Фіброміалгія – причини

Незрозуміло, чому деякі люди розвивають фіброміалгію. Точна причина невідома, але, швидше за все, це пов’язано з низкою факторів.

Ось деякі з основних чинників, які вважають, що вони сприяють стану

Одна з основних теорій полягає в тому, що люди з фіброміалгією розвинули зміни у способі обробки центральною нервовою системою больових повідомлень, що проводяться навколо тіла. Це може бути пов’язано з змінами хімікатів в нервовій системі.

Аномальні болісні повідомлення

Центральна нервова система (мозок, спинний мозок і нерви) передає інформацію по всьому тілу через мережу спеціалізованих клітин. Зміни у способі роботи цієї системи можуть пояснити, чому фіброміалгія призводить до постійних почуттів і крайньої чутливості до болю.

Дослідження показали, що у людей з фіброміалгією є аномально низький рівень гормонів серотоніну, норадреналіну та допаміну в їх мозку.

Хімічні дисбаланси

Низький рівень цих гормонів може бути ключовим фактором у причині фіброміалгії, оскільки вони важливі для регулювання таких речей, як

Ці гормони також відіграють важливу роль при обробці больових повідомлень, надісланих нервами. Підвищення рівня гормонів за допомогою ліків може порушити ці сигнали.

Деякі дослідники також наводять на думку, що зміна рівня деяких інших гормонів, таких як кортизол (який виділяється при стресі тіла), може сприяти фіброміалгії.

Можливо, що порушені схеми сну можуть бути причиною фіброміалгії, а не просто симптомом.

Фіброміалгія може запобігти глибокому сну і викликати втому (крайню втома). Люди з хворобами, які сильно сплять, також можуть мати більший рівень болю, що свідчить про те, що ці проблеми зі сном сприяють іншим симптомам фіброміалгії.

Дослідження показали, що генетика може відіграти незначну роль у розвитку фіброміалгії, при цьому деякі люди, можливо, більш схильні, ніж інші, розвивати стан через їхні гени.

Якщо це так, генетика може пояснити, чому у багатьох людей розвивається фіброміалгія після якогось тригера.

Проблеми зі сном

Фіброміалгія часто спрацьовує внаслідок стресу, включаючи фізичний стрес або емоційний (психологічний) стрес. Можливі тригери для цього стану включають в себе

Генетика

Можливі тригери

Однак у деяких випадках фіброміалгія не розвивається після будь-якого явного тригера.

Існує ще декілька умов, часто пов’язаних з фіброміалгією. Як правило, це ревматичні стани (впливають на суглоби, м’язи та кістки), такі як

Такі умови, як правило, перевіряються при діагностиці фіброміалгії.

Дізнайтеся, як отримати допомогу від свого лікаря або місцевої лікарні, якщо у вас постійний біль

Асоційовані умови