Туберкульоз (ТБ) – причини

Туберкульоз (ТБ) викликаний типом бактерії під назвою Mycobacterium tuberculosis.

Стан розповсюджується, коли людина з активною туберкульозною інфекцією в своїх легенях кашляє або чхає, а хтось інший вдихає викинуті крапельки, що містять бактерії туберкульозу.

Незважаючи на те, що він поширюється аналогічним чином з простудою або грипом, туберкульоз не такий заразний. Вам, як правило, доведеться проводити тривалий час у тісному контакті з інфікованою людиною, щоб заразитися інфекцією самостійно.

Захват або активний туберкульоз

Наприклад, туберкульозні інфекції, як правило, поширюються між членами сім’ї, які живуть в одному будинку. Навряд чи буде заражений, сидячи поруч з інфікованою людиною на автобусі чи поїзді.

Не кожен з туберкульозом інфекційний. Як правило, діти з туберкульозом або люди з туберкульозом, що виникають поза легенів (позалегеневий туберкульоз), не поширюють інфекцію.

Хто найбільше ризикує?

У більшості здорових людей імунна система здатна знищити бактерії, що викликають туберкульоз. Однак у деяких випадках бактерії заражають організм, але не викликають жодних симптомів (латентний туберкульоз), або інфекція починає викликати симптоми через кілька тижнів або місяців (активний туберкульоз).

До 10% людей із латентним туберкульозом в кінцевому підсумку розвиваються активні роки ТБ після первинного інфікування. Це зазвичай відбувається, коли імунна система ослаблена – наприклад, під час хіміотерапії.

Будь-хто може заразитися туберкульозом, але люди, які особливо піддаються ризику, включають ці люди

Дізнайтеся, скільки людей. Мати ВІЛ-інфекцію, як захистити себе, а також отримати тести та лікування