Тригемінальна невралгія – лікування

Є цілий ряд процедур, які можуть запропонувати деяке полегшення від болю, спричиненого трійчастою невралгією.

Визначення тригерів та уникнення їх також може допомогти.

Більшість людей з трійчастою невралгією призначають ліки, щоб допомогти контролювати їх біль, хоча хірургічне втручання може розглядатися на більш тривалий термін у тих випадках, коли ліки неефективні або викликає забагато побічних ефектів.

Уникайте тригерів

Болісні напади, пов’язані з невралгією трійчастого нерва, іноді можуть спрацьовувати або погіршуватися різними речами. Тому, крім вашого медичного лікування, це може допомогти уникнути цих тригерів, якщо можливо.

Наприклад, якщо ваш біль запускається вітром або навіть чорнилом у кімнаті, це може допомогти уникнути сидіти біля відкритих вікон або джерел кондиціонера та носити шарф, обернутий обличчям у вітряну погоду. Прозорий куполовий парасолька також може захистити ваше обличчя від погоди.

Ліки

Гаряча, пряна або холодна їжа або напій також може спричинити біль, тому уникнення цього може допомогти. Використання соломи для пиття теплих або холодних напоїв також може допомогти запобігти зближенню рідини з болючими ділянками рота. Однак важливо харчуватися живими стравами, тому, якщо у вас виникли труднощі з перепою, вважають за краще їсти м’які продукти або знімати свої страви.

Деякі продукти, схоже, викликають атаки у деяких людей, тому ви можете захотіти уникнути таких речей, як кофеїн, цитрусові та банани.

Оскільки звичайні знеболюючі препарати, такі як парацетамол, не є ефективними при лікуванні невралгії трійчастого нерва, вам, як правило, призначають альтернативний лікарський засіб, такий як протисудомне ліки (зазвичай використовується для лікування епілепсії), щоб допомогти контролювати біль.

Ці препарати спочатку не призначалися для лікування болю, але вони можуть допомогти зняти нервові болі, уповільнюючи електричні імпульси в нервах та зменшуючи їх здатність передавати біль.

Їх потрібно приймати регулярно, а не тільки при настанні болю, але їх можна зупинити, коли припинилися епізоди болю, і ви переживаєте ремісію. Якщо інше не доручено вашому лікарю чи спеціалісту, важливо медленно нарощувати дозування та поступово зменшувати його протягом декількох тижнів. Занадто багато занадто рано і припинення лікування занадто швидко може викликати серйозні проблеми.

Спочатку ваш лікар, можливо, призначить тип антиконвульсанта, який називається карбамазепін, хоча існує ряд альтернатив, якщо це неефективно або непридатне.

Антиконвульсивний карбамазепін в даний час є єдиним лікарським засобом, ліцензованим на лікування невралгії трійчастого нерва .. Це може бути дуже ефективним спочатку, але може стати менш ефективним з часом.

Хірургія та процедури

Вам, як правило, потрібно приймати це ліки з невеликою дозою один або два рази на день, причому доза повільно збільшується до чотирьох разів на день, доки вона не забезпечить задовільне полегшення болю.

Більше інформації та підтримки

Карбамазепін часто викликає побічні ефекти, що може ускладнити прийом деяких людей. До них відносяться

Ви повинні проконсультуватися зі своїм лікарем, якщо у вас виникають стійкі чи неприємні побічні ефекти під час прийому карбамазепіну, особливо алергічних шкірних реакцій, оскільки це може бути небезпечно.

Карбамазепін також був пов’язаний з рядом менш поширених, але більш серйозних побічних ефектів, включаючи думки про самопорушення або самогубство. Ви повинні негайно повідомити свого лікаря про будь-які суїцидальні почуття. Якщо це неможливо, зателефонуйте 111.

Карбамазепін може припинити працювати з часом. Якщо це трапляється, або якщо у вас виникають суттєві побічні ефекти під час його прийому, вам слід звернутися до фахівця, щоб розглянути альтернативні ліки або процедури.

Є декілька фахівців, до яких можна звернутися для подальшого лікування, включаючи невропатологів, які спеціалізуються на головних болях, нейрохірургах та спеціалістах з болю (наприклад, у клініці болю).

