Хантінгтона – симптоми

Клінічні особливості хвороби Хантінгтона можуть включати психіатричні проблеми та труднощі з поведінкою, харчуванням, спілкуванням та порушеннями рухів.

Люди можуть почати показати особливості хвороби Хантінгтона практично в будь-якому віці, але більшість з них розвиватимуть проблеми у віці від 35 до 55 років.

Стан зазвичай прогресує і погіршується приблизно на 10-25 років, поки людина в кінцевому підсумку не вмре. Ознаки та симптоми можуть відрізнятися між особами, і немає типового зразка.

Поведінкові зміни

Ранні ознаки, такі як зміна особистості, перепади настрою та незвичайна поведінка, спочатку часто зникають і приписуються щось іншому.

Деякі люди з хворобою Хантінгтона можуть не визнати, що у них є якісь проблеми.

Психіатричні проблеми

Поведінкові зміни часто є першими ознаками, що з’являються в хворобі Хантінгтона, і можуть бути найболючішими. Ці зміни часто включають в себе

Особа з хворобою Хантінгтона може виявитись недостатньою їздою, ініціативою та концентрацією, що робить їх злими. Проте це не так – це саме так, як стан впливає на мозок. Як частина цього, вони також можуть розвинути відсутність інтересу до гігієни та самооцінки.

Асоціація хвороб Хантінгтона має більше інформації про проблеми поведінки (PDF, 219kb), пов’язані з цим захворюванням.

Багато людей з хворобою Хантінгтона мають депресію. Це відбувається як частина стану, а не тільки як відповідь на діагноз. Симптоми депресії включають безперервний низький настрій, низьку самооцінку, відсутність мотивації або інтересу до речей і відчуття безнадійності.

Кілька людей можуть також розвивати нав’язливі поведінки та проблеми шизофренії, хоча це відносно рідко.

Дослідження показали, що люди з хворобою Хантінгтона більш схильні вважати самогубство, особливо в часі діагностики, коли стан стає очевидним, і коли вони починають втрачати свою незалежність.

Дізнайтеся, як отримати допомогу, якщо ви думаєте, що хтось, кого ви піклуєтеся, є суїцидальним.

Проблеми руху

Хвороба Хантінгтона впливає на рух. Ранні ознаки включають в себе незначні, неконтрольовані рухи обличчя, а також тріпотки, рухи або незрозумілі рухи кінцівки та тіла. Вони переміщуються з однієї області тіла на інший і можуть призвести до того, що людина не зможе спотикатися.

Проблеми з годівлею

Проблеми з комунікацією

Ці особливості часто вперше з’являються, коли людина ходить або відпочиває (сидить у кріслі або лежить у ліжку).

З розвитком цього стану, неконтрольовані рухи стануть частішими та екстремальними. Проте з часом це може змінитись, і на передових стадіях стану рухи людини можуть стати повільними, а їх м’язи жорсткіші.

Люди з хворобою Хантінгтона схильні до схуднення, незважаючи на хороший апетит. Вони можуть знайти, що їдять стомлююче, розчаровує та брудне, тому що м’язи рота та горла не працюють належним чином, через втрату керування двигуном. У деяких випадках це може призвести до затухання і рецидивуючої інфекції судин.

Втрата координації може призвести до розливу або скидання продуктів. Ковтання є проблемою, тому придушення їжі та напою, особливо тонкими напоями, такими як вода, може стати загальною проблемою.

Якщо у вас є труднощі з ковтанням, може знадобитися звернення до лікаря-дієтолога або викладача мови та мови. У деяких випадках можна вставити живильну трубку.

Дізнайтеся більше про життя з хворобою Хантінгтона.

Асоціація хвороб Хантінгтона має більше інформації про проблеми з їжею та ковтанням (PDF, 320kb), пов’язаних із станом.

Зв’язок і пізнання (сприйняття, усвідомлення, мислення та судження) страждають від хвороби Хантінгтона.

Сексуальні проблеми

Людям із станом часто виникають труднощі з думкою в словах і зловживанням їх мови. Вони можуть зрозуміти, про що говорять, але, можливо, вони не зможуть відповісти або спілкуватися, що вони розуміють. Проте з часом людина з хворобою Хантінгтона стане менш реагувати, більше відкликається і мало спілкуватися.

Кінець життя

Люди з хворобою Хантінгтона можуть мати проблеми з сексуальними відносинами, особливо на ранніх стадіях захворювання. Це зазвичай є втратою інтересу до сексу або, рідше, до невідповідних сексуальних вимог.

Неповнолітня хвороба Хантінгтона

Асоціація хвороб Хантінгтона має більше інформації про сексуальні проблеми (PDF, 193 КБ), пов’язаних із станом.

На більш пізніх стадіях хвороби Хантінгтона людина буде повністю залежною і потребує повноцінної медичної допомоги.

Смерть, як правило, відбувається з вторинної причини, наприклад, пневмонії або іншої інфекції.

Ви можете знайти посібник із догляду за кінець життя, якщо ви дбаєте про когось, хто помирає, або якщо ви плануєте заздалегідь планувати свій догляд за життям.

Неповнолітня хвороба Хантінгтона – це незвичайна форма захворювання, яка може виникнути у людей молодше 20 років. Загальні ознаки включають

30/10 /

30/10 /

Дисфагія – це медичний термін для труднощів при ковтанні. Дізнайтеся про різні причини та методи лікування цього стану