в тому числі продукти, які потрібно уникати, і які ті наповнювати