Ревматоїдний артрит – діагностика

Ревматоїдний артрит може бути складним для діагностування, тому що багато умов викликають суглобовую жорсткість і запалення, і немає остаточного тесту на стан.

Ви повинні побачити свого лікаря, якщо у вас є ці симптоми, щоб вони могли спробувати визначити причину.

Ваш лікар буде проводити фізичний огляд, перевіряти суглоби для будь-якого набряку та оцінити, наскільки легко вони рухаються. Ваш лікар також запитає вас про ваші симптоми.

Бачачи свого лікаря

Важливо повідомити свого лікаря про всі ваші симптоми, а не тільки про ті, які ви вважаєте важливими, оскільки це допоможе лікареві правильно встановити діагноз.

Якщо ваш лікар вважає, що у вас є ревматоїдний артрит, вони направляють вас до спеціаліста (ревматолога).

Аналізи крові

Ваш лікар може організувати аналізи крові, щоб підтвердити діагноз після проведення медичного обстеження та консультування з вашою історією хвороби, або вони можуть направити вас у той же час, як прохання про тестування.

Ніякий аналіз крові не може остаточно підтвердити або виключити діагноз ревматоїдного артриту, але в ряді тестів може бути показано можливі ознаки стану. Деякі з основних використаних тестів наведено нижче.

При випробуванні ЕРР зразок еритроцитів поміщають у пробірку з рідиною. Потім клітини приурочені, щоб побачити, як швидко вони падають до дна трубки (вимірюється в міліметрах на годину). Якщо вони занурюються швидше, ніж зазвичай, у вас може виникнути запальний стан, наприклад, ревматоїдний артрит.

Тест CRP може свідчити про наявність запалення в будь-якому місці тіла, перевіряючи кількість CRP в крові. CRP виробляється печінкою. Якщо у вас більше CRP, ніж зазвичай, в організмі виникає запалення.

Повний аналіз крові вимірює ваші червоні клітини, щоб виключити анемію. Анемія – це стан, при якому кров не може достатньо кисню, через відсутність клітин крові.

Анемія зустрічається у людей з ревматоїдним артритом, хоча ця проблема може мати багато причин, тому анемія не підтверджує наявність ревматоїдного артриту.

Специфічні аналізи крові можуть допомогти в діагностиці ревматоїдного артриту, але не є точними в кожній людині. Близько половини всіх людей, хворих на ревматоїдний артрит, мають позитивний ревматоїдний фактор у крові, коли починається хвороба, але приблизно кожна з 20 людей без ревматоїдного артриту теж позитивно оцінює це.

Спільне зображення

Інший аналіз антитіл, відомий як анти-CCP (антициклічний цитрульований пептид) також доступний. Люди, які випробовують позитивний вплив на анти-ЦКК, дуже схильні до розвитку ревматоїдного артриту, але не всім, хто має ревматоїдний артрит, це антитіло.

Ті, хто випробовує позитивний вплив як на ревматоїдний фактор, так і на анти-ЦКК, можуть мати більший ризик розвитку важкого ревматоїдного артриту, що вимагає більш високого рівня лікування.

Також може проводитись декілька різних сканів, щоб перевірити суглобові запалення та пошкодження. Вони можуть допомогти розрізняти різні типи артритів і можуть використовуватися для контролю за тим, як ваш стан прогресує з часом.

Сканування, яке може бути здійснене для діагностики та моніторингу ревматоїдного артриту, включає в себе

Хочете знати більше?

Дізнайтеся, як і чому проводяться аналізи крові