Розщеплення губи і піднебіння

Розрив – це розрив або розкол у верхній губі, даху рота (піднебіння), а іноді і в обох. Це трапляється, коли окремі ділянки обличчя не з’єднуються правильно, коли дитина розвивається під час вагітності.

Обличчя і верхня губа розвиваються між п’ятим і дев’яти тижнями вагітності. Більшість розщеплень підтягуються або під час рутинної перевірки на 20 тижнів, або незабаром після народження.

Ця щілина може впливати на область губ, дах рота (піднебіння) або обидва. Розрив може включати частину або всі ці ділянки і може бути однобічним (одностороннім) або впливати на обидві сторони (двосторонні).

Дізнайтеся більше про діагностику розколля губи та піднебіння.

Точна причина розщеплення невідомо. Однак дані свідчать, що вони часто виникають унаслідок поєднання генетичних та екологічних чинників.

Здоровий спосіб життя під час вагітності, ймовірно, зменшить ризик виникнення щілини. Наприклад, уникайте куріння та алкоголю, здорову дієту та уникнення надмірного збільшення ваги.

Що викликає розщеплення губ і неба?

Дізнайтеся більше про лікування, які допоможуть вам припинити куріння та алкоголь під час вагітності.

Розщеплення губ і неба може відбуватися самостійно (не синдромно) або іноді може бути частиною більш широкої серії вроджених вад (синдромних).

Дізнайтеся більше про причини розщеплення губ і неба.

Розщеплена губа і небо – це найчастіше породжений дефект особи. Кожен з 700 новонароджених народжується з щілиною. Тип розщеплення та його тяжкість значно відрізняються між дітьми.

Близько половини всіх постраждалих дітей мають розкішне небо. Близько чверті уражених дітей мають розщеплену губу, а у чверті – як розщеплена губа, так і піднебіння.

Однобічна щілина губи та неба частіше, ніж двостороння губа і небо, що становить близько 10% всіх випадків. З незрозумілих причин губа та небо лівосторонньої щілини удвічі частіше, ніж губа і небо на правому боці щілини.

Хто постраждав?

Розпливчаста губа або комбінована щілина губи та піднебіння частіше зустрічаються у хлопчиків, але власне розщеплення небагато частіше у дівчат.

У Англії та Уельсі існує дев’ять спеціалізованих центрів губ і неба, з окремими спеціалізованими мережами у Шотландії та Північній Ірландії.

Хірургія – це звичайне лікування для розщеплення губ і неба, що має хороші результати. Залежно від типу розщеплення, наприклад, мовної та мовної терапії та ортодонтії, можуть також знадобитися інші форми лікування. Після лікування більшість дітей мають нормальний вигляд з мінімальним рубцем і нормальною мовою.

Всі види лікування для розщеплення губ і неба доступні на. Як правило, для допомоги дітям, народженим з щілинами, зазвичай потрібен довгостроковий структурований план допомоги від команди розкольників.

Лікування розщеплення губи та піднебіння

Відмінні результати є можливими завдяки добре скоординованому лікуванню, який забезпечує спеціалісти, які працюють разом у центрі спеціальної щілини та губ.

Дізнайтеся більше про лікування ущелини губи та піднебіння.

Все, що вам потрібно знати про вагітність, народження і догляду за дитиною, включаючи годування та намагання завагітніти

Як підготувати свою дитину до перебування в лікарні.