Трихотілломанія – причини

Там немає єдиної причини трихотілломанії (потягу волосся), але існує низка теорій про те, чому це може статися.

Трихотілломанія може бути віддзеркаленням проблеми психічного здоров’я. Психологічні та поведінкові теорії дозволяють припустити, що людина може витягнути волосся як спосіб зняття стресу або тривоги.

Оскільки трихотілломанія передбачає компульсивну поведінку, деякі експерти вважають, що це тісно пов’язане з нав’язливим компульсивним розладом (ОКР).

Проблеми психічного здоров’я

ОРЗ має тенденцію працювати у сім’ях. Вважається, що це викликано як біологічними, так і екологічними факторами, що може призвести до хімічного дисбалансу в мозку.

Нейромедіатори – це хімічні речовини, які відправляють повідомлення з вашого мозку в вашу нервову систему.

Інші теорії

Якщо щось піде не так, як працюють нейромедіатори, це може спричинити проблеми, такі як примусове та повторюване поведінка.

Трихотілломанія може бути типом самознищення, коли людина навмисно травмує себе, шукаючи тимчасового послаблення від емоційного стресу.

Біль, пов’язана з самознищенням, змушує головний мозок вивільнити ендорфіни (природні засоби для боротьби з побочкою), які викликають короткочасне відчуття благополуччя.

Самопорушення часто супроводжується такими почуттями, як

Крім того, витягуючи волосся, ви також можете заподіювати собі шкоду іншим способом – наприклад, скорочуючи себе.

Хтось може почати самокорятись як спосіб справитися з травматичним переживанням, таким як сексуальне, фізичне або емоційне насильство.

Якщо ви знущались із сексуальним насильством, трихотілломанія може розглядатися як спосіб зробити вас менш привабливим або менш жіночим (якщо ви жінка).

Забезпечення себе менш привабливим підтверджує ваш негативний погляд на себе, і цикл самообману і самозшкоду триває.

Підтримка трихотілломанії

Деякі інші теорії про те, що викликає трихотілломанію, включають в себе

Якщо у вас є трихотілломанія, вам важливо шукати емоційної допомоги та підтримки. Це може бути від сім’ї, друзів або груп самодопомоги.

Організації, такі як Support for Trichotillomania, мають дуже хорошу інформацію та поради, а також можуть надати вам допомогу, підтримку та мотивацію, які вам потрібні, щоб бути вільними.

Якщо ви турбуєтеся про себе чи з коханого, ці службові дзвінки можуть запропонувати експертну пораду

Зловживання, будь то фізичний, емоційний чи вербальний, не є в порядку. Ось як дізнатись, чи відбувається це у ваших стосунках