Рак щитовидної залози – діагностика

Для багатьох людей першим етапом діагностики раку щитовидної залози є консультація з ГП.

Ваш лікар огляне вашу шию і запитає про будь-які пов’язані з вами симптоми, такі як незрозуміла хрипота.

Аналіз крові, відомий як тест на функцію щитовидної залози, використовується для перевірки того, набряк у шиї викликаний іншими проблемами з щитовидної залозою.

Тест на функцію щитовидної залози

Це дозволить виключити такі умови, як активна щитовидна залоза (гіпертиреоз) або неактивна щитовидна залоза (гіпотиреоз), які є найпоширенішими проблемами щитовидної залози.

Тест на функцію щитовидної залози визначає кількість певних типів гормонів в крові.

Точна аспіраційна цитологія

Додаткові тести будуть потрібні, якщо тест на функцію щитовидної залози покаже, що ваша щитовидна залоза працює нормально.

Цитологія аспірації тонкої голки (FNAC) – це наступний етап діагностики раку щитовидної залози. Це амбулаторна процедура, що означає, що вам не доведеться ночувати в лікарні.

Невелика голка вставляється в шматочок вашої шиї, щоб можна було видалити крихітний зразок клітин. Зразок вивчається під мікроскопом.

Цей тест зазвичай може виявити наявність ракових клітин у вашій щитовидній залозі та, якщо вони є, якого типу раку щитовидної залози у вас є.

Подальші тестування можуть бути рекомендовані, якщо результати FNAC не є остаточними, або якщо потрібна додаткова інформація, щоб зробити ваше лікування більш ефективним. Ці тести можуть включати в себе

У більшості випадків хірургічним втручанням буде рекомендовано видалити частину щитовидної залози, яка містить шматочок або набряк, коли неможливо виключити рак щитовидної залози.

Подальше тестування

Якщо ви чекаєте результатів тестування, дізнайтеся, як ви можете підготуватися до вашої консультації