Ректальна кровотеча

Ректальні кровотечі (кровотеча з дна) часто помічають як невеликі кількості яскраво-червоної крові на туалетному папері або декілька краплин, які перетворюють воду в рожевий туалет.

Загалом, яскраво-червона кров означає, що кровотеча виникла десь поруч з вашим анусом, і це типова ознака палі (геморой) або невелика сльоза (анальна тріщина) в шкірі вашого ануса.

Незважаючи на те, що це загальні проблеми, не дозволяйте затьмарювати, що ви бачите свого лікаря. Ви повинні завжди перевіряти ректальні кровотечі, щоб виключити більш серйозні причини. Близько 10% дорослих отримують ректальні кровотечі кожен рік.

Якщо кров колір темніший і липкий, кровотеча може мати місце вище, ніж ваша травна система. Цей тип кровотечі може перетворити ваші фекалії чорним або сливовим кольором (відомий як мелена).

Сливи, темні та липкі фекалії можуть стати невідкладною медичною допомогою – негайно зверніться до лікаря або зверніться до 111.

Якщо ваш лікар повинен вивчити вас, щоб з’ясувати, що викликає ректальні кровотечі, вони можуть проводити ректальний аналіз. Це включає в себе перенесений палець всередину вашого дна (пряма кишка).

Як ваш лікар досліджує ректальні кровотечі

Не треба почувати себе збентежими або нервовими: це швидка та безболісна процедура, яку використовують лікарі-медики.

Експертиза зазвичай займає від одного до п’яти хвилин залежно від того, чи знаходить ваш лікар щось незвичне.

Вам можуть бути направлені в лікарню або спеціалізовану клініку, якщо потрібні додаткові іспити та тести.

Багато людей з ректальними кровотечами турбуються, вони можуть мати рак кишечника. Хоча ректальна кровотеча може бути ознакою раку кишечника на ранньому стадії, для вашого лікаря також можуть бути присутні інші фактори, які думають, що у вас ризик.

Ви повинні терміново звернутися до фахівця з підозрою на рак кишечника, якщо у вас є ректальні кровотечі і

Рак кишечника іноді називають раком товстої кишки або прямої кишки залежно від того, де починається рак.

Це рак кишечника?

Дізнайтеся більше про рак кишечника та ознайомтеся з рекомендаціями NICE щодо перехоплення підозрюваного раку.

Нижче наведено деякі з найпоширеніших причин виявлення ректальних кровотеч у дорослих. Проте не намагайтеся діагностувати себе, і завжди звертайтеся до свого лікаря для належного діагнозу.

Натисніть посилання, щоб отримати додаткову інформацію про ці причини.

Деякі з більш незвичайних причин ректальних кровотеч включають в себе

Загальні причини ректальних кровотеч

Менш поширені причини ректальних кровотеч

Використовуйте цю перевірку симптомів, щоб з’ясувати, чи потрібні ваші симптоми подальшого дослідження

Пошук крові в сечі може бути страшним, і його слід досліджувати лікарем, але це, як правило, не означає нічого, що загрожує життю