Рак підшлункової залози – діагностика

На ранніх стадіях p рак передміхурової залози часто не викликає симптомів. Це може ускладнити діагностику.

Якщо ви відвідуєте свого лікаря з симптомами раку підшлункової залози, вони, ймовірно, перевірять ваші очі і шкіру на наявність ознак жовтяниці.

Вони також можуть протестувати сечу на жовчі або проводити аналіз крові. Це відбувається тому, що жовтяниця іноді може бути ознакою раку підшлункової залози.

Ультразвукове сканування

Ваш лікар може також досліджувати ваш животик (живот), щоб відчувати будь-які набряки або аномалії. Підшлункова залоза досить добре прихована всередині тіла, тому що вона покрита частиною кишки. Це може ускладнити відчуття пухлин під час фізичного обстеження.

Якщо ваш лікар підозрює рак підшлункової залози, вас буде направлено на додаткове тестування в лікарні. Деякі з тестів, які можуть знадобитися, наведено нижче.

Комп’ютерна томографія (КТ) сканування

У Національному інституті з догляду за здоров’ям і догляду (NICE) було опубліковано керівні принципи, щоб допомогти ГП визнати ознаки та симптоми раку підшлункової залози та швидше посилати людей на правильні тести. Щоб дізнатись, чи слід направляти вас на подальші випробування підозрюваного на рак підшлункової залози, прочитайте рекомендації NICE щодо підозрюваного раку: розпізнавання та направлення.

Ультразвукове сканування – безболісна процедура, яка використовує високочастотні звукові хвилі для створення зображення всередині вашого тіла.

Якщо підозрюють рак підшлункової залози, вас попросять провести ультразвукове сканування живота, щоб побачити, чи виявляється ваша підшлункова залоза ненормальною.

Однак цей тип сканування часто може пропустити рак підшлункової залози, тому що ультразвукові хвилі не дуже добре проникають глибоко в тканини тіла.

Комп’ютерна томографічна (КТ) сканування забезпечує детальне зображення внутрішньої частини вашого тіла за допомогою серії рентгенівських зображень.

Ваш лікар може скористатися результатами КТ, щоб перевірити наявність аномалій та оцінити розмір пухлини.

Сканування магнітно-резонансної томографії (МРТ) також створює зображення всередині вашого тіла, але він використовує сильні магнітні та радіохвилі замість рентгенівських променів.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) сканування

Магнітно-резонансна томографія проводиться в трубчастому МРТ-сканері. Це галаслива процедура, яка може відчувати себе клаустрофобною. Це також займає більше часу, ніж інші типи сканування.

Позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) сканування

Ендолюмінальна ультрасонографія (EUS)

Як і КТ, МРТ-сканування дозволяє вашому лікарю перевіряти наявність ознак раку в інших частинах тіла.

Позитронно-емісійна томографія (ПЭТ) сканування може допомогти показати, де знаходиться рак, і чи він поширюється на інші частини тіла.

Перед скануванням вам буде введено дуже невелику кількість радіоактивного препарату, відомого як маркер. Кількість випромінювання дуже маленька і не більше, ніж ви отримаєте від звичайного рентгену.

Найбільш поширеним трасером є радіоактивна форма глюкози (цукру). Потім ви зможете відпочити приблизно годину, щоб дозволити подорожнику подорожувати до ділянок у вашому тілі, де глюкоза використовується для енергії.

Сама сканування може тривати до години і створюватиме зображення трасера ​​у вашому тілі. Трасик показує ракові захворювання, тому що вони використовують глюкозу різним способом для нормальної тканини.

Якщо невелика тінь спостерігається при скануванні КТ або МРТ, але це не є очевидним, що це таке, можна провести ще одну проба, названу ендолумінальною ультрасонографією (EUS).

Під час EUS, тонкий, гнучкий інструмент, який називається ендоскоп, проходить через рот і направляється до живота.

Ультразвуковий зонд, прикріплений до наконечника ендоскопа, буде використаний для зйомки великих знімків вашого підшлункової залози.

Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ERCP)

Перед процедурою вам може бути запропоновано седативний засіб, який допоможе вам розслабитися. EUS також може використовуватися для проведення біопсії (див. Нижче) для подальшого вивчення.

Лапароскопія

Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ERCP) – це процедура, яка використовується для вставки пластикової трубки або стенту в жовчний проток, якщо у людини є жовтяниця.

Біопсія

Під час ERCP ендоскоп проходить через рот і направляється до живота. Ендоскоп потім може бути використаний для введення спеціального барвника в ваш жовчний і панкреатичний протоки.

Після того, як барвник буде ін’єкційований, буде проведено рентгенівське дослідження. Барвник з’явиться на рентгенограмі і підкреслить будь-яку пухлину, яка блокує жовчні і панкреатичні протоки.

Під час процедури можуть бути взяті зразки тканини. Ці зразки можна подивитися під мікроскопом, щоб побачити, чи є клітини раковими.

ERCP може тривати 30-60 хвилин. Як і з EUS, вам, як правило, дають заспокійливий засіб, який допоможе вам розслабитися.

Лапароскопія – це хірургічна процедура, яка дозволяє хірургу отримати доступ до внутрішньої частини живота і тазу.

Під час процедури у вашому животі буде зроблений невеликий розріз і вставлений лапароскоп (тонкий гнучкий мікроскоп).

Це дозволить хірургу побачити всередині вашого тіла і переконатись, що пухлина не поширилася, перш ніж рекомендувати її видалення.

Ця процедура буде проводитися під загальним анестетиком (де ви заснули, щоб ви не відчували біль або дискомфорту).

Біопсія передбачає взяття зразка з підозрюваної пухлини, яку потім можна перевірити, щоб з’ясувати, чи це ракова (злоякісна) або не ракова (доброякісна).

Біопсія може бути проведена під час EUS, ERCP або лапароскопії, використовуючи невеликий прилад, прикріплений до ендоскопа для збору кількох клітин.

Біопсію також можна проводити, використовуючи довгу, тонку голку, яка проходить через вашу черевце. Голка буде направлятися до пухлини за допомогою ультразвукового або КТ-сканування.

Якщо ви чекаєте результатів тестування, дізнайтеся, як ви можете підготуватися до вашої консультації