Хронічна хвороба нирок – Діагностика

Хронічна хвороба нирок найчастіше діагностується через аналізи крові та сечі.

Якщо ви перебуваєте в групі високого ризику розвитку ХХН, важливо регулярно перевіряти стан захворювання. Люди, які не знаходяться в групі підвищеного ризику, зазвичай не проявляють показників для ХХН.

Щорічний скринінг рекомендується для наступних груп

Скринінг

Ваш лікар може порадити вам про те, чи слід проводити обстеження на ХХН.

Найчастіше діагноз захворювання нирок здійснюється через те, що звичайний аналіз крові або сечі свідчить, що нирки можуть не функціонувати нормально. Якщо це станеться, тест зазвичай повторюється, щоб підтвердити діагноз.

Швидкість клубочкової фільтрації (GFR)

Ефективним способом оцінки ефективності роботи нирок є розрахунок швидкості клубочкової фільтрації (GFR). GFR – це вимірювання кількості мілілітрів (мл) відпрацьованих рідких нирок, які можуть відфільтрувати з крові за хвилину (вимірюється в мл / хв). Здорова пара нирок повинна мати можливість фільтрувати більше 90 мл / хв.

Трудно виміряти GFR безпосередньо, тому його оцінюють за допомогою формули. Результат називається оцінюваною GFR або eGFR. Підрахунок вашої eGFR включає в себе взяття зразків крові та вимірювання рівнів відходів продукту креатиніну з урахуванням вашого віку, статі та етнічної групи. Результат схожий на відсоток нормальної функції нирок. Наприклад, eGFR 50 мл / хв дорівнює 50% функції нирок.

Наступні тести використовуються для виявлення протеинурії (білка в сечі)

Для опису прогресії ХЗЛ використовується шестиступенева система, що базується на рівні eGFR. Чим вище стадія, тим більш серйозною є ХХН. Ці шість етапів описані нижче.

Якщо у вас є один або два стадії ХХН, то рекомендується проводити щорічні тести на тестування на еГФР, щоб можна було ретельно стежити за розвитком захворювання.

Проте з часом GFR може коливатися, тому один ненормальний результат тесту не означає, що у вас є CKD. Діагноз ЦКД зазвичай підтверджується лише за наявності повторних тестів eGFR, які показують, що рівень eGFR постійно нижчий за норму протягом трьох місяців.

Ряд інших тестів також використовується для оцінки рівня пошкодження вашої нирки. Вони наведені нижче

Постановка

Багато людей з хворобою нирок не знають, що вони мають це. Чи потрібно перевіряти стан здоров’я нирок?

Інші тести

Хочете знати більше?

Порушення нирок частіше зустрічається у чорному та південноазіатському народів. Поради щодо профілактики та тестування

Підказки про спосіб життя для нових хворих на ниркову недостатність плюс щеплення та ліки, які вам можуть знадобитися