Хропіння

Хропіння – це місце, коли людина робить хрипкий чи галасовий шум, коли вони дихають під час сну.

Шум походить від м’якого піднебіння та тканини в роті, ніс або горлі вібруючи.

Деякі люди хропуть нечасто, і звуки, які вони роблять, не особливо голосні, а інші можуть хропети щоночі, досить голосно, щоб бути почутими в сусідній кімнаті.

Медичні працівники використовують класифікаційні системи для оцінки хропіння людини. Чим вище клас, тим серйозніше хропіння.

Дізнайтеся більше про симптоми хропіння.

Ви повинні побачити лікаря-терапевта, якщо хропіння впливає на аспекти вашого життя, наприклад, викликає надмірну втома та погану концентрацію, або проблеми з партнером.

Коли побачити свого лікаря

Надмірна денна сонливість повинна бути сприйнята серйозно, оскільки це підвищує ризик дорожньо-транспортної пригоди. Департамент транспорту оцінює, що один з п’яти дорожньо-транспортних пригод викликаний надмірною сонливістю. Це також може призвести до нещасних випадків при використанні машин і транспортних засобів, таких як крани та навантажувачі.

Хропіння іноді може свідчити про більш серйозний пов’язаний стан, що називається обструктивним апное сну, коли повітроносні шляхи людини кілька разів частково або повністю заблоковані приблизно 10 секунд протягом ночі. Зверніться до свого лікаря, якщо ви прокинетеся затіненням або задиханням протягом ночі.

Якщо ваша дитина хропеє, ви також повинні звернутися до свого лікаря.

Щонайменше, як кожен з чотирьох людей в Англії регулярно хромують.

Хропіння може вплинути на людей будь-якого віку, включаючи дітей, хоча це частіше зустрічається у дорослих віком 40-60 років. Двічі більше чоловіків, ніж жінок, хропуть.

Хропіння обумовлено вібрацією м’яких тканин у вашій голові та шиї, коли ви дихаєте і виходите під час сну. Це включає носові проходи, м’яке небо в даху рота, а також ваші мигдалики.

Хто храп?

Поки ви спите, ваші дихальні шляхи розслабляються і звужуються. Це впливає на тиск повітря всередині дихальних шляхів і викликає вібрацію тканини. Це може також відбутися, якщо ваші дихальні шляхи частково заблоковані – наприклад, якщо у вас простуди.

Ваші шанси на хропіння також можуть бути збільшені такими чинниками, як надлишок ваги, надлишок алкоголю та куріння.

Дізнайтеся більше про причини хропіння.

Лікування може покращити хропіння у деяких випадках, але повне лікування не завжди можливо.

Що викликає хропіння?

Зміна способу життя, наприклад, зниження ваги, зазвичай рекомендується в першу чергу.

Засоби проти хропіння, такі як захисники рота або носові смужки, можуть допомогти запобігти хропіння.

Хірургія може бути варіантом, якщо пристрої проти хропіння не допомагають. Це часто включає в себе видалення м’яких тканин, що викликає храп, або запобігання вібрації тканини, викликаючи його затягування.

Лікування хропіння

Хірургію для хропіння зазвичай розглядають як лікування останньої інстанції. Важливо пам’ятати, що хірургія часто може мати обмежений ефект, який триватиме довше одного-двох років. Це також може викликати неприємні побічні ефекти або ускладнення.

Дізнайтеся більше про процедури для храпу.

Чверть британців хропеє, завдаючи шкоди партнерам і потенційно поставивши під загрозу своє власне здоров’я