Синдром сухого ока – причини

Синдром сухих очей може виникнути, якщо у ваших очей не вистачає сльози або сльози випаровуються занадто швидко.

Це може статися, якщо будь-яка частина процесу виробництва сльоза стає порушена, і постраждає кількість чи якість сліз.

Існує багато різних причин, чому це може статися, хоча окремі причини можуть бути виявлені. Деякі з можливих причин описані нижче.

Гормональні зміни

Гормони – потужні хімічні речовини, вироблені організмом, – і нервова система відіграє важливу роль у виробництві сліз.

Гормони стимулюють вироблення сліз. Зміни рівня гормонів у жінок можуть збільшити ризик виникнення сухого очного синдрому. Наприклад

Старіння

Синдром сухого ока частіше зустрічається у літніх людей. Це може бути тому, що ви виробляєте менше сліз, коли ви старієте, і ваші повіки стають менш ефективними при появі сліз на поверхні очей.

Фактори навколишнього середовища можуть мати суттєвий вплив на ваші очі, що спричинить випаровування сліз. До них відносяться

Деякі види діяльності також можуть сприяти сухому очному синдрому, наприклад

Люди, як правило, блимають рідше під час діяльності, яка вимагає візуальної концентрації. Це означає, що сльозо плівка випаровується або витікає швидше, ніж поповнюється.

Кілька ліків, як вважають, викликають синдром сухого очару як побічний ефект у деяких людей, у тому числі

Деякі люди, які мали певні види лазерної хірургічної хірургії, вважають, що вони мають синдром сухого ока протягом тижнів після операції.

Зазвичай симптоми виявляються через кілька місяців, але в деяких випадках вони можуть тривати.

Навколишнє середовище та діяльність

Іноді контактні лінзи дратують очі і викликають синдром сухого ока. Зміна на інший тип об’єктива або обмеження того, як часто ви використовуєте свої контактні лінзи зазвичай допомагає вирішити симптоми, або ви можете спробувати змінити рішення для чищення або використання очних крапель з мастилом без консервантів.

Деякі ліки

Лазерна хірургія очей

Існує ряд медичних умов, які підвищують ризик виникнення синдрому сухих очей.

Багато людей із синдромом сухого ока також мають блефарит або дисфункцію меібуміанської залози (MGD). Саме тут поля запалення вогнища запалюються, що може заблокувати залози, які виробляють масла для сльозої плівки.

Блефарит може зустрічатися у будь-якому віці та в інших здорових людей, хоча це іноді виникає внаслідок бактеріальної інфекції або інших станів, таких як розацеа, стан шкіри, що спричиняє почервоніння червоним і плямистим.

Інші захворювання, які можуть збільшити ризик синдрому сухого очаку, включають в себе

Для перегляду інструментів вибору потрібні JavaScript та Flash Player.

JavaScript можна ввімкнути через параметри вашого браузера. Якщо у вас немає версії Flash Player, ви можете завантажити безкоштовний Adobe Flash Player з Adobe Systems Incorporated спочатку.

Для перегляду інструментів вибору потрібні JavaScript та Flash Player.

JavaScript можна ввімкнути через параметри вашого браузера. Якщо у вас немає версії Flash Player, ви можете завантажити безкоштовний Adobe Flash Player з Adobe Systems Incorporated.

Контактні лінзи

Медіа останній раз розглядав

Медичні умови

17/03 /

########

Близько 3 мільйонів чоловік. Носити контактні лінзи, але багато користувачів не дотримуються інструкцій. Дізнайтеся, як безпечно використовувати об’єктиви