Розсіяний склероз – діагностика

Важко визначити, чи можуть ваші симптоми бути наслідком розсіяного склерозу (MS) спочатку, тому що деякі симптоми можуть бути досить розпливчасті або схожі на інші умови.

Подивіться свого лікаря, якщо ви думаєте, що у вас симптоми MS. Даючи їм можливість ознайомитись із типом та схемою симптомів, які ви стикаєтеся докладно, вони допоможуть їм визначити, чи можете ви мати цю умову.

Якщо ваш лікар вважає, що у вас може бути МС, вам слід побачити невропатолога (спеціаліста в умовах нервової системи) для оцінки спеціаліста.

Тести для МС

Діагностування МС ускладнене, тому що жоден тест не може позитивно діагностувати його. Перші можливі причини ваших симптомів можуть бути виключені.

Можливо також неможливо підтвердити діагноз, якщо у вас була лише одна “атака” симптомів, подібних до MS. Діагноз може бути зроблений з упевненістю лише тоді, коли є дані про принаймні два окремих атаки, хоча це може включати ознаки нападів на магнітно-резонансну томографію, яку ви, можливо, не усвідомлюєте.

Визначення типу МС

Деякі з тестів, які можуть знадобитися для підтвердження MS, наведено нижче.

Ваш невропатолог буде шукати аномалії, зміни або слабкість у вашому зору, рухах очей, силі руки або сили, балансу та координації, мови та рефлексів.

Це може свідчити про пошкодження нервів вашої нервової системи таким чином, що це може призвести до MS.

Сканування магнітно-резонансної томографії (МРТ) – це безболісна сканування, в якому використовуються сильні магнітні поля та радіохвилі для отримання детальних зображень всередині тіла.

Це може показати, чи є у вашому мозку і спинному мозку будь-який пошкодження або рубці мієлінової оболонки (шар, що оточує ваші нерви). Виявлення цього може допомогти підтвердити діагноз у більшості людей із МС.

Стандартний сканер МРТ, як велика трубка або тунель. Машина є шумною, і деякі люди відчувають клаустрофобію, поки сканування закінчено. Скажіть своєму неврологу, якщо ви турбуєтеся про це.

Новіші сканери більш відкриті та працюють швидше, ніж ті, що використовуються в минулому, і більшість людей сканують без проблем.

Існує декілька типів потенційних тестів, що викликаються.

Найбільш поширений тип оцінює, наскільки добре очі працюють. Світлові візерунки показуються на очі, а ваші мозкові хвилі контролюються за допомогою маленьких, липких патчів, називаних електродами, розміщеними на голові.

Це безболісний тест і може показати, чи приймає ваш мозок довше, ніж звичайно, для отримання повідомлень.

Поперекова пункція – це процедура видалення зразка вашої спинномозкової рідини, вставляючи голку в нижню частину спини. Спинна рідина – це рідина, яка оточує ваш мозок і спинний мозок, і зміни в рідині можуть запропонувати проблеми з нервовою системою.

Процедура проводиться під місцевою анестезією, що означає, що ви будете пробуджені, але область, в якій ігла проходить, буде затухати. Зразок потім перевіряють на імунні клітини та антитіла, що є ознакою того, що ваша імунна система бореться з хворобою у вашому мозку та спині.

Поперечні пункції дуже безпечні, але часто незручно і можуть викликати головний біль, який іноді триває не більше декількох днів.

Частина поперекового відділу буде виконуватися для надання додаткової інформації, якщо ваші симптоми або сканування є незвичними.

Аналізи крові, як правило, проводяться для виключення інших причин ваших симптомів, таких як дефіцит вітамінів або дуже рідкісний, але потенційно дуже схожий стан, що називається нейромієлітом optica.

Як тільки діагноз МС буде зроблений, ваш невропатолог може виявити, який тип МС у вас є.

Це буде в значній мірі ґрунтуватися на

Тим не менш, тип МС, який ви часто ставаєте, лише з часом стає зрозумілим, оскільки симптоми MS є настільки різноманітними та непередбачуваними. Це може зайняти кілька років, щоб зробити точний діагноз прогресуючої МС, оскільки стан зазвичай погіршується повільно.

17/01 /

########