Токсокаріоз

Токсокаріоз – це рідкісна інфекція, викликана паразитами круглого черв’яка. Вона поширюється від тварин до людей через контакт з інфікованими фекаліями.

Паразити круглого черв’яка найчастіше зустрічаються у кішок, собак та лисиць, і зазвичай впливають на маленьких дітей.

Це тому, що діти частіше вступають в контакт з забрудненим грунтом, коли вони грають і кладуть свої руки в рот.

Проте випадки захворювання були зареєстровані людьми різного віку.

Для більшості людей інфекція з цими личинками круглого черв’яка не викликає жодних симптомів, і паразити гинуть протягом декількох місяців.

Однак деякі люди відчувають легкі симптоми, такі як

Ознаки та симптоми

У рідкісних випадках личинки круглого черв’яка інфікують такі органи, як печінка, легені, очі або головний мозок і викликають важкі симптоми, такі як

Якнайшвидше зверніться до свого лікаря, якщо ви думаєте, що у вас або у вашої дитини є симптоми, які можуть бути спричинені токсокаріозом.

Якщо у одного з ваших очей є токсокаріоз, існує ризик постійного втрати зору. Проте швидке лікування може зменшити ймовірність цього стану.

Аналіз крові, як правило, може виявляти токсокаріоз, хоча для огляду очей може знадобитися екс огляду для пошуку паразитів.

Паразити круглого черв’яка, відповідальні за токсокаріоз (так званий Toxocara), живуть у травній системі собак, котів і лисиць. Хробаки виробляють яйця, які виділяються в фекаліях інфікованих тварин і забруднюють грунт.

Після 10-21 днів яйця стають інфекційними, тому не існує безпосередньої небезпеки від випорожнення свіжих тварин. Проте, як тільки яйця перейдуть у пісок або грунт, вони можуть вижити протягом багатьох місяців.

Коли побачити свого лікаря

Люди можуть заразитися, якщо забруднене грунт потрапляє в рот. Як тільки яйця знаходяться всередині людського тіла, вони переміщуються в кишечник перед виведенням і викидом личинок (рання стадія розвитку). Ці личинки можуть подорожувати до більшості частин тіла.

Однак, оскільки люди не є нормальним господарством для цих личинок, вони не можуть розвиватися за цією стадією для виробництва яєць. Це означає, що інфекція не може поширюватися між людьми.

Найкращим способом зменшення шансів на розвиток токсокаріозу є практика гарної гігієни.

Наприклад, мити руки з милом і теплою водою після обробки домашніх тварин або вступу в контакт з піском або грунтом.

Чому це відбувається

Якщо у вас є домашня кішка чи собака, їх слід регулярно видаляти, а їх фекалії слід негайно утилізувати.

Дізнайтеся більше про запобігання токсокаріоз.

Якщо у вас немає симптомів або лише легких симптомів, лікування зазвичай не є необхідним.

Зниження ризику

Однак, вам буде потрібно ліки, якщо у вас сильна інфекція, яка зачіпає ваші органи. Тип лікарського засобу, який називається антигельмінт, використовується для вбивства личинок паразитів.

Альбендазол найчастіше використовується, а мебендазол є альтернативою.

Ці ліки зазвичай не викликають побічних ефектів, хоча деякі люди можуть відчувати головний біль або біль у животі.

На додаток до антигельмінтів, стероїдні препарати (кортикостероїди) часто призначаються для зменшення будь-якого запалення, викликаного важкою інфекцією.

Якщо токсокаріоз впливає на око, замість антигельмінтів застосовують стероїдні препарати. Можливо, потрібна операція – наприклад, якщо ви розвинуте відшарування сітківки.

Більшість людей повністю відновлюються і не відчувають жодних тривалих ускладнень. Однак існує ризик постійного втрати зору, якщо це вплине на одне з очей.

Як це трактується?

Дізнайтеся більше про лікування токсокаріозу.

Токсокаріоз зустрічається рідко, хоча важко точно визначити, скільки випадків трапляється щороку, оскільки стан часто діагностується або не діагностовано. Багато людей, напевно, піддаються впливу паразитів, не знаючи цього.

Як часто зустрічається токсокаріоз?

Загалом токсокаріоз частіше зустрічається у дітей та молодих людей.

10/06 /

10/06 /

Дізнайтесь попереджувальні знаки, що ваша дитина або малюк можуть бути серйозно хворими