Рак шийки матки – причини

Майже у всіх випадках рак шийки матки є результатом зміни клітинної ДНК, спричиненої вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Рак починається з зміни структури ДНК, яка присутня у всіх клітинах людини. ДНК забезпечує клітинам базовий набір інструкцій, в тому числі, коли рости та розмножуватися.

Зміна структури ДНК відома як мутація. Це може змінити інструкції, що контролюють зростання клітин, тобто клітини продовжують рости, а не зупинятися, коли вони повинні. Якщо клітини відтворюються неконтрольовано, вони виробляють кусочок тканини, що називається пухлиною.

Вірус папіломи людини (ВПЛ)

Більше 99% випадків раку шийки матки зустрічаються у жінок, які раніше були інфіковані ВПЛ. ВПЛ – це група вірусів, а не окремий вірус. Є понад 100 різних типів.

ВІЛ-інфекція поширюється під час статевого акту та інших видів сексуальної активності (наприклад, контакти шкіри до шкіри геніталій або використання сексуальних іграшок), і вважається дуже поширеним явищем. За оцінками, 1 з 3 жінок почне розвивати інфікування ВПЛ через два роки після початку регулярного сексу, а приблизно 4 з 5 жінок розвиватимуть інфекцію в певний момент свого життя.

Цервікальна інтраепітеліальна неоплазія (CIN)

Деякі типи ВПЛ не викликають жодних помітних симптомів, і інфекція пройде без лікування. Інші типи ВПЛ можуть викликати гострих кондилом, хоча ці типи не пов’язані з підвищеним ризиком виникнення раку шийки матки.

Близько 15 видів ВПЛ вважаються високим ризиком для раку шийки матки. Два види, про яких відомо, що найбільший ризик – це ВПЛ 16 і ВПЛ 18, що призводить до 7 з кожних 10 ракових шийних пухів.

Вважається, що типи високого ризику ВПЛ містять генетичний матеріал, який може передати в клітини шийки матки. Цей матеріал починає порушувати нормальну роботу клітин, що в кінцевому підсумку може спричинити їх неконтрольоване розмноження, що призводить до зростання ракової пухлини.

Оскільки більшість типів ВПЛ не викликають жодних симптомів, ви або ваш партнер може мати вірус протягом місяців або років, не знаючи цього.

Див. Попередження раку шийки матки, щоб дізнатись більше про зменшення шансів на розвиток ВПЛ.

Рак шийки матки зазвичай займає багато років, щоб розвиватися. Перед цим клітини шийки матки часто демонструють зміни, відомі як інтраепітеліальна неоплазія шийки матки (CIN) або, рідше, шийнепорожнинна внутрішньоепітеліальна неоплазія (CGIN).

CIN і CGIN – попередні ракові захворювання. Профілактичні захворювання не створюють безпосередньої загрози для здоров’я людини, але вони можуть потенційно розвиватися в раковіх захворюваннях у майбутньому.

Підвищений ризик

Однак, навіть якщо ви розробляєте CIN або CGIN, шанси його розвитку на рак шийки матки дуже малі, і якщо зміни виявляються під час сеансу шийки матки, лікування дуже успішне.

Поширення раку шийки матки

Прогрес від інфікування ВПЛ до розробки CIN або CGIN, а потім розвиток раку шийки матки дуже повільний, часто – від 10 до 20 років.

Дізнайтеся більше про результати шийки матки.

Той факт, що інфекція ВПЛ є дуже поширеним явищем, але рак шийки матки є порівняно незвичним, припускає, що лише дуже невелика частка жінок є вразливою до впливу ВПЛ-інфекції. Здається, є додаткові фактори ризику, які впливають на шанс розвитку жінки на рак шийки матки. До них відносяться

Причина зв’язку між раком шийки матки та пологами незрозуміла. Одна теорія полягає в тому, що гормональні зміни, що відбуваються під час вагітності, можуть зробити шейку матки більш вразливою до впливу ВПЛ.

Якщо рак шийки матки не діагностований та не лікується, він повільно поширюється з шийки матки та в навколишні тканини та органи. Рак може поширюватися на піхву і навколишні м’язи, які підтримують кістки тазу. Крім того, він може поширюватися вгору, блокуючи трубку, що проходить від нирок до сечового міхура.

Рак може потім поширюватися у ваш сечовий міхур, пряму кишку (назад прохід) і, зрештою, в печінку, кістки та легені. Ракові клітини також можуть поширюватися через вашу лімфатичну систему. Лімфатична система являє собою серію вузлів (залоз) і канали, що поширюються по всьому тілу, подібно до системи кровообігу.

Лімфатичні вузли продукують багато спеціалізованих клітин, необхідних вашою імунною системою (природний захист організму від інфекції та хвороби). Якщо у вас інфекція, вузли на шиї або під пахвами можуть набухати.

У деяких випадках ранній рак шийки матки, лімфатичні вузли, близькі до шийки матки, містять ракові клітини. У деяких випадках розвинений рак шийки матки може впливати на лімфатичні вузли в грудях та животі.

Здоровий спосіб життя для жінок віком від 18 до 39 років, включаючи реальні історії, фітнес, дієту, фертильність та сексуальне здоров’я

Вакцина проти ВПЛ надана в рамках Програми вакцинації дітей, оскільки вона допомагає захистити від раку шийки матки та генітальних бородавок