Синдром висипання кишечника

“Синдром витоку кишечника” – це запропонована умова, яку деякі практикуючі в галузі охорони здоров’я вважають причиною широкого кола довготермінових станів, включаючи синдром хронічної втоми та розсіяний склероз (МС).

Прихильники “синдрому витоку кишок” стверджують, що багато симптомів і станів викликані імунною системою, що реагує на бактерії, токсини та інші речовини, які поглинаються в кровоток через пористу (“витікає”) кишку.

Незважаючи на те, що деякі умови та ліки можуть викликати “протікання” кишечника (що вчені називають підвищеною проникністю кишечника), в даний час мало доказів, щоб підтвердити теорію про те, що пористий кишечник є безпосередньою причиною будь-яких значних, широко поширених проблем.

Існує також мало доказів того, що “лікування”, яке деякі люди заявляють про допомогу у зменшенні “негерметичності” кишечника, такі як харчові добавки та лікарські рослинні засоби, мають сприятливий ефект для більшості умов, які вони нібито допомагають.

Внутрішня частина кишечника вистилається одним шаром клітин, який утворює бар’єр слизової оболонки (бар’єр між внутрішньою кишкою та іншим тілом).

Цей бар’єр ефективний для поглинання поживних речовин, але заважає більшості великих молекул і мікроорганізмів, які проходять з кишечника в кров’яний рух, і потенційно викликають широко поширені симптоми.

Що може спричинити витік кишечника?

За певних обставин цей бар’єр може стати менш ефективним і “протіканним”, хоча це зазвичай не вважається достатнім для виникнення серйозних проблем.

Алкоголь, аспірин та нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), такі як ібупрофен, є відомими подразниками підшлункової залози. Вони можуть пошкодити пломби між клітинами, дозволяючи деяким речовинам проходити через прогалини та в кровотік.

Гастроентерологи (спеціалісти в умовах кишечника) загалом згодні, що ці подразники зазвичай не викликають нічого іншого, аніж легкого запалення певної ділянки кишечника.

Це, як правило, не викликає жодних очевидних симптомів і з плином часу поліпшиться, якщо ви припините прийом ліків або припините вживання алкоголю. У гіршому випадку запалення може бути досить поганим, щоб іноді викликати виразки в підкладці кишечника.

Наступні умови та процедури також можуть пошкодити печатки у підкладці кишки

Як правило, навіть у цих ситуаціях лікування “протіканної” кишки не є необхідним. Однак за певних обставин люди з хворобою Крона, наприклад, можуть отримати користь від рідкої дієти, щоб зменшити запалення кишечника, що також покращує “протікає” кишечник (докладніше про лікування хвороби Крона).

Теорія “витоку кишкового синдрому”

Показателі “синдрому витоку кишечника” – в основному дієтологи та практики комплементарної та нетрадиційної медицини – вважають, що підшкірна кишечника може спричинити роздратування та “витік” як результат набагато більш широкого кола факторів, включаючи надмірне зростання дріжджів або бактерій в кишечнику , Погана дієта та надмірне використання антибіотиків.

Вони вважають, що неперерощені частинки їжі, бактеріальні токсини та мікроорганізми можуть проходити через “протікаючу” стінку кишечника та в кровотік, викликаючи імунну систему і викликаючи стійке запалення у всьому тілі. Це, на їх думку, пов’язано з набагато ширшим спектром проблем зі здоров’ям, в тому числі

Проте, наразі мало доказів того, що ці умови насправді спричинені наявністю “протіканної” кишки.

Багато різних “методів лікування” було запропоновано людьми, які пропагують ідею про “синдромі витоку кишечника”, включаючи дієтичні книги, харчові добавки (що містять пробіотики, наприклад), рослинні ліки, продукти, що не містять глютен, та інші спеціальні дієти, такі як Низький FODMAP, низький рівень цукру або протигрибкова дієта.

Поради та додаткова інформація

Тим не менш, ви повинні бути обережними щодо лікування, запропонованого людьми, які стверджують, що можуть “вилікувати” синдром витоку кишечника “, оскільки існує мало наукових доказів, які вказують на те, що вони корисні багатьом умовам, за яким вони стверджують, що вони допомагають.

Деякі люди навіть пропагують різноманітні харчові методи лікування аутизму, незважаючи на суперечливі докази та рекомендацію Національного інституту здоров’я та догляду (NICE) про те, що спеціальні дієти не слід використовувати для лікування основних симптомів стану.

Деякі дієтичні зміни, запропоновані для “синдрому витоку кишечника” (наприклад, дієта з низьким вмістом FODMAP), можуть допомогти людям із синдромом роздратованого кишечника (ІБС), але вони, здається, працюють незалежно від наявності “протіканної” кишки.

Як правило, виключення харчових продуктів з раціону не є правильною ідеєю, якщо це не є обов’язковим (наприклад, якщо у вас є целіакія) і зроблено за порадою медичного працівника, оскільки це може призвести до дефіциту харчування.

Якщо у вас є симптоми, які не пояснюються діагнозом, це може допомогти прочитати тему з медично необ’ядованими симптомами. Такі загадкові симптоми напрочуд поширені, що становить до п’ятої частини усіх консультацій з ГП.

Якщо у вас виявлено певний стан здоров’я, ви можете подивитися це в нашому індексі лікування та умов A-Z, де ви знайдете достовірну та доказову інформацію про її лікування.

Як правило, мудро розглядати веб-сайти з “цілісним” та “природним здоров’ям” з скептицизмом – не вважати, що інформація, яку вони надають, є правильною або на основі наукових фактів чи доказів.

Тваринне скарги, такі як запор, діарея, печія та здуття живота, є неймовірно загальними, але зазвичай піддаються лікуванню

Мільйони з нас використовують добавки та таблетки з вітамінами, але вони роблять нам що-небудь добре?