Хронічна обструктивна хвороба легень – історія Лінна

Лінн Ештон мала щасливу різдвяну вечерю, поки свічка не випустила свою пластикову скатертину.

“Ми брали перерву після основного курсу, коли один з моїх дітей сказав, що може понюхати щось веселе”, – говорить Лінн.

Я кинувся в їдальню, щоб знайти пластикову скатерту та їдальню в полум’ї. Я кинув скатертину на внутрішній дворик, але я тоді вдихнув багато токсичних парів. ”

Вона сиділа назовні, намагаючись задихнути. Спочатку вона не йшла до лікаря. Але через кілька тижнів її подих посилився. Вона вже була астматичною та курила близько 15-20 сигарет на день.

“Я провів наступні чотири місяці в лікарні та з лікарні з інфекціями на грудях”, – говорить Лінн. “Іноді моє дихання було настільки погано, що я міг ледве згинати, щоб зв’язати мої шнурки”.

Ліну було діагностовано ХОБЛ та бронхоектаз, ненормальне розширення повітряних мішків у легенях. Це був руйнівний удар, і вона відразу ж перестала курити. Лінн була налаштована залишатися сильною. Дочка була вагітна своїм першим онуком.

“На моєму прогнозі спочатку було не добре”, – каже вона. “Я думав, що я можу як сидіти, так і бути жалюгідним, або я можу жити повноцінно, хотів, щоб мій онук зростало, я хотів допомогти іншим людям з ХОЗЛ. Я вважаю, що це відбувається з причини”.

Лін знаходиться на схемі лікування, яка включає в себе шість різних препаратів і небулайзер. Два роки тому вона мала невеликий катетер, який пройшов з нижньої шиї в тулуб і доставив кисень прямо в її легені. Вона тримається прихованою ланцюжкою навколо шиї. “Я чищу кілька разів на день, і це чудово”, – каже вона.

Лінн тепер допомагає іншим особам, які мають ХОБЛ. Вона приєдналася до місцевої групи підтримки в Хантінгдоні під назвою Hunts Breathe for Life, яку вона зараз очолює, і почала збирати гроші на справу.

“Я почав робити кілька коротких прогулянок. Тоді мені здалося, що я хотів би зробити лондонський марафон. Я зателефонував до Британського фонду легень, і вони були дуже захоплені і запропонували мені місце. Але коли я казав їм, що у мене ХОБЛ і було киснем, вони дуже хвилювалися “.

Лінн розпочав навчання, пройшовши лише одну хвилину на біговій доріжці у своєму місцевому тренажерному залі. Поступово, під наглядом її медсестри, вона збільшила час, поки вона була готова реалізувати свою мрію.

“Мені пішло п’ять днів, щоб закінчити марафон”, – каже вона. “У мене була візок для того, щоб допомогти мені ходити і мій кисень зі мною завжди. Кожного дня я повернувся в готель і відпочив. Це був чудовий досвід. Я підняв понад 14 000 фунтів стерлінгів “.

Лінн вірить у живе життя повною мірою. “Був час, коли я був дуже злий, і це нормально. У мене ще погані дні. Але коли я озираюся, я бачу, що завжди хтось гірший, ніж мій “.

Чи є куріння причиною травлення? Як це впливає на серце? Чому важко зупинитися? ГП пояснює