Розлади свідомості

Розлад свідомості або порушена свідомість – це стан, коли свідомість страждає від пошкодження мозку.

Свідомість вимагає як неспання, так і усвідомлення.

Неспання – це здатність відкрити очі і мати основні рефлекси, такі як кашель, ковтання та смоклення.

Поінформованість пов’язана з більш складними процесами мислення і її важче оцінити. В даний час оцінка обізнаності спирається на фізичні відповіді, виявлені під час обстеження.

Основними порушеннями свідомості є

Кома – коли людина не проявляє жодних ознак пробудження та відсутності ознак того, що він знає. Людина в комі закриває очі і не реагує на їх оточення, голоси чи біль.

Кома

Зазвичай кома триває менш ніж за два-чотири тижні, протягом якого людина може прокинутися або перейти до вегетативного стану або мінімально свідомого стану.

Дізнайтеся більше про коми.

Вегетативний стан – коли людина прокидається, але не має жодних ознак усвідомлення.

Людина в вегетативному стані може відкрити очі, прокидатися і засинати через регулярні проміжки часу і мати базові рефлекси, такі як блимають, коли вони перелякані гучним шумом або витягують руку, коли вона сильно стискається. Вони також можуть регулювати серцебиття та дихання без допомоги.

Однак людина в вегетативному стані не виявляє ніяких суттєвих відповідей, таких як наступний об’єкт з їх очима або відгук на голоси. Вони також не мають жодних ознак відчуття емоцій.

Якщо людина знаходиться в вегетативному стані протягом тривалого часу, вона може вважатися такою

Вегетативний стан

Якщо людині діагностовано наявність у постійному вегетативному стані, одужання є надзвичайно малоймовірним, але не неможливим.

Людина, яка показує чітку, але мінімальну або непослідовну обізнаність, класифікується як така, що знаходиться в мінімально свідому державі. Вони можуть мати періоди, коли вони можуть спілкуватися або відповідати на команди, наприклад, рухати пальцем, коли запитають.

Людина може увійти до мінімально усвідомленого стану після перебування в коматологічному або вегетативному стані. У деяких випадках мінімально свідомий стан є етапом на шляху до відновлення, але в інших це постійно.

Як і в вегетативному стані, постійне мінімальне свідоме стан означає, що він тривав довше, ніж чотири тижні. Проте, важче діагностувати постійне мінімальне свідоме стан, тому що це залежить від таких речей, як

Мінімально свідомий стан

У більшості випадків мінімально свідомий стан зазвичай не вважається постійним, доки він не триватиме кілька років.

Розлади свідомості можуть виникати, якщо пошкоджені частини мозку, що зачіпають свідомість. Ці типи травми мозку можна розділити на

Дізнайтеся більше про причини розладів свідомості.

Чому вони відбуваються

Розлад свідомості буде підтверджений лише після великого тестування, щоб визначити рівень бодрствованості та обізнаності людини.

Ці іспити повинні виконуватись особам, які мають досвід розладів свідомості, хоча також слід враховувати думки інших фахівців охорони здоров’я та членів сім’ї.

Для деяких станів порушеної свідомості, таких як вегетативний стан та мінімально свідомий стан, існують рекомендовані критерії для підтвердження діагнозу.

Дізнайтеся більше про діагностику розладів свідомості.

Лікування не може забезпечити відновлення від стану порушеної свідомості. Замість цього підтримуюче лікування використовується для того, щоб забезпечити найкращі шанси природного поліпшення. Це може включати в себе

У деяких випадках лікування, що називається сенсорною стимуляцією, може використовуватися в спробі збільшити чуйність. Це передбачає стимулювати основні почуття, такі як бачення, слух і запах.

Зробити діагноз

Як правило, це проводить підготовлений фахівець, але члени сім’ї заохочуються до участі.

Деякі приклади сенсорної стимуляції включають в себе

Лікування та догляд

Це не зовсім зрозуміло, наскільки ефективна сенсорна стимуляція, але це іноді вважається корисним.

Неможливо передбачити, як хтось у стані погіршення свідомості покращиться. Це багато в чому залежить від

Деякі люди поступово покращуються, тоді як інші залишаються в стані порушеної свідомості протягом багатьох років. Багато людей ніколи не відновлюють свідомість.

Є лише окремі випадки відновлення свідомості людей через кілька років. Кілька людей, які відновлюють свідомість після цього часу, часто мають серйозні інваліди, викликані пошкодженням свого мозку.

Якщо людина перебуває у вегетативному стані мінімум 12 місяців, може бути рекомендовано відкликати підтримку харчування; це тому, що

Медична група буде обговорювати питання з членами сім’ї, але це рішення має бути передане до судів Англії, Уельсу та Північної Ірландії, перш ніж приймати будь-які подальші заходи. У Шотландії рішення суду не вимагається, але його часто шукають.

Відновлення

Якщо суд погодиться з рішенням, команда паліативної допомоги, як правило, залучається до планування виходу. Коли харчова підтримка в кінцевому рахунку буде знята, людина помре протягом декількох днів або тижнів.

Зняття харчової підтримки

Замкнений синдром має подібні ознаки до розладів свідомості, але розглядається і трактується по-різному.

Людина із замкненим синдромом усвідомлює і усвідомлює, але повністю паралізований і не здатний говорити. Вони зазвичай здатні переміщати очі і іноді можуть спілкуватися, блимаючи.

23/09 /

23/09 /

Інформація та реальні історії про справу з різними типами втрат

Дізнайтеся про коми, стан безсвідомості, коли людина не реагує і не може бути прокинутою

Замкнений синдром