Трихомоніаз

Трихомоніаз – це інфекція, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), викликана крихітним паразитом під назвою Trichomonas vaginalis (TV).

Симптоми трихомоніазу зазвичай розвиваються протягом місяця після інфікування, хоча до половини всіх інфікованих чоловіків і жінок симптоми відсутні.

Симптоми трихомоніазу подібні до інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), тому інколи їх важко діагностувати.

Трихомоніаз у жінок може викликати будь-які з наступних симптомів

Трихомоніаз у чоловіків може викликати будь-які з наступних симптомів

Відвідайте лікаря або місцевої клініки сечостатевої медицини (ГУМ), якщо у вас виникнуть якісь симптоми трихомоніазу або якщо ви думаєте, що ви можете бути інфікованими.

Симптоми у жінок

Трихомоніаз зазвичай можна діагностувати після огляду статевих органів та лабораторного тесту, проведеного на мазок, взятому з піхви або пеніса.

Якщо випробування показують, що у вас трихомоніаз, важливо тестувати та лікувати поточного сексуального партнера та будь-яких інших останніх партнерів.

Дізнайтеся більше про діагностику трихомоніазу.

Трихомоніаз викликаний крихітним паразитом під назвою Trichomonas vaginalis.

У жінок цей паразит головним чином заражає піхву і сечівник (трубку, яка виводить сечу з організму). У чоловіків інфекція найчастіше зачіпає сечівник, але в деяких випадках інфікована головка статевого члена або передміхурової залози (залоза поблизу сечового міхура, яка допомагає виробляти сперму).

Паразит зазвичай поширюється за незахищеним сексом (секс без презерватива). Це також може поширюватися шляхом обміну сексуальними іграшками, якщо ви їх не миєте або не покриваєте новим презервативом перед використанням.

Симптоми у чоловіків

Вам не потрібно мати багато сексуальних партнерів, щоб зловити трихомоніаз. Будь-хто, хто є сексуально активним, може зловити його і передавати його.

Трихомоніаз не вважається пропущеним

Найкращим способом запобігання трихомоніазу є безпечний секс. Це означає, що ви завжди будете використовувати презерватив під час сексу, покриваючи будь-які сексуальні іграшки, які ви використовуєте з презервативом, та мити секс-іграшки після використання.

Дізнайтеся більше про запобігання трихомоніазу.

Коли звернутися за медичною допомогою

Трихомоніаз навряд чи зникне без лікування, але його можна ефективно лікувати антибіотиками. Більшість чоловіків і жінок лікують антибіотиком, називаним метронідазолом, який зазвичай приймають двічі на день протягом п’яти-семи днів.

Важливо завершити весь курс антибіотиків і уникати сексу до появи інфекції, щоб запобігти реінфекції.

Слід також ставитися до вашого поточного сексуального партнера та будь-яких інших останніх партнерів.

Як ви отримуєте трихомоніаз?

Дізнайтеся більше про лікування трихомоніазу.

Ускладнення трихомоніазу зустрічаються рідко, хоча деякі жінки з інфекцією можуть мати підвищений ризик подальших проблем.

Якщо ви інфіковані трихомоніазом під час вагітності, інфекція може спричинити вашу дитину

Лікування трихомоніазу

Використовуйте це керівництво, щоб з’ясувати, чи є у вас інфекція

Ускладнення трихомоніазу

Статті та відео про контрацепцію, ІПСШ та про секс. Включає розділ для підлітків