Хронічний панкреатит – причини

Більшість випадків хронічного панкреатиту пов’язані з питтям надмірної кількості алкоголю протягом тривалого періоду часу.

Проте у 3-х з 10-ти людей із станом причину неможливо ідентифікувати – відомий як “ідіопатичний” хронічний панкреатит.

Деякі з відомих причин хронічного панкреатиту наведені нижче.

Споживання алкоголю

Важке пияцтво протягом багатьох років може викликати повторні епізоди гострого панкреатиту. Гострий панкреатит, як правило, є короткочасним станом, але він може повторюватися, якщо ви продовжувати пити алкоголь.

З часом повторне запалення викликає постійний пошкодження підшлункової залози, що призводить до хронічного панкреатиту.

Проблеми з імунною системою

Той, хто регулярно споживає алкоголь, має підвищений ризик розвитку хронічного панкреатиту, хоча лише ця меншість розвиває стан.

Дізнайтеся більше про неправильне використання алкоголю.

Рідкі випадки хронічного панкреатиту є результатом проблеми з імунною системою, яка викликає атаку підшлункової залози. Це відоме як “аутоімунний панкреатит”, і точно невідомо, чому це відбувається.

Багато людей з аутоімунним панкреатитом також мають інші стани, викликані імунною системою, що атакує здорові тканини. До них відносяться виразковий коліт або хвороба Крона, обидва з яких викликають запалення всередині травної системи.

Деякі випадки хронічного панкреатиту успадковуються. Вважається, що це викликано мутаціями (змінними) в ряді генів, включаючи гени, звані PRSS1 і SPINK-1. Ці мутації порушують нормальну роботу підшлункової залози.

Генетичні мутації можуть також відігравати роль ефекту алкоголю на підшлунковій залозі. Докази дозволяють припустити, що певні генетичні мутації роблять підшлункову залозу більш вразливими до шкідливого впливу алкоголю.

Деякі мутації генів CFTR, які відповідають за муковісцидоз, також вважаються причиною хронічного панкреатиту у невеликій кількості випадків.

Генетика

Також було виявлено кілька інших редких причин хронічного панкреатиту, в тому числі

Інші причини

Коли Патрик Грін протягом тижня тримав напої, він був шокований, щоб зрозуміти, наскільки він справді пив

Дізнайтеся, як ви успадковуєте свої фізичні та поведінкові характеристики, а також дізнаєтеся про тестування на генетичні умови