Транзиторна ішемічна атака (ТІА) – Лікування

Хоча симптоми транзиторної ішемічної атаки (ТІА) вирішуються через кілька хвилин або годин без будь-якого специфічного лікування, вам знадобиться лікування, щоб запобігти іншому ТІА або повний інсульт у майбутньому.

ТІА є попереджувальним знаком того, що у вас значно підвищений ризик повного удару в найближчому майбутньому, причому найвищий ризик спостерігається в дні та тижні після нападу.

Інсульт є серйозним станом здоров’я, який може спричинити постійну втрату інвалідності, і в деяких випадках може бути фатальним, але відповідне лікування після ТІА може допомогти знизити ризик наявності.

Стиль життя змінюється

Ваше лікування буде залежати від ваших особистих обставин, таких як ваш вік та історія хвороби. Група охорони здоров’я може обговорити з вами варіанти лікування та розповісти про можливі переваги та ризики.

Можливо, вас порадять про зміни способу життя, які ви можете зробити для зменшення ризику інсульту, крім того, що вам пропонують ліки для лікування основної причини вашого ТІА.

Ліки

Вам також може знадобитися хірургія як частина вашого лікування.

Є кілька змін способу життя, які ви можете зробити, що може зменшити ваші шанси на інсульт після TIA.

До них відносяться

Дізнайтеся більше про те, як зміни способу життя можуть допомогти запобігти ТІА або інсульту.

На додаток до змін способу життя, більшість людей, які мали ТІА, повинні приймати один або кілька щоденних ліків на необмежений строк, щоб зменшити їх шанси на інсульт або інший ТІА.

Деякі основні ліки, що використовуються, наведені нижче.

Тромбоцити є клітинами крові, які допомагають крові згустити (згущувати). Якщо кров’яний потік пошкоджений, тромбоцити стирчать, щоб утворити згусток крові, щоб запобігти кровотечі.

Хірургія

Антитромбоцитарні препарати працюють, зменшуючи здатність тромбоцитів стирчатись разом і утворювати тромби. Якщо у вас є ТІА, то, швидше за все, вам буде запропоновано антитромбоцитарне лікування.

Водіння після ТІА

Два поширені антитромбоцити, запропоновані людям, які мали ТІА, – це аспірин та клопідогрел. Аспірин іноді можна приймати разом з іншим антитромбоцитарним препаратом під назвою дипіридамол, оскільки це може бути більш ефективним, ніж приймати ці ліки окремо.

Головними побічними ефектами антитромбоцитарних препаратів є травлення та підвищений ризик кровотеч – наприклад, ви можете кровоточити більше, якщо ви вирішите себе, і ви можете легко отримати сини.

Дізнайтеся більше про аспірин і клопідогрель.

Антикоагулянти можуть допомогти запобігти утворенню згустків крові шляхом зміни хімічного складу крові у такий спосіб, який запобігає утворенню згустків.

Вони, як правило, пропонуються людям, які мали ТІА, якщо згусток крові, що спричинив виникнення ТІА у вашому серці. Часто це пов’язано із станом, що називається фібриляцією передсердь, що змушує ваше серце бити нерівномірно.

Варфарин, ривароксабан, дабігатран і апіксабан – це приклади антикоагулянтів, запропонованих деяким людям, які мали ТІА.

Побічним ефектом всіх антикоагулянтів є ризик кровотечі, викликаний зниженням здатності крові крові. Вам може знадобитися проведення регулярних аналізів крові під час прийому варфарину, тому лікарі можуть гарантувати, що ваша доза не надто висока або занадто низька.

Дізнайтеся більше про антикоагулянти.

Якщо у вас підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), то вам запропонують тип ліків, який називається антигіпертензивним, щоб контролювати його. Це пояснюється тим, що високий кров’яний тиск значно збільшує ризик розвитку ТІА або інсульту.

Є багато різних типів ліків, які можуть допомогти контролювати ваше кров’яний тиск, в тому числі

Ваш лікар порадить вам, який антигіпертензивний препарат найбільш підходить для вас. Деяким людям може запропонувати поєднання двох-трьох різних препаратів.

Дізнайтеся більше про лікування високого кров’яного тиску.

Якщо у вас високий рівень холестерину, вам буде запропоновано приймати препарат, відомий як статин. Статини знижують рівень холестерину в крові шляхом блокування ферменту в печінці, який виробляє холестерин.

Статини також можуть допомогти зменшити ризик інсульту, незалежно від рівня холестерину, тому вам може запропонувати статин, навіть якщо рівень холестерину не є особливо високим.

Прикладами статинів, які часто пропонуються людям, які мали ТІА, включають аторвастатин, симвастатин і росувастатин.

Дізнайтеся більше про статинів.

У деяких випадках хірургічна процедура, яка називається каротидною ендартеректомією, може бути рекомендована після наявності ТІА.

Каротидна ендартеректомія – це операція, яка передбачає видалення частини прокладки сонної артерії плюс будь-яка блокація, яка складається в артерії.

Сонячні артерії доставляють кров до вашого мозку. Коли жирові відкладення утворюються всередині сонних артерій, вони стають жорсткими і вузькими, що ускладнює кров через них.

Це відоме як атеросклероз і це може призвести до ТІА та інсульту, якщо кровопостачання мозку порушується.

Розблокуючи сонних артерій у людей, чиї артерії помірно або сильно звужені, каротидна ендартеректомія може суттєво знизити ризик розвитку інсульту або іншої ТІА.

Дізнайтеся більше про каротидних ендартеректоміях.

Хоча TIA не повинно мати довгострокового впливу на вашу повсякденну діяльність, ви повинні припинити рух негайно.

Якщо ваш лікар щасливий, що ви зробили хороше відновлення і після місяця не буде тривалих ефектів, ви можете почати водіння знову.

Вам не потрібно повідомляти DVLA, але ви повинні звернутися до своєї страхової компанії з водіння.

15/10 /

15/10 /

Мільйони людей вже мали свій вільний “середній життєвий цикл”. Дізнайтеся, чому це медичне обстеження настільки важливе