Рак шкіри (меланома) – Діагностика

Діагноз меланоми, як правило, починається з огляду вашої шкіри. Ваш лікар зверне вас до спеціаліста, якщо вони підозрюють меланому.

Деякі ГП приймають цифрові фотографії підозрюваних пухлин, щоб вони могли надіслати їх фахівцям для оцінки.

Оскільки меланома є порівняно рідкісним захворюванням, багато лікарів-фахівців бачитимуть справу лише кожні кілька років. Важливо стежити за вашими молями і повернутися до свого лікаря, якщо ви помітите будь-які зміни. Зйомка фотографій для документування будь-яких змін допоможе з діагнозом.

Бачачи фахівця

У Національному інституті здоров’я та догляду (NICE) опубліковано керівні принципи, щоб допомогти ГП визнати ознаки та симптоми злоякісної меланоми і швидше посилати людей на правильні тести. Щоб з’ясувати, чи вам слід віднести подальші випробування на підозру злоякісної меланоми, прочитайте рекомендації NICE щодо підозрюваного раку: розпізнавання та направлення.

Вам буде направлено дерматологічну клініку або лікарню для подальшого тестування, якщо підозрюється меланома. Ви повинні побачити фахівця протягом двох тижнів, коли побачите свого лікаря.

Подальші тести

Дерматолог або пластичний хірург вивчать моль і решту вашої шкіри. Вони також можуть видалити моль і відправити його для тестування (біопсія), щоб перевірити, чи моль є ракової. Біопсія, як правило, проводиться під місцевими анестетиками, що означає, що область навколо молю буде омертвета, і ви не відчуєте біль.

Якщо рак підтверджено, вам, як правило, буде потрібно подальша операція, найчастіше проводиться пластичним хірургом, щоб видалити ширшу ділянку шкіри.

Подальші випробування будуть проводитися, якщо виникає занепокоєність, що рак поширився в інші органи, кістки або кров.

Якщо меланома поширюється, вона, як правило, починає поширюватися через канали в шкірі (називається лімфатичні) до найближчої групи залоз (званих лімфатичних вузлів). Лімфатичні вузли є частиною імунної системи організму, допомагаючи видалити небажані бактерії та частинки з організму.

Біопсія серцево-судинної лімфатичної вузла – це тест, який визначає, чи можуть мікроскопічні розміри меланоми (менш ніж показані на будь-якому рентгенограмі або сканді), можуть поширюватися на лімфатичні вузли. Як правило, це проводить спеціаліст пластичний хірург, а ви під загальним наркозом.

Під час рубця введено комбінацію блакитного барвника та слабкого радіоактивного хімікату. Це, як правило, відбувається безпосередньо перед видаленням ширшої ділянки шкіри. Рішення слід за тими ж каналами на шкірі, як і будь-яка меланома.

Перший лімфатичний вузол, до якого досягається, відомий як “дозорний” лімфатичний вузол. Хірург може знаходити та видаляти дозорний вузол, залишаючи інших недоторканими. Потім вузол досліджується для мікроскопічних пекти меланоми (цей процес може зайняти кілька тижнів).

Якщо дозорний лімфатичний вузол очищений від меланоми, вкрай малоймовірно, що це вплине на інші лімфатичні вузли. Це може бути обнадійливим, тому що якщо меланома поширюється на лімфатичні вузли, вона частіше поширюється в іншому місці.

Якщо дозорний лімфатичний вузол містить меланому, існує ризик того, що інші лімфатичні вузли тієї ж групи містять меланому.

Ваш хірург повинен обговорити плюси і мінуси щодо проведення біопсії дозорних лімфатичних вузлів, перш ніж погодитись на процедуру. Біопсія серцево-судинної лімфатичної вузла не вилікує меланому, але використовується для дослідження світогляду вашого стану.

Рекомендується операція з видалення залишкових лімфатичних вузлів у групі. Це відоме як добудова лімфатичного вузла або ліквідація лімфаденектомії.

Інші тести, які ви можете включити

Хочете знати більше?

Дізнайтеся, як боротися з діагнозом раку, де знайти підтримку та подивитися відео про досвід одного чоловіка