Хронічний лімфоцитарний лейкоз – лікування

Лікування хронічної лімфоцитарної лейкемії (ХЛЛ) багато в чому залежить від того, на якій стадії ставиться стан, коли його діагностують.

Ви можете спочатку стежити за тим, як це сплановано на ранньому етапі. Хіміотерапія – це основне лікування, якщо воно більш розвинене.

Лікування часто може допомогти зберегти ХЛЛ під контролем протягом багатьох років.

Побічні ефекти лікування

Це може піти після лікування спочатку (відомий як ремісія), але, як правило, повертається (рецидив) через кілька місяців або років, і може знадобитися повторне лікування.

Ця сторінка охоплює

Етапи CLL

Моніторинг CLL на ранній стадії

Хіміотерапія для більш просунутих ХЛЛ

Трансплантація стовбурових клітин або кісткового мозку

Інші процедури для ХЛЛ

Вирішуючи проти лікування

Клінічні випробування для ХЛЛ

Лікарі використовують “етапи”, щоб описати, як далеко виникли ХЛЛ, і допомогти їм з’ясувати, коли це потрібно лікувати.

Є три основні етапи CLL

Стовпи B та C CLL, як правило, розглядаються відразу. Етап А, як правило, потребує лікування лише у тому випадку, якщо він швидко посилюється або починає спричиняти симптоми.

Лікування не може бути необхідним, якщо у вас немає симптомів, коли у вас діагностовано CLL.

Це відбувається тому

У цих випадках, як правило, вам просто потрібно регулярно відвідувати свого лікаря та аналізи крові для контролю за станом.

Лікування за допомогою хіміотерапії зазвичай рекомендується лише у випадку розвитку симптомів, або тести показують, що стан стає все гіршим.

Багато людей з ХЛЛ зрештою повинні мати хіміотерапію. Це передбачає прийом ліків, щоб тримати рак під контролем.

Існує цілий ряд різних ліків для ХЛЛ, але більшість людей приймуть три основні ліки в циклах лікування, що тривають 28 днів.

Ці ліки є

Флударабіну та циклофосфамід можна зазвичай приймати вдома. Ритуксимаб дають у лікарні, і іноді вам може знадобитися перебувати в лікарні протягом ночі.

Також може бути випробуваний ряд різних ліків, якщо ви не можете отримати ці ліки, ви пробували їх, але вони не працювали, або ваша ХЛЛ повернулася після лікування.

До них відносяться комбінмустин, хлорамбуцил, ібутиніб, іделалісіб, обнютузумаб, атамумаб і преднізолон (стероїдне ліки).

Ліки, що використовуються для лікування ХЛЛ, можуть спричинити значні побічні ефекти, зокрема

Більшість побічних ефектів пройде після зупинки лікування. Нехай ваша група піклування знає, чи ви відчуваєте будь-які побічні ефекти, оскільки є деякі методи лікування, які можуть допомогти.

Дізнайтеся більше про побічні ефекти хіміотерапії.

Іноді іноді використовують трансплантацію стовбурових клітин або кісткового мозку, щоб спробувати повністю позбутися CLL або контролювати його протягом тривалого періоду часу.

Стовбурові клітини – це клітини, що утворюються губчастого матеріалу, що знаходиться в центрі деяких кісток (кістковий мозок), які можуть перетворитися на різні типи клітин крові, включаючи білі кров’яні тільця.

Трансплантація стовбурових клітин передбачає

Це єдиний потенційний лікуючий засіб для ХЛЛ, але це не дуже часто, оскільки це інтенсивне лікування, і багато людей з ХЛЛ старші і недостатні для того, щоб переваги переважали за ризиками.

Початкове лікування хіміотерапією та променевою терапією може стати значним навантаженням на ваше тіло і викликати клопітні побічні ефекти.

Також існує ризик виникнення серйозних проблем після трансплантації, таких як хвороба трансплантат проти господаря. Саме тут трансплантовані клітини атакують інші клітини вашого тіла.

Дізнайтеся більше про те, що відбувається під час трансплантації стовбурових клітин та про ризики трансплантації стовбурових клітин.

Також існує безліч інших способів лікування, які іноді використовуються для лікування деяких проблем, зумовлених CLL, особливо якщо ви не можете проводити хіміотерапію або це не працює.

До них відносяться

Вам також може знадобитися додаткове лікування при будь-яких ускладненнях ХЛЛ, які розвиваються.

Оскільки багато процедур для ХЛЛ можуть мати неприємні побічні ефекти, які можуть вплинути на вашу якість життя, ви можете вирішити, що вам потрібен певний тип лікування.

Це повністю ваше рішення, і ваша команда лікування буде поважати будь-яке ваше рішення.

Ви не поспішаєте вирішити питання про ваше лікування, і перш ніж прийняти рішення, ви можете поговорити зі своїм лікарем, партнером, родиною та друзями.

Полегшення болю та догляду за вагітними все одно будуть доступні, коли вам це потрібно.

В даний час проводяться декілька клінічних випробувань. Щоб спробувати знайти найкращий спосіб лікування CLL.

Це дослідження, в якому використовуються нові та експериментальні методи, щоб з’ясувати, наскільки добре вони працюють при лікуванні та, можливо, лікуванні стану.

Якщо ви зацікавлені в участі в клінічному випробуванні, ваша команда допомоги може сказати вам, чи є у вашому районі будь-яка робота, і пояснити переваги та ризики.

Знайдіть клінічні випробування для ХЛЛ або знайдіть веб-сайт Клінічних випробувань Gateway, щоб отримати детальні відомості про клінічні випробування хронічного лімфоцитарного лейкозу, що проходить у Великій Британії.

22/03 /

########

Хіміотерапія – це лікування раку, де ліки використовуються для знищення ракових клітин. Дізнайтеся більше про його наслідки

Інформація про життя з раком, включаючи лікування, підтримку та різний особистий досвід раку