Розвиток координуючого розладу (диспраксії) у дорослих

Диспракція є загальним захворюванням, яке впливає на рух і координацію. Він також відомий як розлади координування розвитку (DCD).

Диспракція / DCD часто виявляється в молодому віці, але може бути багато дорослих з диспраксією, які залишаються недіагностованими.

Диспракція вражає навичками координації, такими як завдання, що вимагають рівноваги, удари та кидки м’яча, а також тонкі рухливі навички (такі, як ретельне написання або використання дрібних предметів) у дітей та дорослих. Це умова, яка триватиме на все життя і визнається міжнародними організаціями, включаючи Всесвітню організацію охорони здоров’я.

Диспракція відрізняється від інших рухових порушень, таких як церебральний параліч і інсульт, і виникає у людей з усіма інтелектуальними здібностями.

Ця сторінка зосереджена на диспаксії / DCD у дорослих. Читайте про дисципліну дитинства.

Симптоми диспраксії можуть відрізнятися між окремими особами і можуть змінюватися з часом.

Симптоми диспраксії

Координаційні труднощі, пов’язані з диспраксією, можуть зменшити здатність людини брати участь та працювати в освіті та зайнятості.

Труднощі із самообслуговуванням, написанням, друкуванням, катанням на велосипеді та ігровим спортом можуть початися в дитинстві і продовжуються у дорослому віці. Дорослий може також зазнати нових труднощів, наприклад, за кермом автомобіля або DIY.

Дорослі з диспраксією також можуть мати соціальні та емоційні труднощі, а також проблеми з управлінням часом, плануванням та організацією особистості. Це може вплинути на освіту чи зайнятість людини.

Перша особа, яка зв’яжеться, якщо ви вважаєте, що у вас може бути недіагностована диспактія або труднощі координації, є вашим лікарем. Дуже добре взяти з собою інформацію, наприклад, контрольний список із прикладами того, як симптоми та ознаки диспаксії стосуються вас.

Ви можете звернутися за оцінкою фізіотерапевтом або професійним терапевтом, який буде оцінювати ваші рухи та як це впливає на вас повсякденно.

Оцінки варіюються, але, як вважають, диспракція вражає близько 3% дорослих. Це частіше у чоловіків, і часто в сім’ях.

Діагностика дорослої дисплазії

Невідомо, що зумовлює диспаксію, але деякі діти, які народжуються передчасно, мають підвищений ризик розвитку диспаксії.

Люди з диспраксією можуть також мати інші пов’язані умови, такі як

Ви також можете мати інший стан здоров’я, який може вимагати окремого лікування, наприклад, депресії або тривоги. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо будь-яке з цих станів вплине на вас.

Диспракція не впливає на інтелект, але може ускладнити вивчення нових навичок. Дорослі з диспраксією, можливо, розробили стратегії подолання хвороби, щоб знайти способи, пов’язані зі щоденними завданнями, які важко знайти.

Хто постраждав?

Наприклад, ви можете покращити проблеми вашого руху, коли знайдете способи адаптації. Коли ви старієте і приймаєте себе, ваша впевненість і самооцінка також можуть покращити. Це може бути тому, що тиск на “вписується” як дорослий не такий сильний, як коли ви були дитиною та підлітком.

Деякі люди також вважають, що залишаються придатними, допомагає їх координації, зменшує відчуття втоми та допомагає з можливим збільшенням ваги.

Незважаючи на відсутність лікування задиспаксією, існує терапія, яка допомагає дорослим впоратися. Вони описані нижче.

Лікування диспактії у дорослих

Якщо у вас є диспракція, ви також можете мати інший стан здоров’я, що потребує окремого лікування. Наприклад

Поговоріть зі своїм лікарем, якщо будь-яке з цих станів вплине на вас.

Для отримання додаткової інформації та підтримки диспраксії / DCD, ви можете відвідати наступні веб-сайти

Деякі умови мають назви, подібні до диспраксії, або поділяють деякі симптоми. Нижче пояснюються деякі з подібних медичних термінів, які ви можете зустріти.

Інші умови

Корисні поради для боротьби з диспрактикою

Фізична або психічна неповносправність не означає, що ви завжди повинні покладатися на інших людей. Дізнайтеся більше про те, як жити самостійним життям

Подібні медичні терміни