Хвороба Хіршпрунга

Хиршпрунг – це рідкісна хвороба, яка спричиняє затримку у кишечнику. В основному це стосується немовлят та маленьких дітей.

Як правило, кишечник постійно стискає і розслабляє, щоб підштовхнути поу, процес, контрольований вашою нервовою системою.

У хворобі Хіршпрунга нерви, які контролюють цей рух, відсутні в ділянці в кінці кишечника, що означає, що пух може накопичуватися і утворювати блокування.

Це може спричинити серйозний запор, а іноді призводити до серйозної інфекції кишечника, що називається ентероколітом, якщо його не ідентифікувати та не лікувати на ранньому етапі.

Проте, стан зазвичай забирається незабаром після народження і якнайшвидше лікується операцією.

Ця сторінка охоплює

Симптоми хвороби Хіршпрунга

Симптоми хвороби Хіршпрунга

Коли отримати медичну консультацію

Як діагностується хвороба Хіршпрунга

Що викликає хворобу Хіршпрунга?

Лікування хвороби Хіршпрунга

Перспектива хвороби Хиршпрунга

Коли отримати медичну консультацію

Симптоми хвороби Хиршпрунга зазвичай помітні з моменту народження дитини, хоча іноді вони не є очевидними, доки дитина не віком-два роки.

Ознаки стану у дитини включають в себе

Ознаки у дітей старшого віку та дітей включають в себе

Якщо ваша дитина розвиває інфекцію кишечника (ентероколіт), у них також може бути висока температура (лихоманка) та водянистий, неприємний запах діареї.

Як діагностується хвороба Хіршпрунга

Відвідайте свого лікаря, якщо ваша дитина розвиває симптоми, описані вище. Хіршпрунг може бути серйозним, якщо його не лікувати, тому важливо отримати допомогу якомога швидше.

Якщо ваш лікар підозрює стан, він направляє вас до лікарні для проведення тестів для підтвердження діагнозу.

Як правило, вагітна вашої дитини оглядається, і іноді може проводитись ректальний аналіз. Саме тут лікар або медсестра вставляють палець у задній прохід (пряма кишка), щоб відчути патологію.

Що викликає хворобу Хіршпрунга?

Якщо підозрюється хвороба Гіршпрунга, можна провести рентгенівське дослідження, щоб продемонструвати закупорювання та прорив у кишечнику.

Діагноз можна підтвердити, зробивши ректальну біопсію, яка передбачає введення маленького інструменту в нижню частину вашої дитини, щоб видалити крихітний зразок постраждалих кишечника.

Потім він досліджується під мікроскопом, щоб побачити, чи відсутні нервові клітини.

М’язи кишечника контролюються нервовими клітинами, званими гангліозними клітинами. У хворобі Хіршпрунга такі гангліозні клітини відсутні в ділянці наприкінці кишечнику, що простягається від заднього проходу, а отвір у нижній частині, через який проходить пo.

З якоїсь причини клітини не розвивалися в цій області, коли дитина росла в утробі матері. Незрозуміло, чому це трапляється, але це не вважається причиною того, що робила мама під час вагітності.

Ряд генів асоціюється з хворобою Хіршпрунга, і це іноді протікає у сім’ях. Якщо ви раніше мали дитину, ви, швидше за все, матимете ще одну дитину.

Лікування хвороби Хіршпрунга

Цей стан іноді є частиною ширшого генетичного стану, таким як синдром Дауна, але в більшості випадків це не так.

Усім дітям з хворобою Хіршпрунга необхідна операція.

Перспектива хвороби Хиршпрунга

Очікуючи операцію, вони можуть знадобитися

Ваша дитина, можливо, знадобиться залишитися в лікарні протягом цього часу, або ви зможете їх доглядати вдома. Ваш лікар порадить вам про це.

У більшості дітей діє “просунута” операція, в якій уражений ділянка кишечника знімається, а інші здорові ділянки кишечника з’єднуються. Як правило, це робиться, коли їх близько трьох місяців.

Якщо ваша дитина недостатня для того, щоб мати цю процедуру (наприклад, через наявність ентероколіту або сильної блокади), вони можуть мати це у два етапи.

Через кілька днів після народження хірург відводить кишку через тимчасове відкриття (стома), зроблене в животі. Ця процедура називається формуванням колостомії.

Табуретки пройдуть прямо з отвору в сумку, яка носиться на тілі вашої дитини, поки вона не буде достатньо добре, щоб мати іншу процедуру для видалення ураженого відділу кишечника, закрийте отвір і разом з’єднайте здорові ділянки кишки. Як правило, це робиться приблизно в 3 місяці.

Ці процедури можна виконувати за допомогою одного з них

Поговоріть зі своїм хірургом про найкращий варіант вашої дитини.

Жодна операція не містить ризику. Є невеликий шанс

Кишечник знову звужується або блокується, що потребує подальшої операції

Вашій дитині, ймовірно, доведеться залишитися в лікарні на кілька днів після операції. Їм буде надана ліки, що полегшує болю, щоб зробити їх комфортними, а рідини – у вену, поки вони не зможуть керувати їжею.

Після приходу додому спеціальної дієти не потрібно, але важливо, щоб вони випивали багато рідини, коли вони відновилися.

Ваша дитина повинна добре відновитись, і їхні кишки повинні нормально функціонувати після операції.

Спочатку вони, мабуть, матимуть боляче дно, коли вони погодяться. Це може допомогти залишити їх нижню частину відкритими в повітрі, коли це можливо, і використовувати дитячу олію, щоб обережно очищати їх нижню частину, а також масел після кожного зміни.

Негайно зателефонуйте своєму лікарю, якщо ваша дитина розвиває такі проблеми, як роздутий животик, лихоманка або неприємний запах діареї.

Більшість дітей здатні проходити табуретки звичайно і мають нормальне функціонування кишечника після операції, хоча це може зайняти трохи більше часу на туалетний поїзд.

Деякі з них можуть мати постійний засіб запору і потребують дотримання дієти з високим вмістом клітковини та приймати проносні засоби. Ваш лікар порадить про це лікування.

Невелика кількість дітей має проблеми з контролю над їх кишками (нетримання кишечника), які можуть тривати до тих пір, поки вони не підлітки, і будуть дуже занепокоєні.

Якщо це проблема, зверніться до свого лікаря. Ви також можете прочитати поради про забруднення дітей.

10/03 /

########

Дізнайтеся про симптоми запорів у дітей, і що ви можете зробити, щоб допомогти вашої дитини, якщо вони запоті

Дізнайтесь попереджувальні знаки, що ваша дитина або малюк можуть бути серйозно хворими