Серцевий напад – причини

Серцевий напад викликається кровопостачанням серця, який раптово переривається.

Як і всі інші тканини та органи в організмі, серце потребує постійної подачі крові, багатих киснем. Без цієї поставки, серцеві м’язи можуть бути пошкоджені і починають вмирати.

Якщо це не буде оброблено, серцеві м’язи зазнають незворотного пошкодження. Якщо більша частина серця пошкоджується таким чином, серце перестане бити (відомий як зупинка серця), що призводить до смерті.

Ішемічна хвороба серця (ІХС)

Ішемічна хвороба серця (ІХС) є основною причиною серцевих нападів. ІХС – це стан, при якому ішемічні артерії (основні кровоносні судини, що подають серце кров’ю) закупорюються родовищами холестерину. Ці родовища називаються бляшками.

Під час серцевого нападу одна з бляшок розривається (сплески), що спричиняє розвиток тромбу на місці розриву. Згортка може блокувати кровопостачання, що проходить через коронарні артерії до серця, викликаючи серцевий напад.

Хто в небезпеці

Фактори ризику ІХС, багато з яких пов’язані один з одним, наведені нижче.

Окис вуглецю (з диму) і нікотин як поклав напругу на серце, зробивши його роботу швидше. Вони також підвищують ризик утворення згустків крові.

Інші хімічні речовини в сигаретному димі пошкоджують прокладку вашої коронарної артерії, що призводить до випинання артерій. Якщо ви палите, ви підвищуєте ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 24%.

Якщо ви їсте дієту з високим вмістом насичених жирів, рівень холестерину в крові підвищиться. Це призводить до збільшення вашого ризику ІХС та серцевих нападів. Дізнайтеся більше про високий рівень холестерину.

Деякі харчові продукти, такі як жирна риба, можуть допомогти знизити рівень холестерину. Прочитайте нашу сторінку про запобігання серцевому нападу, щоб отримати додаткову інформацію про те, як дієта може вплинути на ризик серцевого нападу.

Низькоконтрольований високий кров’яний тиск (гіпертонія) може послабити коронарні артерії, зробивши їх більш уразливими до ІХС. Чим вище рівень артеріального тиску, тим більший ризик ІХС та серцевих нападів.

Підвищений рівень глюкози в крові, пов’язаний із діабетом 1 типу та діабетом 2 типу, може пошкодити коронарні артерії, що робить їх більш вразливими до ІХС. За оцінками, люди з діабетом в два-п’ять раз частіше розвивають ІХС, ніж загальне населення .

Менш поширені причини

Надмірна вага або ожиріння прямо не підвищують ризик виникнення ІХС та серцевих нападів, але призводить до пов’язаних факторів ризику. Зокрема, люди з надмірною вагою або ожирінням

Відсутність фізичних вправ не пов’язана з підвищеним ризиком ІХС та серцевих нападів. Однак це пов’язано з підвищеним ризиком надмірної ваги або ожиріння та підвищеного артеріального тиску.

Надмірне вживання алкоголю може спричинити підвищений артеріальний тиск і підвищений рівень холестерину в крові, тим самим збільшуючи ризик розвитку ІХС.

Більшість важких алкогольних напоїв, як правило, мають нездоровий спосіб життя, такий як куріння, їжа з високим вмістом жиру та недостатня кількість їжі. Дізнайтеся більше про управління споживанням алкоголю.

Чим старше ви отримуєте, тим більша ймовірність розвитку певної кількості ІХС.

Чоловіки у два-три рази частіше страждають серцевим нападом, ніж жінки.

Для пояснення такого підвищеного ризику, як, наприклад, було запропоновано ряд теорій

Якщо у вас є родич першої ступеня (батька, брат чи сестра) з хворобою серця, така як стенокардія, серцевий напад або інсульт, у вас двічі частіше виникають подібні проблеми у порівнянні з загальним населенням.

Темпи високого кров’яного тиску та діабету вище у людей африканського та африкансько-карибського походження, що означає, що вони також мають підвищений ризик виникнення ІХС та серцевих нападів.

Люди південно-азіатського походження (країни Шрі-Ланки, Індії, Бангладеш та Пакистану) в п’ять разів частіше розвивають діабет, ніж загальне населення. Знову ж таки, це підвищує їх ризик виникнення ІХС та серцевих нападів.

Дізнайтесь більше інформації про проблеми здоров’я для чорношкірих людей та здоров’я в Південній Азії.

Дослідження показали, що вплив забруднення повітря, зокрема забруднення руху транспортом, може призвести до значного підвищення шансів розвитку ІХС та, в свою чергу, серцевих нападів.

Дослідження, проведені за оцінками, що забруднення атмосфери може відігравати роль у 1 з 13 випадків серцевих нападів.

Деякі менш поширені причини описані нижче.

Стимулятори, такі як кокаїн, амфетаміни (швидкість) і метамфетаміни (кристал мет), можуть спричинити звуження коронарних артерій, обмежувати кровопостачання та викликати серцевий напад. Серцеві напади з використанням кокаїну є однією з найпоширеніших причин раптової смерті у молодих людей.

Якщо рівень кисню в крові зменшується через отруєння чадним газом або втратою нормальної функції легенів, то серце отримуватиме кровообігнена кров. Це призведе до пошкодження серцевих м’язів, викликаючи серцевий напад.

Аневризма – слабкість в стінці кровоносної судини. Якщо стінка кровоносної судин стає ослаблена за певну точку, вона більше не зможе протистояти тиску крові, що проходить через неї, і розривається (вибухне).

Іноді аневризма може розвинутися всередині коронарних артерій, хоча це набагато рідше, ніж інші види аневризми. Якщо аневризма коронарної артерії розривається, кровопостачання серця припиниться, викликаючи серцевий напад.

Допоможіть кинути палити, включаючи те, що може зробити ваш лікар, місцеві послуги та терапію заміною нікотину

13/06 /

13/06 /

Використовуйте наші калькулятори, перевірки симптомів та інструменти оцінки, щоб дізнатись більше про своє здоров’я.