Серцевий напад – ускладнення

Потенційні ускладнення від серцевого нападу можуть широко варіюватися, від легкої до небезпечної для життя.

Деякі люди відчувають те, що іноді називають “незначним” серцевим нападом (хоча він все ще дуже серйозний) без пов’язаних ускладнень. Це також відомий як неускладнений серцевий напад.

Іншим людям виникає серйозний серцевий напад, який має широкий спектр ускладнень і може вимагати широкого лікування.

Аритмія

Деякі загальні ускладнення серцевого нападу більш детально обговорюються нижче.

Аритмія – ненормальне серцебиття – це включає в себе також надмірне побиття (тахікардія), занадто повільне (брадикардія) або неправильне (фібриляція передсердь).

Серцева недостатність

Аритмії можуть розвиватися після серцевого нападу в результаті пошкодження м’язів. Пошкоджені м’язи порушують електричні сигнали, що використовуються органом для контролю над серцем. Деякі аритмії, такі як тахікардія, є легкими та викликають такі симптоми, як

Інші аритмії можуть бути небезпечними для життя, такими як

Ці небезпечні для життя аритмії можуть бути основною причиною смерті протягом 24 годин після серцевого нападу.

Проте, показники виживання значно покращилися з моменту винаходу портативного дефібрилятора – зовнішнього пристрою, який передає електричний струм у серце і “скидає” його до правильного ритму.

М’які аритмії можна звичайно контролювати за допомогою таких препаратів, як бета-блокатори.

Більш складні аритмії, які викликають неодноразові та тривалі симптоми, можуть потребують лікування кардіостимулятором. Це електричний пристрій, який хірургічно вставляється в судини, який використовується для регулювання серцебиття.

Серцева недостатність трапляється, коли ваше серце не може ефективно прокачувати кров навколо вашого тіла. Це може розвинутися після серцевого нападу, якщо м’язи у вашому серці значною мірою пошкоджені. Це зазвичай відбувається в лівій частині серця (лівому шлуночку).

Кардіогенний шок

Симптоми серцевої недостатності включають в себе

Розрив серця

Серцева недостатність можна лікувати комбінацією ліків та, в деяких випадках, хірургічним втручанням.

Дізнайтеся більше про лікування серцевої недостатності.

Кардіогенний шок схожий на серцеву недостатність, але більш серйозний. Він розвивається, коли м’язи серця були пошкоджені, тому він може більше не забезпечити достатню кількість крові для підтримки багатьох функцій організму.

Симптоми включають в себе

Кардіогенний шок можна лікувати за допомогою кровозамінників, що полегшує кров’яний кров. Можна використовувати типи ліків, що називаються вазопрессорами. Вазопресорсони допомагають стиснути кров’яні судини, що підвищує артеріальний тиск і покращує кровообіг.

Після того, як початкові симптоми кардіогенного шоку стабілізуються, для поліпшення функціонування серця може знадобитися операція. Це може все ще включати PCI, поряд з вставкою невеликого насоса, відомого як внутрішньоаортальний баллонний насос. Це може допомогти покращити потік крові від серця.

Інший варіант – шунтування коронарної артерії (де кровоносні судини з іншої частини вашого тіла використовуються для обходу будь-якої блокади).

Розрив серця є серйозним і порівняно поширеним ускладненням серцевих нападів, що виникають приблизно в 1 з 10 випадків.

Розрив серця – це місце розриву м’язів, стінок або клапанів серця (розколу). Це може статися, якщо серце значно пошкоджено під час серцевого нападу. Як правило, це відбувається від 1 до 5 днів після серцевого нападу.

Симптоми такі ж, як у випадку кардіогенного шоку. Зазвичай потрібно відновити пошкодження.

Прогноз для людей, які мають розрив серця, не є добрим, і за оцінками, половина всіх людей помирає протягом 5 днів після розриву.

13/06 /

13/06 /

Дізнайтеся, що потрібно знати про проблеми з аритмією або серцевим ритмом