Увеит

Увеит – це запалення (набряк) середнього шару ока, що називається uvea або uveal tract.

Увея складається з райдужної оболонки (кольорова частина ока), циліарного тіла (кільце м’язів за райдужної оболонки) та хориоїдної (шар тканини, що підтримує сітківку).

Симптоми увеїту включають в себе

Один або обидва очі можуть постраждати від увеїту. Симптоми можуть розвиватися раптово або поступово протягом кількох днів.

Люди з довгостроковим увеїтом, як правило, мають більше візуальних симптомів, і їхні очі можуть виглядати нормально. У пацієнтів з раптовим початком увеїту, як правило, більше болю і ніжності.

Якнайшвидше зверніться до свого лікаря, якщо у вас постійний біль у вигляді очей, або ви помітили незвичні зміни у вашому зору, особливо якщо у вас були попередні епізоди увеїту. Чим раніше буде вилікуваний увеит, тим більш успішне лікування, імовірно, буде.

Коли звернутися за медичною допомогою

Ваш лікар може направити вас до офтальмолога, який є фахівцем в умовах ока. Офтальмолог детально вивчить ваше око за допомогою мікроскопа та світла (щілинної лампи), і може запропонувати додаткові тести при діагностиці увеїту.

Це може включати сканування ваших очей, рентгенівські проби та аналізи крові. Знання причини вашого увеїту допоможе визначити необхідне лікування.

Існує широкий спектр потенційних причин увеїту, хоча специфічна причина не завжди виявляється.

Багато випадків вважається результатом проблеми з імунною системою (захист організму від хвороби та інфекції). З незрозумілих причин імунна система може стати надмірно активною в око.

Робіть рідше, увеїт може бути викликаний інфекцією або пошкодженням очей, і це також може статися після хірургічного втручання.

Дізнайтеся більше про причини увеїту.

Чому відбувається увеїт?

Існують різні типи увеїту, в залежності від того, яка частина ока постраждала

У деяких випадках увеїт може впливати на передній і задній очах. Це відоме як павуєвіт.

Основним лікуванням увеїту є стероїдні препарати (кортикостероїди), які можуть зменшити запалення всередині очей.

Тип використовуваного стероїдного препарату залежить від типу уєвіту у вас. Очні краплі часто застосовуються для увеїту, що вражає передню частину ока, тоді як ін’єкції, таблетки та капсули частіше використовуються для лікування увеїту, що впливає на середину та задні очі.

Типи увеїту

У деяких випадках може знадобитися додаткове лікування. Це може бути очні краплі для полегшення болю, типу медицини, що називається імунодепресант, і навіть хірургічне втручання.

Увеит, викликаний інфекцією, потребує спеціального лікування.

Дізнайтеся більше про лікування увеїту.

Як лікується увеїт?

Увеит може бути

Хоча більшість випадків увеїту швидко реагують на лікування і не викликають додаткових проблем, існує ризик виникнення ускладнень.

Ризик вищий у людей, які мають проміжний або задній увеїт, або мають повторні епізоди увеїту.

Ускладнення увеїту включають постійний пошкодження очей і деяку втрату зору.

За оцінками, більш серйозні види увеїту відповідають за кожне 10 випадків порушення зору.

Дізнайтеся більше про можливі ускладнення увеїту.

Як довго це може тривати?

Увеит – нечасте. За оцінками, від 2 до 5 на кожні 10000 людей постраждає увеїт. щороку.

Він зазвичай вражає людей у ​​віці від 20 до 59 років, але також може виникнути у дітей. Чоловіки та жінки постраждали однаково.

Ускладнення

Це частіше трапляється у людей з іншими запальними або імунними захворюваннями.

Незважаючи на рідкість, увеит є провідною причиною порушення зору. Ось чому дуже важливо діагностувати та лікувати стан якнайшвидше.

Для перегляду інструментів вибору потрібні JavaScript та Flash Player.

JavaScript можна ввімкнути через параметри вашого браузера. Якщо у вас немає версії Flash Player, ви можете завантажити безкоштовний Adobe Flash Player з Adobe Systems Incorporated спочатку.

Для перегляду інструментів вибору потрібні JavaScript та Flash Player.

JavaScript можна ввімкнути через параметри вашого браузера. Якщо у вас немає версії Flash Player, ви можете завантажити безкоштовний Adobe Flash Player з Adobe Systems Incorporated.

Хто постраждав?

Медіа останній раз розглядав

27/01 /

27/01 /

Дізнайтеся про тести на очі, захист ваших очей від травм, безпеку контактних лінз та хірургію лазерних очей