Трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУРП)

Трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУРП) – це хірургічна процедура, яка передбачає відрізання ділянки передміхурової залози.

Простата – це невелика залоза в тазі, яка зустрічається лише у чоловіків. Він розташований між статевим членом та сечовим міхуром та оточує сечівник (трубку, яка переносить сечу з сечового міхура).

Якщо простата збільшується, вона може ставити тиск на сечовий міхур та уретру. Це може викликати симптоми, які впливають на сечовипускання.

ТУРП часто рекомендується, коли збільшення простати (доброякісна гіперплазія передміхурової залози) викликає неприємні симптоми і не реагує на лікування ліками.

Симптоми, які можуть покращитись після включення TURP

TURP здійснюється за допомогою пристрою під назвою ресектоскоп, який являє собою тонку металеву трубку, що містить світло, камеру та петлі дроту. Це проходить уздовж уретри, поки воно не досягне вашої передміхурової залози, що означає, що на шкірі не потрібно робити розрізів (розрізів).

Чому ТУРП здійснюється

Потім петля дроту нагрівається електричним струмом і використовується для відрізання ділянки передміхурової залози, що викликає ваші симптоми. Потім в камеру вводять тонку трубку, яка називається катетером у вашому сечовипускальному каналі, щоб прокачувати рідину в сечовий міхур та змити шматки передміхурової залози.

Під час процедури використовується загальна чи спинномозкова анестезія, тому ви не відчуваєте біль під час його проведення.

Дізнайтеся більше про те, як працює ТУРП.

Вам, як правило, доведеться перебувати в лікарні через 1-3 дні після операції.

Катетер, який використовується під час операції, залишатиметься на місці, коли ви знаходитесь в лікарні, тому що ваш сечівник буде набряшений, і спочатку ви не зможете нормально сечовипускати.

Почуття втомленого і під погодою за тиждень-два, після повернення додому, звичайно. Найчастіше чоловіки виникають після цього часу, але вам доведеться легко проходити чотири-вісім тижнів.

Як здійснюється ТУРП

Вам, як правило, порадити відмовитися від роботи та уникати підйому важких предметів, здійснення важких вправ, водіння та сексу, як мінімум, протягом кількох тижнів.

Звичайно, виникають труднощі з сечовипусканням та кров’ю в сечі протягом декількох тижнів. Ці проблеми повинні поліпшитися, коли ви відновите, але ви повинні звернутися до клініки лікарні або вашого лікаря, якщо ви турбуєтеся.

Дізнайтеся більше про відновлення від TURP.

У більшості випадків TURP є безпечною процедурою, і ризик серйозних ускладнень дуже малий.

Відновлення від TURP

Тим не менше, багато чоловіків, які мають ТУР, втрачають здатність до еякуляції сперми під час сексу або мастурбації, хоча вони все ще мають фізичне задоволення, пов’язане з еякуляцією (оргазмом). Це відоме ретроградна еякуляція.

Багато чоловіків також тимчасово втрачають здатність контролювати сечовий міхур (нетримання сечі), хоча це зазвичай проходить через кілька тижнів. У окремих випадках він може бути стійким і потребує подальшого лікування.

Існує також невеликий ризик таких проблем, як еректильна дисфункція, труднощі з передачею сечі та інфекцій сечовивідних шляхів (ІМП).

Які ризики?

Читайте більш докладну інформацію про ризики ТУРП.

Є ряд альтернатив для ТУРП, які можуть бути настільки ж ефективними, з меншим ризиком ускладнень.

Вони включають в себе

Проте ці процедури не підходять для всіх людей, які мають розширення простати, і можуть не бути широко доступними.

Вони можуть бути більш придатними для чоловіків з дуже великими простатитами, старші чоловіки, які не підходять для того, щоб мати ТУРП, і ті, хто застосовує кров’яні препарати, такі як варфарин.

Дізнайтеся більше про альтернативи TURP.

Альтернативи ТУРП

08/06 /

08/06 /

Кожна людина має одну, це важливо для їх статевого життя, але мало хто знає що-небудь про свою простату або що може з цим збігатися

Якщо ваш лікар пропонує, вам може знадобитися хірургічне втручання, це керівництво для вас