Тригемінальна невралгія – причини

Незважаючи на те, що точна причина не відома, невралгія трійчастого нерва часто вважається спричинена стиском трійчастого нерва або основним станом, що впливає на цей нерв.

Тригеминальний нерв (також називається п’ятим черепним нервом) є найбільшим нервом усередині черепа. У вас є два трійчастого нерва, по одному на кожній стороні вашого обличчя. Малі гілки з різних частин обличчя об’єднуються в три основні нервові гілки. Це такі

Ці гілки входять до черепа через три різні шляхи, а потім з’єднуються в тому, що називається гассерським ганглієм, перед з’єднанням із стовбуром мозку в ділянці черепа, званого задньою яскою.

Трійчастого нерва

Тригемінальна невралгія може включати одну або декілька гілок трійчастого нерва. Найчастіше торкаються гілок верхньої і нижньої щелепи, а офтальмологічна гілка найменш постраждала.

Докази дозволяють припустити, що у 95% випадків причиною невралгії трійчастого нерва є тиск на трійчастого нерва, близький до місця його введення в стовбур головного мозку (найнижча частина мозку, що зливається з спинним мозком), що проходить по гассерійському ганглі.

Тиск на трійчастому нерві

У більшості випадків цей тиск, здається, викликаний артерією або вени, стискаючи тригеминальний нерв, хоча невідомо, чому це відбувається.

Також незрозуміло, чому саме цей тиск може викликати болісні напади, тому що не кожному з стислим трійчастого нерва буде відчувати біль. Може бути, в деяких людей тиск на нерв поглинає захисний зовнішній шар, який називається мієліновим футляром, що може викликати неконтрольовані болі, сигнали про подорож по нерву.

Проте це не повною мірою пояснює, чому можуть виникати періоди ремісії (періоди без симптомів) і чому послаблення болю відбувається відразу після успішної операції, щоб рухати кров’яні судини від нерва.

Інші причини, через які трійчастий нерв може стати стиснутим або пошкодженим, включають в себе

Інші основні причини

Що робити з різними типами болю, включаючи біль у суглобах, болі в спині та мігрень, а також як керувати довгостроковими болями