Розщеплення губи і неба – Причини

Ущелина губи або неба трапляється, коли структури, які утворюють верхню губу або небо, не з’єднуються правильно, коли дитина розвивається в утробі матері.

У більшості випадків точна причина невідома, але вважається поєднанням генетичних (внутрішніх) та екологічних (зовнішніх) факторів.

Дослідження вказують на те, що гени, які дитина успадковує від своїх батьків, іноді робить їх більш вразливими для розвитку розщепленої губи чи неба. Було виявлено ряд генів, які можуть бути відповідальними.

Успадковані гени

У деяких випадках існує сімейна історія розщеплень, хоча більшість дітей батьків з розщепленнями їх не розвиватиме.

Виявлено ряд речей, які можуть збільшити шанси дитини на народження з розщепленням губи або неба. Вони наведені нижче.

Фактори навколишнього середовища

Всім вагітним рекомендується приймати щодня добавки фолієвої кислоти протягом перших чотирьох місяців вагітності. Фолієва кислота допомагає зменшити можливість вроджених дефектів.

Хоча відомо, що дефіцит фолієвої кислоти під час вагітності підвищує ризик розвитку розщеплення, ще немає жодних тверджень про те, що прийом більш високих доз фолієвої кислоти запобігає розщепленням. Однак матерям із сімей з історією розщеплення часто рекомендують приймати більш високі дози фолієвої кислоти під час вагітності. Це слід обговорити з вашим лікарем.

Мати, яка палить під час вагітності, збільшує шанс народити дитину у щілині. Ризики пасивного куріння не є повною мірою відомі, але доцільно уникати дихання при високому рівні пасивного диму.

Дізнайтеся більше про процедури, які допоможуть вам припинити курити.

Деякі дослідження показали зв’язок між споживанням алкоголю матері під час вагітності та розвитком розщепленої губи або неба у немовляти.

Дізнайтеся більше про алкоголь під час вагітності.

Матері, які страждають ожирінням, мають більше шансів, що їх дитина народиться з розколом. Погіршення харчування під час вагітності також може збільшити ризик.

Синдром П’єра Робіна

Було висловлено припущення, що деякі препарати, прийняті під час вагітності, можуть збільшити ризик розщеплення губ і неба. До них відносяться

Поговоріть зі своїм лікарем або акушеркою, якщо вас турбують будь-які ліки, які ви приймаєте під час вагітності.

Синдром П’єра Робіна – це рідкісний стан, коли дитина народжується з невеликою нижньою щелепою, а язика розташовується далі в роті, ніж зазвичай. Це може призвести до дихальних труднощів, які вимагають ретельного позиціонування дитини та іноді дихальної трубки, поміщеної через ніс.

Більшість немовлят з синдромом П’єра Робіна також матимуть розкол піднебіння.

Зазвичай щілина може бути відремонтована хірургічними втручаннями, хоча лікування може бути відкладено, якщо виникають проблеми з обструкцією дихальних шляхів. Нижня щелепа, як правило, має якесь “придушення” пізніше, і ортодонтичне лікування може додатково допомогти укусу.

Як алкоголь та ліки, включаючи трав’яні, гомеопатичні та аромотерапевтичні засоби, можуть вплинути на здоров’я вас і вашої ненародженої дитини.