Сказник

Сказка – дуже серйозна вірусна інфекція, яка спрямована на мозок і нервову систему. Ви можете вловити сказу, якщо вас вкусили інфікована тварина і ще не були щеплені.

Це майже завжди фатально, коли симптоми розвиваються, але їх можна запобігти, якщо лікування призначається негайно після виявлення.

У багатьох частинах світу сказ не зустрічається у тварин (за винятком кажанів), а інфекції майже завжди підтягуються під час подорожі за кордон.

Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо ви стурбовані тим, що ви або ваша дитина, можливо, укусили, подряпали або лизали тварину за кордоном, або якщо ви вкусили або подряпали кажани в будь-якій країні, включаючи Великобританію.

Незважаючи на те, що сказ є малоймовірним, ви також повинні звернутися за негайною медичною допомогою, якщо вас вкусили або подряпали домашня тварина, яка подорожувала за кордоном та має невизначену історію вакцинації.

Якщо вас вкусили або подряпали, ви повинні

Коли звернутися за медичною допомогою

Якщо інцидент відбувається за кордоном, вам слід звернутися до місцевої медичної допомоги, а не дочекатися, поки ви не повернетесь у Великобританію.

Зараження може поширюватися на людей з заражених тварин шляхом укусу, подряпин або лизати до зламаної шкіри, рота або очей. Ви також можете опинитися під загрозою, якщо тварина вип’є на обличчя. У дуже рідкісних випадках скарб може бути поширеним під час трансплантації органів.

Як тільки воно потрапляє в організм, вірус сказу посилюється, перш ніж поширюватися в нервові закінчення. Потім він рухається до спинного мозку і мозку (центральна нервова система). Як тільки вірус знаходиться в центральній нервовій системі, він швидко розмножується і поширюється на слинних залозах, легенях, нирках та інших органах.

Всі ссавці, включаючи мавп, можуть нести вірус сказу, але найчастіше інфіковані наступні види

Це може зайняти деякий час для розвитку симптомів, але при їх стані майже завжди є фатальним.

Симптоми у людини можуть включати в себе

Як поширюється сказу

Дізнайтеся більше про симптоми сказу.

Якщо ви виявили (вкусили, подряпали або облизували) тварину, яка може мати сказ, вам потрібно буде звернутися до лікаря, щоб з’ясувати, чи потрібна вам курс лікування для запобігання сказу. Це відоме як лікування після впливу.

Важливо це зробити, перш ніж розвивати симптоми. Як тільки симптоми розвиваються, інфекцію не можна лікувати, і це майже завжди смертельно.

Післяопераційна терапія зазвичай передбачає введення курсу вакцини проти бешенства з імуноглобуліном або без неї, з метою запобігання поширенню інфекції в мозок і нервову систему. Якщо негайно розпочато, післяопераційна терапія є дуже ефективною.

Тварини, що переносять сказ

Однак, якщо інфекція сказу потрапляє в стадію, коли вона спричиняє симптоми, це майже завжди смертельно. У цих випадках лікування зазвичай зосереджується на тому, щоб зробити вас максимально комфортним.

Скарбник може бути діагностований лише тоді, коли ви розвинули захворювання і отримали симптоми. Для постановки діагнозу можна використовувати різні тести, включаючи біопсію шкіри, аналізи слини або аналізи крові.

Дізнайтеся більше про лікування сказу.

Які симптоми?

Ряд вакцин може бути використаний для запобігання розвитку інфекції сказу. Звичайна вакцинація (попередня експозиція) зазвичай рекомендується лише в тому випадку, якщо ви регулярно працюєте з потенційно інфікованими тваринами або подорожуєте до частини світу, який, як відомо, має високий рівень сказу та обмежену медичну допомогу.

Курс вакцини від сказу також може запобігти розвитку явищ після потенційного опромінення, за умови, що він буде розпочато оперативно. Перед тим, як подорожувати, вам слід звернутися за порадою щодо вакцинації проти сказу. Щоб отримати додаткові відомості, відвідайте веб-сайт Національної мережі охорони здоров’я та здоров’я (NaTHNaC).

Дізнайтеся більше про вакцинацію проти сказу.

Подорожуючи країнами, які не є вільними від сказу, уникайте контактів з тваринами та навчайте своїх дітей про небезпеку їхнього знущання.

Огляньте своїх дітей регулярно на порізи та подряпини після контакту з будь-якою твариною і запитайте, як вони їх отримали. Переконайтеся, що вони знають, що тварина може вкуситись або облизувати, може бути небезпечно, і вам потрібно про це розповісти.

Рідкісні віруси кашлекабіну інфікують інших тварин, і вважається, що ризик інфікування людьми є низьким. Тим не менш, якщо ви знайдете пошкоджену кажана або кажана, яка потребує переміщення, не чіпайте її. Зателефонуйте за телефоном довідкової служби Trust Conservation Trust по телефону 0345 1300 228 за порадою.

Лікування сказу

Щоб країни не мали змоги скарбуватись, важливо, щоб для боротьби з бродячими тваринами, такими як лисиці, були суворі заходи громадського здоров’я.

Рух потенційно заражених тварин через кордони в неінфіковані регіони контролюється шляхом суворого дотримання карантинних правил. Тварини, які не мають ліцензії, не повинні надходити до Великобританії.

Вакцинація

Схема поїздки для тварин – це система, яка дозволяє домашнім собакам, котам і хрестям певних країн в’їжджати, не входячи в карантин, доки вони були щеплені. Це також означає людей. Можуть взяти своїх собак, котів і хорьків іншим країнам Європейського Союзу (ЄС) і повернутися з ними до Великобританії.

Більше інформації можна знайти на веб-сайті GOV.

Щорічно по всьому світу приблизно 60 000 випадків смертності від людського сказу. Більшість випадків зустрічаються в країнах, що розвиваються, особливо в Африці та Азії.

В результаті жорстких карантинних законів щодо транспортування тварин, а також введення схеми подорожей для тварин, з початку ХХ століття вона була вільною від сказу, за винятком вірусу, що схожий на сказу, в одному виді Кажан

Ніяких випадків придбання сказу людини не було. Починаючи з 1902 року, крім випадків сказу, придбаних в літнику від інфікованої бити в 2002 році. Останній зареєстрований випадок сказу. був у . Пацієнт, який помер, захворів на хворобу після того, як його вкусила собака в Індії.

17/01 /

Уникаючи сказу

17/01 /

Карантин та схема проживання для домашніх тварин (PETS)

Дізнайтеся більше про вакцинацію в дорозі та про те, як уникнути інфекційних захворювань за кордоном

Як часто трапляється сказ людей?