Синдром зап’ястного тунелю

Синдром зап’ястя (CTS) – це відносно поширений стан, який викликає відчуття поколювання, оніміння та іноді біль у руках та пальцях.

Як правило, ці відчуття розвиваються поступово і починають гірше протягом ночі. Вони, як правило, впливають на великий палець, вказівний палець та середній палець.

Інші симптоми зап’ясткового тунельного синдрому включають в себе

Дізнайтеся більше про симптоми зап’ястного тунельного синдрому (КТС).

Синдром зап’ясткового тунелю обумовлений стиском одного з нервів, який контролює сенсацію і рух в руках (медіанний нерв).

Карпальний тунель – це вузький прохід у вашому зап’ясті, складеному з маленьких кісток та жорсткої смужки тканин, що діє як шків для сухожиль, що згинають пальці.

Що викликає синдром зап’ястного тунелю?

Невідомо, чому середній нерв у більшості випадків стискається, хоча, як вважають, певні речі збільшують ризик розвитку КТС, наприклад

Дізнайтеся більше про причини синдрому зап’ястного тунелю.

У деяких випадках КТС зникне без лікування, або прості самовдосконалення зменшать симптоми.

КТС у вагітних часто стає кращим протягом трьох місяців після народження дитини, хоча може знадобитися лікування. У деяких жінок симптоми можуть тривати більше року.

Нехірургічні процедури, такі як зап’ястя та ін’єкції кортикостероїдів, використовуються для лікування легких або помірних симптомів.

Хірургічне лікування може знадобитися, якщо нехірургічне лікування не допомагає полегшити симптоми. Його також можна використовувати, якщо є ризик постійного пошкодження нервів.

Лікування тунельного синдрому зап’ясткової системи

Дізнайтеся більше про лікування синдрому зап’ястя.

Хірургія знімає симптоми легкого КТС негайно. Але у тих, хто з важким пошкодженням нервів, може знадобитися деякий час, щоб відновитись, або там не може бути ніякого поліпшення.

Залежно від того, яка рука була експлуатована і яка ваша робота включає, ви, як правило, зможете повернутися до роботи протягом декількох тижнів після операції.

CTS частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.

У багатьох частинах світу приблизно три з 100 чоловіків і п’ять з 100 жінок відчувають, що КТС – це їх життя.

Хоча CTS стає все більш поширеним з віком, це може вплинути на людей будь-якого віку.

Хто постраждав?

Поліпшення здоров’я на роботі, поради щодо боротьби зі стресом, ризиком серцево-судинної інфекції, болями в спині, фізичними вправами та здоровим харчуванням