На додаток до карбамазепіну існує цілий ряд інших лікарських засобів, які застосовувались для лікування невралгії трійчастого нерва, у тому числі

Жоден з цих лікарських засобів не має спеціальних ліцензій на лікування трійчастої невралгії, що означає, що вони не пройшли жорсткі клінічні випробування, щоб визначити, чи є вони ефективними та безпечними для лікування цього захворювання.

Проте це в значній мірі лише тому, що невралгія трійчастого нерва є рідкісним захворюванням, і клінічні випробування важко виконати при такому хворобливому стані, тому що деяким людям неактивне, “манекенне” ліки (плацебо) для порівняння цих ліків з неетичними та Непрактично.

Проте багато спеціалістів будуть призначати неліцензійні ліки, якщо вони вважають, що це може бути ефективним, а переваги лікування переважатимуть будь-які пов’язані з цим ризики.

Якщо ваш фахівець має намір призначити неліцензійні ліки для лікування невралгії трійчастого нерва, вони повинні повідомити вас, що це не ліцензоване, і обговорити з вами можливі ризики та вигоди.

З більшістю цих ліків, побічних ефектів може бути досить важко справитися з спочатку. Не всі відчувають побічні ефекти, але якщо ви це робите, спробуйте наполегливо, оскільки вони, як правило, зменшуються з часом або, принаймні, до наступного збільшення дозування, коли ви можете знайти подальший період коригування. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви виявите нестерпні побічні ефекти.

Якщо ліки не адекватно контролюють ваші симптоми або викликають стійкі клопітні побічні ефекти, вас можуть звернутися до фахівця, щоб обговорити різні хірургічні та нехірургічні можливості, доступні для полегшення болю.

Існує ряд процедур, які використовувались для лікування невралгії трійчастого нерва, тому перед прийняттям рішення вам необхідно буде обговорити потенційні переваги та ризики кожного лікування з вашим спеціалістом. Зрозуміло, щоб бути якомога інформованим та зробити вибір, що це правильно для вас як особистості.

Немає ніякої гарантії, що одна або будь-яка з цих процедур буде працювати для вас, але після успішної процедури вам не доведеться приймати болючі препарати, якщо тільки біль не повернеться. Якщо одна процедура не працює, ви завжди можете спробувати інший або залишатись на своєму ліки тимчасово або постійно.

Нижче наведено деякі процедури, які можна застосовувати для лікування людей з трійчастою невралгією.

Існує ряд процедур, які можуть призвести до полегшення болю трібогінеральної невралгії, принаймні тимчасово, шляхом введення голки або тонкої трубки через щоку та в трійчасті нерва всередині черепа.

Відомо, що вони можуть виконувати процедури “черезшкірну” (через шкіру), і вони виконуються з використанням рентгенівських променів, щоб спрямувати голку або трубку у правильне місце, коли ви сильно заспокоюєтеся ліками або під загальним наркозом (де ви спите )

Черешкірні процедури, які можуть бути проведені для лікування людей з трійчастою невралгією, включають в себе

Ці процедури працюють шляхом навмисного травмування або пошкодження трійчастого нерва, який, як вважається, порушує сигнали болю, що проходять по ній. Ви, як правило, можете йти додому того ж дня після вашого лікування.

Загалом, всі ці процедури аналогічно ефективні для полегшення болючості трійчастої невралгії, хоча можуть бути ускладнення з кожним, і вони відрізняються залежно від процедури та особи. Зниження болю зазвичай триватиме лише кілька років, а іноді і лише кілька місяців. Іноді ці процедури взагалі не працюють.

Основним побічним ефектом цих процедур є оніміння частини або всій стороні обличчя, і це може різнитися в тяжкості, оскільки це дуже зневірені або просто шпильки та голки. Відчуття, яке може бути постійним, часто подібне до того, що відбувається після ін’єкції у стоматолога. Дуже рідко можна отримати комбінацію оніміння та безперервного болю, що називається анестезією долороза, що практично не піддається лікуванню.

