Розбитий ключиці

Поломлений ключицею або тріщиною ключиці – звичайна травма. Як правило, це відбувається після падіння чи удару до плеча.

Для зцілення дорослих, а дітей – від трьох до шести тижнів, потрібно близько шести-восьми тижнів.

Ключиці або ключиці – це довга стрипка, яка йде від грудини до кожного плеча. Ви повинні бути в змозі відчути, що вона проходить по верхній частині сундуку, трохи нижче шиї. Це пов’язано з грудною кліткою та лопаткою через жорсткі смуги тканини, що називається зв’язками.

Негайно зверніться до лікаря, якщо ви пошкодили свій ключицю. Якщо ваш лікар вважає, що він розбитий, вони направляють вас до лікарні для рентгенівського знімання, щоб підтвердити травму і лікувати його лінією та фіксатором.

Якщо ви не можете побачити свого лікаря або якщо травма є важкою – наприклад, кістка проникає через шкіру, або біль нестерпний – перейдіть прямо до найближчого відділення лікарні та аварійного відділення (A & E).

Ця сторінка узагальнює ознаки розбитого або тріснутого ключиці і пояснює, що ви можете зробити, поки ви будете чекати, щоб побачити лікаря і як ця травма розглядається.

Ознаки зламаного ключичного мозку

Тріснутий або розбитий ключиці буде надзвичайно болісним. Там також може бути

Ваше плече може схилятися вниз і вперед під вагою руки, оскільки розбитий ключиці більше не забезпечують підтримку.

Ви, можливо, чули шум або шумовий шум під час аварії. У дуже важких випадках один кінець кістки може проштовхати шкіру.

Поки ви чекаєте, щоб побачити лікаря, стабілізувати руку, використовуючи рушник, як слінг (це підпадає під передпліччя, а потім навколо шиї). Спробуйте рухати руку як можна менше.

Візьміть знеболюючих препаратів, таких як парацетамол або ібупрофен, для зменшення болю – аспірин не слід призначати дітям у віці до 16 років.

Тримайте льодяник до пораненої ділянки – спробуйте мішок замороженого горошку, загорнутого в рушник для рук. Це може допомогти зменшити біль і набряк. Не наносять лід безпосередньо на шкіру, оскільки воно може спалити.

Що ти повинен робити

Більшість зламаних клюшів залишається природним шляхом, використовуючи просту трикутну тягу, щоб підтримувати руку і тримати кістки разом у своїх звичайних положеннях.

Слінг зазвичай застосовується в лікарні після того, як рентгенологічне дослідження підтвердило порушення ключиці. Вам буде надано знеболюючих препаратів для полегшення болю.

Хірургія під загальним анестетиком потрібна лише, якщо травма важка – наприклад, кістка прорвалася через шкіру – або якщо кістки не змогли вирівнятись і суттєво перекривати.

Для ремонту ключичного суглоба використовувалися різні методики, але найбільш поширеним є фіксація перерви з пластиною та гвинтами. Якщо вам потрібна операція по відновленню пошкодженого ключицю, попросіть свого хірурга пояснити, яка техніка вона буде використовувати, а також переваги та недоліки цього методу.

Як ліквідований ключиці

Вам може знадобитися перебувати в лікарні протягом ночі залежно від ступеня травми.

Перш, ніж ви розрядитися, ви можете побачити фізіотерапевта, який може показати вам деякі ніжні вправи руками та плечами, щоб робити вдома, коли ваша рука вийшла з ладу. Це допоможе зменшити жорсткість, полегшити деякі болі і наростити силу в плечах м’язів.

Одного тижня, можливо, доведеться повернутися до амбулаторного відділення лікарні, щоб правильно зцілити ключицю. Подивіться свого лікаря, якщо у вас є якісь проблеми перед цією зустріччю.

Скільки часу потрібно, щоб зцілити?

Ви повинні повернутися до відділу A & E, якщо ви помітили слабкість, що розвивається у вашій руці, або якщо ваш біль раптом стає гіршим.

У дорослих це зазвичай займає від шести до восьми тижнів, якщо розбитий ключиці споживають, хоча це може зайняти більше часу. У дітей це зазвичай триває від трьох до шести тижнів, щоб зцілити.

Однак це займе принаймні той самий період знову, щоб відновити повну силу на плече.

Поки перелом лікує, укорочення може розвинутися уздовж ключиці. Це нормально і часто поліпшується протягом наступних місяців. Інколи перелом не зцілюється (не є об’єднанням), і вам може знадобитися операція. Це слід обговорити з вашим хірургом.

Ви можете знайти наступну пораду, корисну для відновлення після розбитого ключичного суглоба

Важливо, щоб ваша рука повісила вільно. Уникайте стримування рук і ліктів на стільцях, столиках, подушках або в рукавах одягу, поки ви не зажили.

Відновлення консультації

14/04 /

14/04 /

Що робити, якщо хтось постраждав у випадку нещасного випадку

Як дізнатись, чи випала ваша рука з його розетки, а також інформація про лікування та відновлення