Рак щитовидної залози – ускладнення

Ракові клітини можуть повернутися через багато років після операції, і лікування радіоактивним йодом було завершено.

За оцінками, 5-20% людей з анамнезом раку щитовидної залози відчують повернення ракових клітин на шиї.

За оцінками, 10-15% людей побачать повернення ракових клітин в інші частини свого тіла, наприклад, їх кістки.

Тестування тиреглобуліном

Через ризику повернення ракових клітин вам буде запропоновано взяти участь у регулярних оглядах, тому будь-які ракові клітини, які повертаються, можуть швидко лікуватись.

Тестування тиреглобуліном є спеціальним типом аналізу крові, який використовується для моніторингу деяких типів раку щитовидної залози та для перевірки повернення ракових клітин.

Ультразвукове сканування

Тигроглобулін – це протеїн, який виділяється здоровою щитовидною залозою, але він може також виділятися злоякісними клітинами.

Якщо ваша щитовидна залоза була знята, у твоїй крові не повинно бути тиреоглобулінів, крім ракових клітин.

Регулярне тестування вашої крові на тиреоглобулін може бути ефективним способом перевірки того, повернули чи ні якісь ракові клітини.

Протягом перших кількох років після операції вам, ймовірно, доведеться проводити тестування тиреоглобуліном кожні шість місяців. Після цього періоду вам потрібно буде протестувати один раз на рік.

Ультразвуковий сканер використовує високочастотні звукові хвилі для створення зображення частини всередині тіла. Ультразвукове сканування може виявити зміни всередині шиї, які можуть вказувати на рецидив раку.

Після операції для видалення частини або всієї щитовидної залози вам може запропонувати відвідати тест на сканування радіоактивного йоду.

Ви проковтнули невелику кількість радіоактивного йоду перед тим, як пройти сканування. Радіоактивний йод підкреслює будь-які ракові клітини щитовидної залози в організмі.

Радіоактивне сканування йоду

Перед скануванням, вам доведеться перейти на дієту з низьким вмістом йоду та припинити прийом препаратів з гормону щитовидної залози.

Оскільки використовується лише невелика доза радіоактивного йоду, не потрібно зберігати відстань від інших. Однак, якщо ви вважаєте, що можете бути вагітними або годуєте груддю, повідомте лікарів перед вашим випробуванням.

Радіоактивне сканування йоду зазвичай проводиться через шість-вісім місяців після операції.

Дізнайтеся, як допомогти зберегти вашу фертильність, перш ніж почати лікування