Харчова алергія

Харчова алергія – це, коли імунна система організму надзвичайно реагує на певні продукти харчування.

Алергічні реакції часто є м’якими, але іноді вони можуть бути дуже серйозними.

У маленьких дітей загальна харчова алергія включає молоко та яйця. У дорослих алергія на фрукти та овочі частіше зустрічається.

Горілеві алергії, включаючи арахіс, відносно поширені як у школярі, так і у дорослих.

Симптоми харчової алергії можуть одночасно впливати на різні ділянки тіла. Деякі загальні симптоми включають в себе

Дізнайтеся більше про симптоми харчової алергії.

Анафілаксія

У найбільш серйозних випадках у людини є серйозна алергічна реакція (анафілаксія), яка може бути небезпечною для життя.

Якщо ви думаєте, що у когось є симптоми анафілаксії – такі як труднощі з диханням, легковажність і відчуття, що вони зникають або втрачають свідомість, – зателефонуйте за номером 999, попросіть швидку допомогу та скажіть оператору, що ви вважаєте, що у людини є анафілаксія або “анафілактичний шок” “.

Харчові алергії трапляються, коли імунна система (захист організму від інфекції) помилково лікує білки, що знаходяться в їжі, як загрозу.

У результаті випускається низка хімікатів. Саме ці хімічні речовини викликають симптоми алергічної реакції.

Майже будь-яка їжа може викликати алергічну реакцію, але є певні продукти, які відповідають за більшість харчових алергій.

У дітей – продукти, які найчастіше викликають алергічну реакцію

Що викликає харчові алергії?

Більшість дітей, які страждають харчовою алергією, матимуть досвід екземи під час дитинства. Чим гірша екзема дитини, і чим раніше вона почалася, тим більша ймовірність того, що вони мають харчову алергію.

У дорослих продукти, які найчастіше викликають алергічну реакцію

До цих пір незрозуміло, чому люди розвивають алергію на їжу, хоча у них часто є інші алергічні умови, такі як астма, сінна лихоманка та екзема.

Дізнайтеся більше про причини та фактори ризику харчової алергії.

Види харчових алергій

Харчові алергії поділяються на три типи, залежно від симптомів і коли вони виникають.

Дізнайтеся більше про симптоми харчової алергії.

Деякі люди відчувають свербіж у роті і горлі, іноді з легким набряком, відразу після їжі свіжих фруктів або овочів. Це відоме як синдром оральної алергії.

Лікування

Синдром усного алергії – це не справжня харчова алергія. Це викликано алергічними антитілами, які помиляються певними білками у свіжих фруктах, горіхах або овочах для пилку.

Синдром усного алергії загалом не викликає серйозних симптомів, і можна дезактивувати алергени шляхом ретельного приготування будь-яких фруктів і овочів.

Веб-сайт Alergy містить більше інформації про синдром усного алергії.

Немає лікування для лікування харчової алергії. Найкращим способом запобігання алергічній реакції є визначення їжі, яка викликає алергію, а потім уникнути її.

Дізнайтеся більше про виявлення продуктів, які викликають алергію (алергени).

Проте, не робіть будь-яких радикальних змін у дієті вашої дитини, наприклад, розрізання молочних продуктів, перш ніж розмовляти з вашим лікарем. Перш ніж вносити зміни, вам слід поговорити з дієтологом.

Коли звернутися за медичною допомогою

Тип препарату, який називається антигістаміном, може допомогти зняти симптоми м’якої або помірної алергічної реакції. Для контролю симптомів часто потрібна більш висока доза антигістамінних препаратів.

Адреналін також є ефективним методом лікування анафілаксії.

Хто постраждав?

Людям з харчовою алергією часто дають пристрій, відомий як автоінженерний ручок, який містить дози адреналіну, які можуть використовуватися при надзвичайних ситуаціях.

Дізнайтеся більше про лікування харчових алергій.

Якщо ви думаєте, що у вас або у вашої дитини може бути алергія на їжу, дуже важливо попросити свого лікаря про професійний діагноз. Тоді вони можуть звернутися до клініки алергії.

Багато батьків помилково вважають, що їх дитина має харчову алергію, коли їх симптоми насправді викликані зовсім іншим станом.

Комплекти для випробувань комерційної алергії доступні, але їх використання не рекомендується. Багато комплектів ґрунтуються на необгрунтованих наукових принципах. Навіть якщо вони є надійними, ви повинні мати результати, які розглядають професіонал здоров’я.

Дізнайтеся більше про діагностику харчових алергій.

Що таке непереносимість їжі?

Більшість харчових алергій на молодих дітей віком до трьох років. За оцінками, приблизно 1 у кожних 14 дітей цього віку має принаймні одну харчову алергію.

Більшість дітей, які мають харчову алергію на молоко, яйця, сою та пшеницю в ранньому житті, “переростають” цю алергію до моменту початку навчання.

Зазвичай алергії на арахіс та деревні гайки більш наполегливі. За оцінками, чотири з п’яти дітей з алергією на арахіс залишають алергію на арахіс на решту свого життя.

Харчова алергія, яка розвивається під час повноліття або зберігається у дорослому віці, може бути алергією на все життя.

З незрозумілих причин темпи харчової алергії різко зросли за останні 20 років.

Проте смерть від реакцій харчування, пов’язаних з анафілаксією, зараз дуже рідко. Існує близько 10 смертей, пов’язаних з харчовою алергією в Англії та Уельсі щороку.

Є багато міфів про харчову алергію та непереносимість – чи можете ви сказати факт з вигадки? І яка різниця між цими двома?

Непереносимість їжі не така ж, як харчова алергія.

Люди з непереносимістю їжі можуть мати такі симптоми, як діарея, здуття живота та судоми в животі. Це може бути викликано труднощами, перетравлюючи певні речовини, такі як лактоза. Проте, алергічна реакція не відбувається.

Важливі відмінності між харчовою алергією та непереносимістю їжі включають в себе

Дізнайтеся більше про відмінності між харчовою алергією та непереносимість їжі.

25/04 /

25/04 /

Дізнайтеся про симптоми алергії, як вони лікуються, і як можна уникнути алергічних реакцій

Анафілаксію завжди слід розглядати як невідкладну медичну допомогу. Дізнайтеся, що це та що робити