Процедури також несуть ризик інших короткочасних та довготермінових побічних ефектів та ускладнень, включаючи кровотеча, синяки обличчя, проблеми з очима та проблеми з переміщенням м’язів обличчя.

Альтернативний спосіб полегшити біль ушкодження трійчастого нерва, який не вимагає вставки будь-якої речовини через шкіру, – це стереотаксична радіохірургія. Це досить нова обробка, яка використовує концентрований промінь випромінювання, щоб навмисно пошкодити трійчастого нерва, куди він потрапляє в мозкову стінку.

Стереотактична радіохірургія не вимагає загального анестетика, і ніяких розрізів (розрізів) не роблять у вашій щоці.

Металева рама прикріплена до вашої голови, з чотирма контактами, розміщеними навколо шкіри голови (місцевий анестетик використовується для знебарвлення областей, де вони вставлені), а ваша голова, доповнена рамкою, тримається в великій машині на годину або Два (що може змусити вас відчувати клаустрофобію) при випромінюванні. Каркас та штифти знімаються, після чого ви можете повернутися додому після короткого відпочинку.

Це може зайняти декілька тижнів, або іноді багато місяців, щоб ця процедура набула чинності, але це може призвести до знеболення деяких людей протягом декількох місяців або років. Дослідження цього лікування показали аналогічні результати для інших процедур, згаданих вище.

Найбільш поширеними ускладненнями, пов’язаними зі стереотаксичною радіохірургією, є оніміння обличчя, шпильки та голки (паратезування) в обличчя. Це може бути постійним і, у деяких випадках, дуже тривожним.

Мікросудинну декомпресію (МВД) – це операція, яка може полегшити біль трійчастої невралгії без навмисного пошкодження трійчастого нерва. Замість цього, процедура передбачає звільнення тиску, що потрапляє на нерв кровоносними судинами, які торкаються нерва або обертаються навколо нього.

Це основна процедура, яка передбачає відкриття черепа, і проводиться нейрохірургом під загальним анестетиком.

Під час МВД хірург зробить розріз у вашій шкірі голови, за вухом, і зніміть маленький круглий шматок кістки черепа. Тоді вони або видаляють або переміщують кровоносні судини, відокремлюючи їх від трійчастого нерва, використовуючи штучну подушку або стрічку, побудовану з сусідньої тканини.

Для багатьох людей такий тип операції ефективний, щоб полегшити або повністю зупинити біль трійчастої невралгії. Це забезпечує найдовший тривалий рельєф, причому деякі дослідження дозволяють припустити, що біль тільки відновлюється приблизно в 30% випадків протягом 10-20 років після операції. В даний час це найближче можливе ліки від трійчастої невралгії.

Однак це інвазивна процедура та ризик потенційно серйозних ускладнень, таких як оніміння обличчя, втрата слуху, інсульт та навіть смерть (приблизно 1 з кожних 200 випадків).

Життя з тривалим та хворобливим станом, таким як невралгія трійчастого нерва, може бути дуже важкою.

Ви можете виявити корисним зв’язок з місцевими або національними групами підтримки, такими як Trigeminal Neuralgia Association UK, для отримання додаткової інформації та порад про те, як жити зі станом, і зв’язатися з іншими людьми, які мають умови для спілкування з ними щодо їхнього Досвід

Дослідження показали, що групи, які мають підтримку від фахівців охорони здоров’я, надають якісну допомогу, що може значно покращити вашу здатність керувати цим рідкісним захворюванням. Навчання від інших, як справитися, може допомогти усунути страх більшого болю та зменшити ризик депресії.

Тим не менш, ви повинні бути обережними з потенційно ненадійної інформації, яку ви можете знайти в інших місцях, особливо якщо пропонувати “лікування” для цього стану. Існує велика дезінформація в Інтернеті, тому робіть свої дослідження лише на надійних веб-сайтах, а не на відкритих форумах або в соціальних мережах.

Існує ряд дослідницьких проектів, що працюють на обох. І за кордоном, щоб визначити причину цього стану та знайти нові методи лікування, включаючи нові ліки, тому на горизонті завжди є надія.

22/07 /

22/07 /

Практичні способи побили біль, включаючи поради релаксації, дихальні вправи та курси саморегулювання